Netherlands » KNVB beker 2023/2024 » Schedule
1. pre-round |
12/08/2023 |
13:00 |
VV SJC |
- |
SV Bon Boys |
2:1 (1:0, 1:1) aet
|
|
|
13:30 |
SV Nieuwkoop |
- |
RKAV Volendam |
0:2 (0:1)
|
|
|
13:30 |
BVV Barendrecht |
- |
SC Genemuiden |
2:1 (1:1)
|
|
|
13:30 |
HSV Hoek |
- |
SteDoCo |
3:2 (1:2)
|
|
|
14:00 |
DVS'33 |
- |
SV Urk |
1:0 (1:0)
|
|
|
14:00 |
VV Kloetinge |
- |
csv BOL |
6:0 (3:0)
|
|
|
14:00 |
Sparta Nijkerk |
- |
ONS Sneek |
2:0 (2:0)
|
|
|
14:00 |
CSV Apeldoorn |
- |
ODIN '59 |
1:0 (0:0, 0:0) aet
|
|
|
14:00 |
IJsselmeervogels |
- |
SV TOGB |
2:1 (0:0)
|
|
|
14:30 |
VV Sint Bavo |
- |
FC Rijnvogels |
4:3 (1:0, 2:2, 3:3) pso
|
|
|
16:00 |
Blauw Geel '38 |
- |
SVOD'22 |
5:1 (4:1)
|
|
|
16:00 |
VV AGB |
- |
Olde Veste '54 |
1:2 (0:1)
|
|
|
16:00 |
AWC Wijchen |
- |
VV Staphorst |
1:2 (0:0)
|
|
|
16:00 |
VV Eemdijk |
- |
VV Bunde |
5:0 (2:0)
|
|
|
16:00 |
HSC'21 |
- |
Harkemase Boys |
3:4 (1:0, 1:1) aet
|
|
|
16:00 |
TEC VV |
- |
VV DOVO Veenendaal |
3:2 (0:0, 1:1, 1:1) pso
|
|
|
16:00 |
Unitas Gorinchem |
- |
Blauw Wit '34 |
4:0 (1:0)
|
|
|
16:00 |
VPV Purmersteijn |
- |
Sportlust '46 |
0:2 (0:1)
|
|
|
16:00 |
Veensche Boys |
- |
HVCH |
1:2 (1:2)
|
|
|
16:00 |
USV Hercules |
- |
VV Berkum |
2:1 (1:0)
|
|
|
16:00 |
RKVV DEM |
- |
Xerxes DZB |
1:0 (0:0, 0:0) aet
|
|
|
17:00 |
Zwaluw VFC |
- |
VV Scherpenzeel |
1:5 (0:2)
|
|
|
17:00 |
VV Baronie |
- |
VV Hoogeveen |
0:1 (0:0)
|
|
|
17:00 |
VV OJC Rosmalen |
- |
OSS '20 |
5:1 (1:0)
|
|
13/08/2023 |
13:00 |
Avanti'31 |
- |
SV Meerssen |
0:3 (0:1)
|
|
|
13:00 |
VV Jubbega |
- |
VV UNA |
3:5 (1:1, 3:3) aet
|
|
|
13:00 |
RKVV Westlandia |
- |
Quick Den Haag |
3:1 (1:0)
|
|
|
13:30 |
RKSV Nuenen |
- |
Chevremont |
4:2 (1:2)
|
|
|
13:30 |
Kampong Utrecht |
- |
VV Gemert |
2:4 (0:2)
|
|
|
13:30 |
RKSV Groene Ster |
- |
RKSV Groen Wit |
6:0 (4:0)
|
|
2. pre-round |
19/09/2023 |
19:00 |
Olde Veste '54 |
- |
VV Noordwijk |
0:2 (0:0)
|
|
|
19:00 |
CSV Apeldoorn |
- |
VV OJC Rosmalen |
1:3 (0:2)
|
|
|
19:00 |
SV Spakenburg |
- |
VV Scherpenzeel |
1:0 (0:0)
|
|
|
19:00 |
GVVV |
- |
BVV Barendrecht |
5:2 (2:1)
|
|
|
19:00 |
DVS'33 |
- |
IJsselmeervogels |
0:2 (0:1)
|
|
|
19:00 |
VV Eemdijk |
- |
Harkemase Boys |
3:2 (1:1)
|
|
|
19:00 |
Sparta Nijkerk |
- |
Unitas Gorinchem |
4:2 (2:0)
|
|
|
19:00 |
RKAV Volendam |
- |
RKVV Westlandia |
3:0 (1:0)
|
|
|
19:00 |
RKVV DEM |
- |
Sportlust '46 |
3:1 (1:1)
|
|
|
19:00 |
SVV Scheveningen |
- |
HSV Hoek |
2:1 (1:0)
|
|
20/09/2023 |
19:00 |
ACV Assen |
- |
USV Hercules |
1:5 (1:4)
|
|
|
19:00 |
VV Hoogeveen |
- |
VV Staphorst |
3:0 (2:0)
|
|
|
19:00 |
ADO '20 |
- |
Quick Boys |
0:1 (0:1)
|
|
|
19:00 |
VV SJC |
- |
VV Gemert |
4:3 (0:0, 0:0) pso
|
|
|
19:00 |
FC Lisse |
- |
Blauw Geel '38 |
1:0 (0:0)
|
|
|
19:00 |
VV Sint Bavo |
- |
VV UNA |
1:2 (1:1)
|
|
|
19:00 |
VV Kloetinge |
- |
Koninklijke HFC |
1:3 (0:3)
|
|
|
19:00 |
TEC VV |
- |
SV Meerssen |
2:0 (0:0)
|
|
|
19:00 |
HVCH |
- |
De Treffers |
1:3 (0:2)
|
|
|
19:00 |
RKSV Nuenen |
- |
Excelsior Maassluis |
2:3 (0:0, 0:0) pso
|
|
|
19:00 |
RKSV Groene Ster |
- |
Kozakken Boys |
1:0 (0:0)
|
|
1. Round |
31/10/2023 |
17:45 |
De Graafschap |
- |
FC Emmen |
2:0 (1:0)
|
|
|
19:00 |
De Treffers |
- |
VV UNA |
4:0 (2:0)
|
|
|
19:00 |
SV Spakenburg |
- |
Helmond Sport |
3:1 (1:1)
|
|
|
19:00 |
Koninklijke HFC |
- |
Go Ahead Eagles |
1:4 (0:0, 1:1) aet
|
|
|
19:00 |
VV OJC Rosmalen |
- |
Almere City FC |
1:8 (1:3)
|
|
|
19:00 |
VV Noordwijk |
- |
ADO Den Haag |
0:1 (0:1)
|
|
|
19:00 |
RKSV Groene Ster |
- |
Vitesse |
0:1 (0:0)
|
|
|
19:00 |
GVVV |
- |
Telstar |
1:0 (0:0)
|
|
|
19:00 |
sc Heerenveen |
- |
VVV-Venlo |
5:1 (3:0)
|
|
|
19:00 |
Quick Boys |
- |
NAC Breda |
1:0 (1:0)
|
|
|
19:00 |
FC Lisse |
- |
FC Dordrecht |
1:3 (0:1)
|
|
|
20:00 |
FC Utrecht |
- |
RKC Waalwijk |
3:2 (3:1)
|
|
01/11/2023 |
17:45 |
HHC Hardenberg |
- |
Heracles Almelo |
2:0 (1:0)
|
|
|
19:00 |
Rijnsburgse Boys |
- |
FC Groningen |
0:1 (0:0)
|
|
|
19:00 |
SVV Scheveningen |
- |
USV Hercules |
3:4 (0:0, 0:0, 0:0) pso
|
|
|
19:00 |
IJsselmeervogels |
- |
Sparta Rotterdam |
0:2 (0:1)
|
|
|
19:00 |
RKVV DEM |
- |
VV Hoogeveen |
3:1 (3:0)
|
|
|
19:00 |
Sparta Nijkerk |
- |
Fortuna Sittard |
0:1 (0:0)
|
|
|
19:00 |
Amsterdamsche FC |
- |
PEC Zwolle |
1:0 (0:0)
|
|
|
19:00 |
RKAV Volendam |
- |
VV Eemdijk |
5:0 (3:0)
|
|
|
19:00 |
VV Katwijk |
- |
TEC VV |
5:0 (2:0)
|
|
|
20:00 |
FC Den Bosch |
- |
SBV Excelsior |
1:2 (0:1, 1:1) aet
|
|
02/11/2023 |
17:45 |
SC Cambuur |
- |
MVV |
4:1 (4:1)
|
|
|
19:00 |
TOP Oss |
- |
FC Eindhoven |
0:1 (0:0)
|
|
|
19:00 |
VV SJC |
- |
Willem II |
1:3 (1:2)
|
|
|
20:00 |
NEC Nijmegen |
- |
Roda JC Kerkrade |
5:3 (3:3)
|
|
16/11/2023 |
19:00 |
Excelsior Maassluis |
- |
FC Volendam |
1:0 (1:0)
|
|
2. Round |
19/12/2023 |
17:45 |
Quick Boys |
- |
De Graafschap |
2:0 (1:0)
|
|
|
19:00 |
FC Dordrecht |
- |
SC Cambuur |
0:3 (0:1)
|
|
|
19:00 |
RKVV DEM |
- |
Excelsior Maassluis |
0:1 (0:0)
|
|
|
19:00 |
FC Eindhoven |
- |
Fortuna Sittard |
0:2 (0:1)
|
|
|
19:00 |
SV Spakenburg |
- |
SBV Excelsior |
2:3 (1:1, 2:2) aet
|
|
|
20:00 |
Willem II |
- |
FC Groningen |
1:3 (0:1)
|
|
20/12/2023 |
17:45 |
ADO Den Haag |
- |
Sparta Rotterdam |
2:0 (1:0)
|
|
|
19:00 |
HHC Hardenberg |
- |
AZ Alkmaar |
2:3 (0:1, 2:2) aet
|
|
|
19:00 |
GVVV |
- |
NEC Nijmegen |
1:6 (0:5)
|
|
|
19:00 |
RKAV Volendam |
- |
Amsterdamsche FC |
0:1 (0:0)
|
|
|
20:00 |
Feyenoord |
- |
FC Utrecht |
2:1 (2:1)
|
|
21/12/2023 |
17:45 |
USV Hercules |
- |
AFC Ajax |
3:2 (1:0)
|
|
|
19:00 |
Go Ahead Eagles |
- |
De Treffers |
7:1 (4:0)
|
|
|
19:00 |
VV Katwijk |
- |
Almere City FC |
1:2 (1:2)
|
|
|
19:00 |
Vitesse |
- |
sc Heerenveen |
1:0 (0:0)
|
|
17/01/2024 |
20:00 |
PSV Eindhoven |
- |
FC Twente |
3:1 (1:0)
|
|
Round of 16 |
16/01/2024 |
17:45 |
Excelsior Maassluis |
- |
ADO Den Haag |
1:2 (1:0)
|
|
|
19:00 |
SBV Excelsior |
- |
FC Groningen |
0:2 (0:0)
|
|
|
20:00 |
AZ Alkmaar |
- |
Quick Boys |
4:2 (0:0, 2:2, 3:3) pso
|
|
17/01/2024 |
17:45 |
NEC Nijmegen |
- |
Go Ahead Eagles |
2:1 (1:0)
|
|
|
19:00 |
Almere City FC |
- |
Fortuna Sittard |
1:2 (0:2)
|
|
18/01/2024 |
17:45 |
Vitesse |
- |
Amsterdamsche FC |
1:0 (1:0)
|
|
24/01/2024 |
19:00 |
Feyenoord |
- |
PSV Eindhoven |
1:0 (1:0)
|
|
25/01/2024 |
19:00 |
USV Hercules |
- |
SC Cambuur |
3:4 (1:0, 2:2) aet
|
|
Quarter-finals |
06/02/2024 |
19:00 |
NEC Nijmegen |
- |
ADO Den Haag |
3:0 (1:0)
|
|
07/02/2024 |
17:45 |
SC Cambuur |
- |
Vitesse |
3:1 (1:0)
|
|
|
20:00 |
Feyenoord |
- |
AZ Alkmaar |
2:0 (1:0)
|
|
08/02/2024 |
19:00 |
FC Groningen |
- |
Fortuna Sittard |
4:3 (0:0, 0:0, 0:0) pso
|
|
Semi-finals |
27/02/2024 |
19:00 |
SC Cambuur |
- |
NEC Nijmegen |
1:2 (1:0, 1:1) aet
|
|
29/02/2024 |
19:00 |
Feyenoord |
- |
FC Groningen |
2:1 (0:1)
|
|
Final |
21/04/2024 |
17:00 |
Feyenoord |
- |
NEC Nijmegen |
1:0 (0:0)
|
|