Champions League Qual. 2023/2024 » Schedule
Qual. 1. Round |
27/06/2023 |
14:00 |
Atlétic Escaldes |
- |
FK Budućnost Podgorica |
0:3 (0:2)
|
|
|
20:00 |
SP Tre Penne |
- |
Breiðablik |
1:7 (1:3)
|
|
Qual. 2. Round |
30/06/2023 |
20:00 |
FK Budućnost Podgorica |
- |
Breiðablik |
0:5 (0:4)
|
|
1. Round |
11/07/2023 |
16:00 |
FC Urartu |
- |
Zrinjski Mostar |
0:1 (0:0)
|
|
|
16:30 |
Lincoln Red Imps |
- |
Qarabağ FK |
1:2 (1:0)
|
|
|
17:00 |
FK Žalgiris |
- |
FC Struga |
0:0 (0:0)
|
|
|
19:00 |
Olimpija Ljubljana |
- |
Valmiera FC |
2:1 (1:0)
|
|
|
19:00 |
Raków Częstochowa |
- |
FC Flora |
1:0 (0:0)
|
|
|
19:00 |
Hamrun Spartans |
- |
Maccabi Haifa |
0:4 (0:2)
|
|
|
19:45 |
KF Ballkani |
- |
PFC Ludogorets Razgrad |
2:0 (1:0)
|
|
|
19:45 |
Shamrock Rovers |
- |
Breiðablik |
0:1 (0:1)
|
|
|
19:45 |
KÍ Klaksvík |
- |
Ferencvárosi TC |
0:0 (0:0)
|
|
|
19:45 |
FK Partizani |
- |
BATE Borisov |
1:1 (0:0)
|
|
12/07/2023 |
15:00 |
FK Astana |
- |
Dinamo Tbilisi |
1:1 (1:0)
|
|
|
17:00 |
HJK Helsinki |
- |
Larne FC |
1:0 (1:0)
|
|
|
18:00 |
BK Häcken |
- |
The New Saints |
3:1 (3:1)
|
|
|
18:30 |
Farul Constanța |
- |
FC Sheriff |
1:0 (0:0)
|
|
|
19:30 |
Slovan Bratislava |
- |
Swift Hesperange |
1:1 (1:1)
|
|
18/07/2023 |
16:00 |
FC Struga |
- |
FK Žalgiris |
1:2 (0:0)
|
|
|
18:00 |
FC Flora |
- |
Raków Częstochowa |
0:3 (0:0)
|
|
|
18:00 |
FC Sheriff |
- |
Farul Constanța |
3:0 (1:0, 1:0) aet
|
|
|
18:00 |
Maccabi Haifa |
- |
Hamrun Spartans |
2:1 (0:1)
|
|
|
19:00 |
The New Saints |
- |
BK Häcken |
0:2 (0:1)
|
|
|
19:00 |
Zrinjski Mostar |
- |
FC Urartu |
4:3 (1:0, 1:2, 2:3) pso
|
|
|
19:00 |
BATE Borisov |
- |
FK Partizani |
2:0 (0:0)
|
|
|
20:15 |
Breiðablik |
- |
Shamrock Rovers |
2:1 (1:0)
|
|
19/07/2023 |
16:00 |
Valmiera FC |
- |
Olimpija Ljubljana |
1:2 (0:1)
|
|
|
17:00 |
Ferencvárosi TC |
- |
KÍ Klaksvík |
0:3 (0:3)
|
|
|
17:00 |
Qarabağ FK |
- |
Lincoln Red Imps |
4:0 (2:0)
|
|
|
17:00 |
Dinamo Tbilisi |
- |
FK Astana |
1:2 (1:0)
|
|
|
19:00 |
PFC Ludogorets Razgrad |
- |
KF Ballkani |
4:0 (2:0)
|
|
|
19:00 |
Swift Hesperange |
- |
Slovan Bratislava |
0:2 (0:0)
|
|
|
19:30 |
Larne FC |
- |
HJK Helsinki |
2:2 (0:1, 2:1) aet
|
|
2. Round |
25/07/2023 |
17:00 |
FK Žalgiris |
- |
Galatasaray |
2:2 (0:0)
|
|
|
17:00 |
HJK Helsinki |
- |
Molde FK |
1:0 (1:0)
|
|
|
19:00 |
Dinamo Zagreb |
- |
FK Astana |
4:0 (3:0)
|
|
|
19:00 |
SK Dnipro-1 |
- |
Panathinaikos |
1:3 (0:1)
|
|
|
19:30 |
Servette FC |
- |
KRC Genk |
1:1 (0:1)
|
|
|
20:00 |
Zrinjski Mostar |
- |
Slovan Bratislava |
0:1 (0:0)
|
|
|
20:15 |
Breiðablik |
- |
FC København |
0:2 (0:2)
|
|
26/07/2023 |
18:00 |
FC Sheriff |
- |
Maccabi Haifa |
1:0 (1:0)
|
|
|
18:00 |
Aris Limassol |
- |
BATE Borisov |
6:2 (3:0)
|
|
|
19:15 |
Raków Częstochowa |
- |
Qarabağ FK |
3:2 (0:0)
|
|
|
19:45 |
PFC Ludogorets Razgrad |
- |
Olimpija Ljubljana |
1:1 (1:1)
|
|
|
19:45 |
KÍ Klaksvík |
- |
BK Häcken |
0:0 (0:0)
|
|
01/08/2023 |
18:30 |
Panathinaikos |
- |
SK Dnipro-1 |
2:2 (1:1)
|
|
|
19:00 |
Olimpija Ljubljana |
- |
PFC Ludogorets Razgrad |
2:1 (1:1)
|
|
|
19:00 |
BATE Borisov |
- |
Aris Limassol |
3:5 (1:3)
|
|
|
19:30 |
Slovan Bratislava |
- |
Zrinjski Mostar |
2:2 (1:0)
|
|
02/08/2023 |
15:00 |
FK Astana |
- |
Dinamo Zagreb |
0:2 (0:1)
|
|
|
17:00 |
Qarabağ FK |
- |
Raków Częstochowa |
1:1 (0:0)
|
|
|
18:00 |
BK Häcken |
- |
KÍ Klaksvík |
3:4 (1:1, 2:2, 3:3) pso
|
|
|
18:00 |
Molde FK |
- |
HJK Helsinki |
2:0 (0:0)
|
|
|
18:00 |
Maccabi Haifa |
- |
FC Sheriff |
4:1 (1:1, 2:1) aet
|
|
|
18:00 |
KRC Genk |
- |
Servette FC |
1:4 (1:1, 2:2, 2:2) pso
|
|
|
19:00 |
FC København |
- |
Breiðablik |
6:3 (4:1)
|
|
|
19:30 |
Galatasaray |
- |
FK Žalgiris |
1:0 (1:0)
|
|
3. Round |
08/08/2023 |
19:00 |
Raków Częstochowa |
- |
Aris Limassol |
2:1 (1:0)
|
|
|
19:00 |
FC København |
- |
AC Sparta Praha |
0:0 (0:0)
|
|
|
19:30 |
PSV Eindhoven |
- |
Sturm Graz |
4:1 (3:1)
|
|
|
19:45 |
KÍ Klaksvík |
- |
Molde FK |
2:1 (0:0)
|
|
|
20:00 |
Olimpija Ljubljana |
- |
Galatasaray |
0:3 (0:1)
|
|
|
20:00 |
Sporting Braga |
- |
TSC Bačka Topola |
3:0 (2:0)
|
|
09/08/2023 |
19:00 |
Panathinaikos |
- |
Olympique Marseille |
1:0 (0:0)
|
|
|
19:30 |
Slovan Bratislava |
- |
Maccabi Haifa |
1:2 (1:2)
|
|
|
19:45 |
Rangers FC |
- |
Servette FC |
2:1 (2:1)
|
|
15/08/2023 |
19:00 |
Dinamo Zagreb |
- |
AEK Athen |
1:2 (1:0)
|
|
|
18:00 |
Aris Limassol |
- |
Raków Częstochowa |
0:1 (0:0)
|
|
|
18:00 |
Maccabi Haifa |
- |
Slovan Bratislava |
3:1 (2:0)
|
|
|
18:00 |
AC Sparta Praha |
- |
FC København |
2:4 (0:1, 1:1, 3:3) pso
|
|
|
18:00 |
Molde FK |
- |
KÍ Klaksvík |
2:0 (1:0, 1:0) aet
|
|
|
19:00 |
Galatasaray |
- |
Olimpija Ljubljana |
1:0 (1:0)
|
|
|
19:00 |
TSC Bačka Topola |
- |
Sporting Braga |
1:4 (1:4)
|
|
|
19:30 |
Servette FC |
- |
Rangers FC |
1:1 (1:0)
|
|
|
19:30 |
Sturm Graz |
- |
PSV Eindhoven |
1:3 (1:2)
|
|
|
20:00 |
Olympique Marseille |
- |
Panathinaikos |
3:5 (2:0, 2:1, 2:1) pso
|
|
19/08/2023 |
19:45 |
AEK Athen |
- |
Dinamo Zagreb |
2:2 (0:1)
|
|
Play-offs |
22/08/2023 |
20:00 |
Royal Antwerp FC |
- |
AEK Athen |
1:0 (1:0)
|
|
|
20:00 |
Raków Częstochowa |
- |
FC København |
0:1 (0:1)
|
|
|
20:00 |
Rangers FC |
- |
PSV Eindhoven |
2:2 (1:0)
|
|
23/08/2023 |
20:00 |
Maccabi Haifa |
- |
BSC Young Boys |
0:0 (0:0)
|
|
|
20:00 |
Molde FK |
- |
Galatasaray |
2:3 (1:2)
|
|
|
20:00 |
Sporting Braga |
- |
Panathinaikos |
2:1 (0:0)
|
|
29/08/2023 |
20:00 |
BSC Young Boys |
- |
Maccabi Haifa |
3:0 (2:0)
|
|
|
20:00 |
Galatasaray |
- |
Molde FK |
2:1 (1:0)
|
|
|
20:00 |
Panathinaikos |
- |
Sporting Braga |
0:1 (0:0)
|
|
30/08/2023 |
20:00 |
AEK Athen |
- |
Royal Antwerp FC |
1:2 (0:0)
|
|
|
20:00 |
FC København |
- |
Raków Częstochowa |
1:1 (1:0)
|
|
|
20:00 |
PSV Eindhoven |
- |
Rangers FC |
5:1 (1:0)
|
|