Football matches on » 30/04/2023
|
FIFA > U15 Friendlies 2023 > April
|
|
10:00 |
Spain |
- |
England |
2:1 (2:0)
|
|
10:00 |
USA |
- |
Japan |
3:5 (1:2)
|
|
|
CAF > U17 Africa Cup 2023 Algeria > Group A
|
|
14:00 |
Senegal |
- |
Congo |
1:0 (0:0)
|
|
|
CAF > U17 Africa Cup 2023 Algeria > Group B
|
|
17:00 |
Nigeria |
- |
Zambia |
1:0 (0:0)
|
|
20:00 |
Morocco |
- |
South Africa |
2:0 (0:0)
|
|
|
AFC > U17 Women Asian Cup Qual. 2023 > Group A
|
|
12:00 |
Thailand |
- |
Malaysia |
11:0 (5:0) |
|
|
AFC > U17 Women Asian Cup Qual. 2023 > Group D
|
|
|
UA Emirates |
- |
Turkmenistan |
dnp |
|
13:00 |
Singapore |
- |
Bangladesh |
0:3 (0:1) |
|
|
AFC > U17 Women Asian Cup Qual. 2023 > Group E
|
|
|
Tajikistan |
- |
Iraq |
dnp |
|
14:00 |
South Korea |
- |
Hong Kong |
12:0 (5:0) |
|
|
AFC > U17 Women Asian Cup Qual. 2023 > Group H
|
|
14:00 |
Jordan |
- |
Iran |
1:7 (1:4) |
|
|
Albania > Kategoria Superiore 2022/2023
|
|
14:00 |
FK Kukësi |
- |
KF Teuta Durrës |
0:0 (0:0)
|
|
17:00 |
KF Tiranë |
- |
KS Kastrioti |
1:0 (0:0)
|
|
17:00 |
FK Vllaznia |
- |
Egnatia Rrogozhine |
0:4 (0:1)
|
|
|
Andorra > 1a Divisió 2022/2023
|
|
10:00 |
Penya Encarnada |
- |
UE Engordany |
0:0 (0:0)
|
|
12:30 |
Inter Club d'Escaldes |
- |
UE Santa Coloma |
1:0 (0:0)
|
|
15:00 |
Atlétic Escaldes |
- |
UE Sant Julià |
2:0 (2:0)
|
|
17:30 |
FC Santa Coloma |
- |
FC Ordino |
3:1 (1:0)
|
|
|
Argentina > Primera División 2023
|
|
01:30 |
Boca Juniors |
- |
Racing Club |
3:1 (2:0)
|
|
19:30 |
Defensa y Justicia |
- |
Colón de Santa Fe |
2:0 (1:0)
|
|
22:00 |
Independiente |
- |
Belgrano de Córdoba |
2:0 (1:0)
|
|
|
Argentina > Primera B Nacional 2023 Grupo B
|
|
19:00 |
Deportivo Riestra |
- |
Tristan Suárez |
2:0 (1:0)
|
|
20:00 |
Racing de Córdoba |
- |
Atlanta |
1:1 (0:0)
|
|
|
Argentina > Primera B Nacional 2023 Grupo A
|
|
19:30 |
Flandria |
- |
San Telmo |
1:4 (0:1)
|
|
19:45 |
Almirante Brown |
- |
Defensores de Belgrano |
0:0 (0:0)
|
|
20:00 |
Alvarado |
- |
Temperley |
0:1 (0:0)
|
|
20:00 |
Gimnasia de Mendoza |
- |
San Martín de Tucumán |
1:0 (0:0)
|
|
20:35 |
Deportivo Morón |
- |
Estudiantes de Río Cuarto |
2:0 (1:0)
|
|
21:00 |
San Martín de San Juan |
- |
Almagro |
3:0 (1:0)
|
|
21:00 |
Güemes de SdE |
- |
All Boys |
1:1 (1:0)
|
|
22:00 |
Patronato de Paraná |
- |
Nueva Chicago |
0:0 (0:0)
|
|
|
Argentina > Primera B Metropolitana 2023 Apertura
|
|
18:30 |
Villa San Carlos |
- |
CA Los Andes |
3:2 (1:1)
|
|
19:30 |
Talleres (RdE) |
- |
UAI Urquiza |
1:0 (0:0)
|
|
|
Argentina > Torneo Federal A 2023
|
|
19:30 |
Gimnasia y Tiro de Salta |
- |
San Martín de Formosa |
2:1 (0:0)
|
|
19:30 |
Independiente de Chivilcoy |
- |
Sportivo Las Parejas |
0:1 (0:1)
|
|
20:00 |
Atenas de Río Cuarto |
- |
Club Ciudad de Bolivar |
0:1 (0:1)
|
|
20:00 |
Boca Unidos |
- |
9 de Julio de Rafaela |
2:0 (1:0)
|
|
20:00 |
Liniers de Bahía Blanca |
- |
Sansinena de Gral. Cerri |
2:0 (0:0)
|
|
20:00 |
Cipolletti |
- |
Sol de Mayo de Viedma |
0:1 (0:0)
|
|
20:00 |
Ferro Carril Oeste de Gral. Pico |
- |
Argentino de Monte Maiz |
1:3 (1:2)
|
|
20:00 |
Gimnasia y Esgrima (CdU) |
- |
El Linqueño |
2:5 (0:2)
|
|
20:00 |
Huracán de Las Heras |
- |
Peñarol de Chimbas |
2:1 (0:0)
|
|
21:05 |
Crucero del Norte |
- |
Sarmiento de Resistencia |
1:2 (0:0)
|
|
22:00 |
Douglas Haig |
- |
Defensores de Pronunciamiento |
3:0 (2:0)
|
|
22:30 |
Juventud Antoniana |
- |
Central Norte |
2:1 (2:0)
|
|
23:00 |
Ramón Santamarina |
- |
Olimpo de Bahía Blanca |
0:0 (0:0)
|
|
|
Argentina > Reserve League 2023
|
|
15:00 |
Belgrano de Córdoba II |
- |
Independiente II |
0:1 (0:0)
|
|
15:00 |
Arsenal de Sarandí II |
- |
Huracán II |
2:1 (1:0)
|
|
15:00 |
Lanús II |
- |
Unión de Santa Fe II |
2:0 (1:0)
|
|
|
Australia > NPL New South Wales 2023
|
|
06:00 |
Blacktown City FC |
- |
Bulls FC Academy |
4:1 (2:1) |
|
06:00 |
Central Coast Mariners Academy |
- |
Sydney United 58 |
2:1 (0:1) |
|
|
Australia > NPL Victoria 2023
|
|
07:00 |
Melbourne Knights |
- |
Hume City FC |
1:1 (1:0) |
|
07:00 |
South Melbourne FC |
- |
Altona Magic SC |
5:1 (1:1) |
|
|
Australia > NPL Queensland 2023
|
|
08:00 |
Brisbane City FC |
- |
Moreton Bay United FC |
2:2 (1:2) |
|
09:00 |
Olympic FC |
- |
Gold Coast United |
0:2 (0:1) |
|
|
Australia > NPL Northern NSW 2023
|
|
05:30 |
Lake Macquarie City |
- |
Weston Workers FC |
0:4 (0:3) |
|
05:30 |
Charlestown Azzurri |
- |
Lambton Jaffas |
2:3 (1:2) |
|
|
Australia > NPL South Australia 2023
|
|
06:30 |
Adelaide United Youth |
- |
Croydon Kings |
1:1 (1:1) |
|
|
Australia > NPL Capital Football 2023
|
|
06:00 |
Tuggeranong United |
- |
Canberra Olympic |
0:3 (0:0) |
|
|
Australia > Women A-League Women 2022/2023 Finals > Final
|
|
07:00 |
Western United |
- |
Sydney FC |
0:4 (0:2)
|
|
|
Austria > Bundesliga 2022/2023 Meistergruppe
|
|
16:00 |
LASK |
- |
SK Austria Klagenfurt |
4:0 (0:0)
|
|
|
Austria > 2. Liga 2022/2023
|
|
09:30 |
Vorwärts Steyr |
- |
FC Liefering |
2:0 (2:0)
|
|
|
Austria > ÖFB-Cup 2022/2023 > Final
|
|
19:30 |
Rapid Wien |
- |
Sturm Graz |
0:2 (0:0)
|
|
|
Austria > Regionalliga Ost 2022/2023
|
|
13:00 |
USV Scheiblingkirchen-Warth |
- |
SC Wiener Viktoria |
2:2 (0:0) |
|
|
Austria > Regionalliga Salzburg 2022/2023 Oberes Playoff
|
|
10:00 |
SV Wals-Grünau |
- |
SV Seekirchen |
0:0 (0:0) |
|
|
Austria > Eliteliga Vorarlberg 2022/2023 Frühjahr
|
|
09:30 |
SC Göfis |
- |
Dornbirner SV |
0:2 (0:1) |
|
15:00 |
FC Rot-Weiß Rankweil |
- |
FC Egg |
1:1 (0:0) |
|
15:00 |
SC Röthis |
- |
FC Rotenberg |
2:2 (0:1) |
|
|
Belarus > Cempionat 2023
|
|
12:00 |
FK Gomel |
- |
Energetik-BGU Minsk |
1:0 (1:0)
|
|
14:00 |
Naftan Novopolotsk |
- |
Dinamo Brest |
0:3 (0:1)
|
|
16:30 |
Shakhter Soligorsk |
- |
FK Minsk |
1:0 (1:0)
|
|
|
Belgium > Eerste klasse A 2022/2023 Championship
|
|
17:30 |
KRC Genk |
- |
Club Brugge KV |
3:1 (1:1)
|
|
|
Belgium > Beker van België 2022/2023 > Final
|
|
13:30 |
KV Mechelen |
- |
Royal Antwerp FC |
0:2 (0:1)
|
|
|
Bolivia > Liga Profesional 2023
|
|
01:00 |
Club Aurora |
- |
Royal Pari |
3:0 (1:0)
|
|
20:00 |
Vaca Díez |
- |
Real Santa Cruz |
2:1 (1:1)
|
|
22:30 |
Nacional Potosí |
- |
Bolívar |
3:2 (1:1)
|
|
|
Bosnia-Herzegovina > Premier Liga 2022/2023
|
|
15:30 |
HŠK Posušje |
- |
Zrinjski Mostar |
0:2 (0:0)
|
|
15:30 |
Sloga Doboj |
- |
Leotar Trebinje |
1:1 (1:0)
|
|
16:00 |
Sloboda Tuzla |
- |
FK Tuzla City |
1:0 (0:0)
|
|
|
Brazil > Série A 2023
|
|
01:00 |
Atlético Mineiro |
- |
Athletico Paranaense |
2:1 (1:0)
|
|
20:00 |
Flamengo RJ |
- |
Botafogo - RJ |
2:3 (0:2)
|
|
22:30 |
Cuiabá - MT |
- |
Grêmio Porto Alegre |
1:2 (1:1)
|
|
22:30 |
Internacional |
- |
Goiás - GO |
1:0 (0:0)
|
|
|
Brazil > Série B 2023
|
|
19:30 |
Grêmio Novorizontino - SP |
- |
Sport Recife - PE |
0:0 (0:0)
|
|
22:00 |
ABC - RN |
- |
Ceará - CE |
1:2 (1:2)
|
|
22:15 |
Vila Nova - GO |
- |
Juventude - RS |
1:0 (1:0)
|
|
|
Brazil > Women Série A 2023
|
|
15:00 |
Corinthians - SP |
- |
Cruzeiro |
7:1 |
|
19:00 |
Santos FC |
- |
Internacional |
2:1 |
|
19:00 |
Grêmio Porto Alegre |
- |
Ferroviária - SP |
1:4 |
|
|
Bulgaria > Parva Liga 2022/2023
|
|
13:15 |
PFC Beroe |
- |
Pirin Blagoevgrad |
1:0 (1:0)
|
|
15:45 |
Cherno More Varna |
- |
CSKA 1948 Sofia |
0:0 (0:0)
|
|
18:15 |
CSKA Sofia |
- |
PFC Ludogorets Razgrad |
0:1 (0:0)
|
|
|
Canada > Premier League 2023
|
|
22:00 |
Cavalry FC |
- |
Valour FC |
1:1 (1:0) |
|
|
Chile > Primera División 2023
|
|
01:00 |
Audax Italiano |
- |
Cobresal |
1:0 (0:0)
|
|
23:00 |
O'Higgins |
- |
Unión Española |
1:1 (0:1)
|
|
|
Chile > Primera B 2023
|
|
17:00 |
Puerto Montt |
- |
Rangers |
1:0 (0:0)
|
|
20:30 |
Santiago Wanderers |
- |
Santiago Morning |
2:0 (0:0)
|
|
|
China > Super League 2023
|
|
08:30 |
Zhejiang Professional |
- |
Chengdu Rongcheng |
0:2 (0:1)
|
|
08:30 |
Changchun Yatai |
- |
Tianjin Jinmen Tiger |
1:1 (0:1)
|
|
10:30 |
Shenzhen FC |
- |
Henan FC |
1:1 (0:0)
|
|
12:35 |
Shanghai Port FC |
- |
Shanghai Shenhua |
1:1 (1:0)
|
|
12:35 |
Cangzhou Mighty Lions |
- |
Nantong Zhiyun |
1:1 (0:1)
|
|
|
China > League One 2023
|
|
08:00 |
Wuxi Wugou |
- |
Shanghai Jiading Huilong |
0:0 (0:0)
|
|
08:30 |
Foshan Nanshi |
- |
Nanjing City |
1:1 (0:0)
|
|
12:30 |
Guangxi Pingguo Haliao |
- |
Qingdao West Coast |
0:0 (0:0)
|
|
12:30 |
Jiangxi Lushan |
- |
Heilongjiang Ice City |
2:2 (1:1)
|
|
|
Colombia > Primera A 2023 Apertura
|
|
00:20 |
Alianza Petrolera |
- |
Águilas Doradas |
2:1 (2:1)
|
|
02:30 |
Independiente Medellín |
- |
Atlético Nacional |
1:3 (0:2)
|
|
20:00 |
La Equidad |
- |
Deportivo Pereira |
2:0 (0:0)
|
|
22:10 |
Atlético Junior |
- |
Millonarios |
1:0 (1:0)
|
|
|
Costa Rica > Primera División 2022/2023 Clausura
|
|
00:00 |
Santos de Guápiles |
- |
Guadalupe |
1:3 (0:0)
|
|
03:00 |
CS Herediano |
- |
Municipal Pérez Zeledón |
3:1 (1:0)
|
|
03:00 |
Sporting FC |
- |
Deportivo Saprissa |
0:0 (0:0)
|
|
22:00 |
Municipal Grecia |
- |
CS Cartaginés |
1:1 (0:1)
|
|
|
Croatia > 1. HNL 2022/2023
|
|
14:00 |
NK Varaždin |
- |
NK Osijek |
1:3 (0:2)
|
|
17:00 |
Hajduk Split |
- |
Dinamo Zagreb |
0:0 (0:0)
|
|
|
Cyprus > First Division 2022/2023 Championship
|
|
17:00 |
Apollon Limassol |
- |
AEK Larnaca |
1:0 (0:0)
|
|
|
Cyprus > First Division 2022/2023 Relegation
|
|
17:00 |
Olympiakos Nikosia |
- |
AEL Limassol |
1:1 (1:1)
|
|
|
Czech Republic > 1. fotbalová liga 2022/2023
|
|
14:00 |
1. FC Slovácko |
- |
Zbrojovka Brno |
1:0 (1:0)
|
|
14:00 |
Bohemians Praha 1905 |
- |
FK Jablonec |
4:1 (2:0)
|
|
14:00 |
Dynamo České Budějovice |
- |
FK Pardubice |
3:1 (1:0)
|
|
14:00 |
FK Mladá Boleslav |
- |
FC Trinity Zlín |
1:1 (1:0)
|
|
14:00 |
Sigma Olomouc |
- |
Baník Ostrava |
1:4 (1:2)
|
|
14:00 |
Slavia Praha |
- |
FC Hradec Králové |
1:1 (1:1)
|
|
14:00 |
Slovan Liberec |
- |
AC Sparta Praha |
1:3 (1:0)
|
|
14:00 |
Viktoria Plzeň |
- |
FK Teplice |
1:1 (0:0)
|
|
|
Czech Republic > 2. fotbalová liga 2022/2023
|
|
16:00 |
FK Varnsdorf |
- |
MFK Vyškov |
1:3 (1:1)
|
|
|
Czech Republic > Women 1. liga žen 2022/2023 Relegation
|
|
14:00 |
FK Dukla Praha |
- |
Viktoria Plzeň |
3:2 (1:1)
|
|
|
Czech Republic > Youth C ČLŽ 2022/2023
|
|
09:00 |
Slavia Praha |
- |
FK Jablonec |
3:3 (1:1)
|
|
|
Czech Republic > Youth C ČLŽ (U14) 2022/2023
|
|
11:00 |
Slavia Praha II (U14) |
- |
FK Jablonec II (U14) |
4:1 (2:0)
|
|
|
Denmark > Superliga 2022/2023 Championship
|
|
13:00 |
Viborg FF |
- |
Randers FC |
3:1 (1:0)
|
|
|
Denmark > Superliga 2022/2023 Relegation
|
|
13:00 |
Aalborg BK |
- |
Lyngby BK |
1:0 (0:0)
|
|
|
Denmark > Superliga 2022/2023 Championship
|
|
15:00 |
FC København |
- |
Brøndby IF |
0:1 (0:0)
|
|
17:00 |
FC Nordsjælland |
- |
Aarhus GF |
0:1 (0:1)
|
|
|
Denmark > 1. Division 2022/2023 Promotion
|
|
13:00 |
Vendsyssel FF |
- |
Næstved BK |
2:1 (1:0)
|
|
14:00 |
Vejle BK |
- |
FC Helsingør |
2:1 (2:0)
|
|
|
Denmark > 2. Division 2022/2023 Promotion
|
|
14:00 |
Esbjerg fB |
- |
AB Gladsaxe |
0:2 (0:2) |
|
|
Denmark > 2. Division 2022/2023 Kvalifikation
|
|
14:00 |
Jammerbugt FC |
- |
Skive IK |
0:3 dec. |
|
|
Denmark > Women Elitedivisionen 2022/2023 Slutspil
|
|
12:00 |
Kolding IF |
- |
FC Thy-Thisted Q |
4:1 (2:0)
|
|
|
Denmark > Youth U19 Drenge Divisionen 2022/2023
|
|
13:15 |
IF Lyseng |
- |
Næstved BK |
4:5 (0:0, 0:0) pso
|
|
|
Denmark > Youth B U17 Drenge Divisionen 2022/2023
|
|
11:00 |
IF Lyseng |
- |
Næstved BK |
0:3 (0:0, 0:0) pso
|
|
|
Denmark > Youth C U15 Drenge Ligaen 2022/2023
|
|
13:00 |
FC København |
- |
Brøndby IF |
1:2 (1:2)
|
|
|
Ecuador > Serie A 2023 Primera Etapa
|
|
00:00 |
Técnico Universitario |
- |
Barcelona |
2:2 (1:0)
|
|
19:00 |
Cumbayá |
- |
Mushuc Runa |
1:1 (0:0)
|
|
21:30 |
Libertad de Loja |
- |
Orense SC |
0:0 (0:0)
|
|
|
Ecuador > Women Superliga 2023 Gruppe A
|
|
17:00 |
Ñañas |
- |
Ñusta FC |
1:2 (1:1)
|
|
18:00 |
Quito FC |
- |
Barcelona |
1:2 (0:0)
|
|
|
El Salvador > Primera División 2022/2023 Clausura
|
|
22:00 |
Once Deportivo |
- |
CD Águila |
0:1 (0:0)
|
|
22:30 |
AD Chalatenango |
- |
Platense Zacatecoluca |
0:0 (0:0)
|
|
|
England > Premier League 2022/2023
|
|
14:00 |
AFC Bournemouth |
- |
Leeds United |
4:1 (2:1)
|
|
14:00 |
Fulham FC |
- |
Manchester City |
1:2 (1:2)
|
|
14:00 |
Manchester United |
- |
Aston Villa |
1:0 (1:0)
|
|
14:00 |
Newcastle United |
- |
Southampton FC |
3:1 (0:1)
|
|
16:30 |
Liverpool FC |
- |
Tottenham Hotspur |
4:3 (3:1)
|
|
|
England > Championship 2022/2023
|
|
12:00 |
Cardiff City |
- |
Huddersfield Town |
1:2 (0:0)
|
|
|
England > Premier League 2 2022/2023
|
|
12:00 |
Fulham FC U23 |
- |
Liverpool FC U23 |
0:4 (0:2)
|
|
|
England > Women Women's Super League 2022/2023
|
|
14:00 |
Manchester City WFC |
- |
Reading WFC |
4:1 (2:1)
|
|
|
Faroe Islands > Effodeildin 2023
|
|
14:00 |
B36 Tórshavn |
- |
KÍ Klaksvík |
2:3 (1:2)
|
|
15:00 |
07 Vestur |
- |
HB Tórshavn |
1:3 (1:1)
|
|
15:00 |
AB Argir |
- |
TB Tvøroyri |
0:0 (0:0)
|
|
15:00 |
Víkingur |
- |
EB/Streymur |
1:0 (1:0)
|
|
17:00 |
ÍF Fuglafjørður |
- |
B68 Toftir |
1:3 (0:1)
|
|
|
Finland > Veikkausliiga 2023
|
|
14:00 |
IFK Mariehamn |
- |
Kuopion PS |
0:2 (0:0)
|
|
|
Finland > Suomen Cup 2023 > 3. Round
|
|
10:30 |
Gnistan/Ogeli |
- |
FC Honka II |
2:4 |
|
|
France > Ligue 1 2022/2023
|
|
12:00 |
AS Monaco |
- |
Montpellier HSC |
0:4 (0:1)
|
|
14:00 |
Clermont Foot 63 |
- |
Stade Reims |
1:0 (1:0)
|
|
14:00 |
ESTAC Troyes |
- |
OGC Nice |
0:1 (0:1)
|
|
14:00 |
Stade Rennais |
- |
Angers SCO |
4:2 (2:2)
|
|
16:05 |
Paris Saint-Germain |
- |
FC Lorient |
1:3 (1:2)
|
|
19:45 |
Olympique Marseille |
- |
AJ Auxerre |
2:1 (0:1)
|
|
|
France > Youth Championnat National Gr. A 2022/2023
|
|
14:00 |
Havre AC |
- |
Amiens SC |
0:2 (0:0)
|
|
|
France > Youth Championnat National Gr. B 2022/2023
|
|
13:00 |
FC 93 Bobigny |
- |
FC Sochaux |
2:1 (0:0)
|
|
|
France > Youth B Championnat National Gr. B 2022/2023
|
|
14:00 |
Paris 13 Atletico |
- |
AJ Auxerre |
1:4 (1:0)
|
|
|
France > Youth B Championnat National Gr. C 2022/2023
|
|
14:00 |
Racing Besançon |
- |
FC Sochaux |
0:6 (0:3)
|
|
|
Georgia > Erovnuli Liga 2023
|
|
11:30 |
FC Gagra |
- |
FC Telavi |
1:1 (1:0)
|
|
12:30 |
Samgurali Tskhaltubo |
- |
Shukura Kobuleti |
4:1 (1:1)
|
|
13:30 |
FC Samtredia |
- |
Dinamo Tbilisi |
0:2 (0:1)
|
|
16:00 |
FC Saburtalo |
- |
Dinamo Batumi |
3:3 (0:1)
|
|
18:00 |
Dila Gori |
- |
Torpedo Kutaisi |
5:0 (1:0)
|
|
|
Germany > Bundesliga 2022/2023
|
|
14:30 |
Bayern München |
- |
Hertha BSC |
2:0 (0:0)
|
|
16:30 |
VfL Wolfsburg |
- |
1. FSV Mainz 05 |
3:0 (3:0)
|
|
|
Germany > 2. Bundesliga 2022/2023
|
|
12:30 |
Holstein Kiel |
- |
SV Darmstadt 98 |
0:3 (0:2)
|
|
12:30 |
Fortuna Düsseldorf |
- |
Karlsruher SC |
3:2 (1:1)
|
|
12:30 |
SV Sandhausen |
- |
Jahn Regensburg |
2:1 (1:0)
|
|
|
Germany > 3. Liga 2022/2023
|
|
12:00 |
VfL Osnabrück |
- |
FSV Zwickau |
4:3 (1:2)
|
|
13:00 |
1. FC Saarbrücken |
- |
TSV 1860 München |
2:0 (2:0)
|
|
14:00 |
Rot-Weiss Essen |
- |
VfB Oldenburg |
0:0 (0:0)
|
|
|
Germany > Regionalliga Nord 2022/2023
|
|
13:00 |
Holstein Kiel II |
- |
SV Drochtersen/Assel |
2:0 (0:0)
|
|
13:00 |
Eintracht Norderstedt |
- |
Atlas Delmenhorst |
3:1 (0:1)
|
|
14:00 |
VfV Hildesheim |
- |
1. FC Phönix Lübeck |
3:2 (3:0)
|
|
14:00 |
Bremer SV |
- |
Werder Bremen II |
2:0 (1:0)
|
|
|
Germany > Regionalliga Nordost 2022/2023
|
|
12:00 |
BSG Chemie Leipzig |
- |
Greifswalder FC |
3:1 (2:0)
|
|
12:00 |
Chemnitzer FC |
- |
SV Babelsberg 03 |
1:1 (1:1)
|
|
12:00 |
VSG Altglienicke |
- |
TeBe Berlin |
5:2 (1:0)
|
|
15:00 |
Rot-Weiß Erfurt |
- |
Germania Halberstadt |
2:0 (1:0)
|
|
|
Germany > Regionalliga West 2022/2023
|
|
13:00 |
FC Schalke 04 II |
- |
1. FC Bocholt |
2:4 (1:1)
|
|
13:00 |
Fortuna Düsseldorf II |
- |
Wuppertaler SV |
2:3 (1:2)
|
|
|
Germany > Regionalliga Südwest 2022/2023
|
|
13:00 |
SSV Ulm 1846 |
- |
Kickers Offenbach |
1:0 (0:0)
|
|
13:00 |
1. FSV Mainz 05 II |
- |
FC 08 Homburg |
2:2 (1:1)
|
|
|
Germany > Bayernliga Süd 2022/2023
|
|
14:00 |
VfR Garching |
- |
TSV Landsberg |
1:4 (0:1)
|
|
14:00 |
Türkspor Augsburg |
- |
SV Schalding-Heining |
0:3 (0:2)
|
|
|
Germany > Bremenliga 2022/2023
|
|
12:00 |
Vatan Spor Bremen |
- |
OSC Bremerhaven |
1:2 (0:2)
|
|
12:00 |
SV Hemelingen |
- |
SG Aumund-Vegesack |
4:3 (1:1)
|
|
13:00 |
Brinkumer SV |
- |
Union 60 Bremen |
2:2 (1:2)
|
|
14:30 |
LTS Bremerhaven |
- |
TS Woltmershausen |
1:2 (0:2)
|
|
|
Germany > Hessenliga 2022/2023
|
|
14:00 |
Viktoria Griesheim |
- |
SV Rot-Weiss Hadamar |
0:2 (0:1)
|
|
14:00 |
FC Eddersheim |
- |
Eintracht Stadtallendorf |
2:3 (0:1)
|
|
|
Germany > Oberliga Niedersachsen 2022/2023
|
|
14:00 |
Germania Egestorf/Langreder |
- |
SV Ahlerstedt/Ottendorf |
5:0 (2:0)
|
|
14:00 |
Blau-Weiß Papenburg |
- |
MTV Gifhorn |
0:4 (0:1)
|
|
14:00 |
FT Braunschweig |
- |
HSC Hannover |
2:0 (1:0)
|
|
14:00 |
Rotenburger SV |
- |
TuS Bersenbrück |
3:3 (1:2)
|
|
|
Germany > Oberliga Baden-Württemberg 2022/2023
|
|
13:00 |
SG Sonnenhof Großaspach |
- |
SSV Reutlingen |
2:1 (1:1)
|
|
|
Germany > Oberliga Hamburg 2022/2023
|
|
14:00 |
Hamm United |
- |
Niendorfer TSV |
1:2 (1:1)
|
|
09:45 |
HEBC Hamburg |
- |
TuS Osdorf |
4:0 (2:0)
|
|
13:00 |
SV Rugenbergen |
- |
FC Türkiye |
2:2 (1:0)
|
|
|
Germany > Oberliga Mittelrhein 2022/2023
|
|
14:00 |
Viktoria Arnoldsweiler |
- |
VfL 08 Vichttal |
0:4 (0:2)
|
|
14:00 |
FC Hürth |
- |
BC Viktoria Glesch-Paffendorf |
0:2 (0:0)
|
|
14:00 |
FC Hennef 05 |
- |
SV Bergisch Gladbach 09 |
0:2 (0:0)
|
|
14:30 |
Eintracht Hohkeppel |
- |
Blau-Weiß Friesdorf |
1:1 (1:1)
|
|
14:30 |
TuS Königsdorf |
- |
Borussia Freialdenhoven |
1:1 (0:1)
|
|
15:00 |
FC Pesch 1956 |
- |
SpVg Frechen 20 |
2:2 (0:0)
|
|
17:00 |
Bonner SC |
- |
Fortuna Köln II |
3:1 (0:0)
|
|
|
Germany > Oberliga Niederrhein 2022/2023
|
|
14:00 |
TSV Meerbusch |
- |
Schwarz-Weiß Essen |
3:3 (3:1)
|
|
14:00 |
SV Sonsbeck |
- |
Cronenberger SC |
2:2 (1:0)
|
|
14:00 |
Sportfreunde Baumberg |
- |
FC Kray |
8:0 (4:0)
|
|
14:15 |
SC Union Nettetal |
- |
1. FC Monheim |
1:1 (1:0)
|
|
14:30 |
FSV Duisburg |
- |
Germania Ratingen 04/19 |
0:3 (0:0)
|
|
14:30 |
SC St. Tönis 11/20 |
- |
1. FC Kleve |
0:2 (0:0)
|
|
|
Germany > Oberliga NOFV-Nord 2022/2023
|
|
12:30 |
TSG Neustrelitz |
- |
SV Tasmania Berlin |
1:1 (0:0)
|
|
13:00 |
Eintracht Mahlsdorf |
- |
Dynamo Schwerin |
1:2 (1:1)
|
|
14:00 |
Hertha Zehlendorf |
- |
TuS Makkabi Berlin |
1:1 (1:0)
|
|
|
Germany > Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar 2022/2023 Meisterrunde
|
|
13:00 |
TuS Koblenz |
- |
FK Pirmasens |
2:1 (1:0)
|
|
14:00 |
SV Gonsenheim |
- |
1. FC Kaiserslautern II |
2:2 (1:1)
|
|
|
Germany > Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar 2022/2023 Abstiegsrunde
|
|
14:00 |
SV 07 Elversberg II |
- |
Sportfreunde Eisbachtal |
0:6 (0:3)
|
|
|
Germany > Oberliga Westfalen 2022/2023
|
|
14:00 |
SC Paderborn 07 II |
- |
SV Schermbeck |
4:0 (1:0)
|
|
14:00 |
Westfalia Rhynern |
- |
1. FC Gievenbeck |
1:0 (1:0)
|
|
14:00 |
FCE Rheine |
- |
FC Gütersloh |
0:2 (0:0)
|
|
14:00 |
Sportfreunde Lotte |
- |
SG Finnentrop/Bamenohl |
1:0 (1:0)
|
|
14:00 |
Viktoria Clarholz |
- |
SpVgg Vreden |
4:1 (1:0)
|
|
14:00 |
Delbrücker SC |
- |
Sportfreunde Siegen |
3:1 (1:0)
|
|
14:30 |
TuS Ennepetal |
- |
Preußen Münster II |
1:1 (1:0)
|
|
15:00 |
TuS Erndtebrück |
- |
TuS Bövinghausen |
0:6 (0:2)
|
|
|
Germany > Schleswig-Holstein-Liga 2022/2023
|
|
12:00 |
Heider SV |
- |
TSV Pansdorf |
1:2 (1:0)
|
|
13:00 |
SV Todesfelde |
- |
TSB Flensburg |
1:3 (0:1)
|
|
13:00 |
SV Frisia 03 |
- |
Oldenburger SV |
1:5 (1:4)
|
|
13:30 |
VfB Lübeck II |
- |
Husumer SV |
7:1 (2:1)
|
|
14:00 |
Eckernförder SV |
- |
Weiche Flensburg 08 II |
1:2 (0:1)
|
|
|
Germany > Women Bundesliga 2022/2023
|
|
12:00 |
Eintracht Frankfurt |
- |
1899 Hoffenheim |
3:3 (2:1)
|
|
|
Germany > Women 2. Bundesliga 2022/2023
|
|
10:00 |
1. FC Nürnberg |
- |
SG 99 Andernach |
2:1 (0:0)
|
|
10:00 |
Eintracht Frankfurt II |
- |
RB Leipzig |
0:6 (0:4)
|
|
10:00 |
FSV Gütersloh 2009 |
- |
Bayern München II |
1:0 (1:0)
|
|
10:00 |
Turbine Potsdam II |
- |
1. FC Köln II |
0:0 (0:0)
|
|
13:00 |
FC Carl Zeiss Jena |
- |
FC Ingolstadt 04 |
2:2 (0:1)
|
|
13:00 |
SC Freiburg II |
- |
1899 Hoffenheim II |
2:3 (0:2)
|
|
13:00 |
SC Sand |
- |
VfL Wolfsburg II |
2:0 (1:0)
|
|
|
Germany > Youth DFB-Pokal 2022/2023 > Final
|
|
10:00 |
FC Schalke 04 |
- |
1. FC Köln |
3:4 (1:2, 3:3) aet
|
|
|
Germany > Youth B Sonderspielrunde 2023 Vorrunde > Group E
|
|
10:00 |
1. FC Köln |
- |
Sportfreunde Siegen |
5:0 (4:0)
|
|
|
Ghana > Premier League 2022/2023
|
|
16:00 |
Bibiani Gold Stars |
- |
Great Olympics |
1:0 (1:0) |
|
16:00 |
Nsoatreman FC |
- |
Medeama SC |
1:0 (0:0) |
|
16:00 |
Karela United |
- |
Berekum Chelsea |
4:1 (3:0) |
|
16:00 |
Dreams FC |
- |
Legon Cities |
5:1 (2:1) |
|
16:00 |
Bechem United |
- |
Samartex |
2:0 (1:0) |
|
16:00 |
Accra Lions |
- |
Real Tamale United |
1:2 (0:2) |
|
19:00 |
Asante Kotoko |
- |
Tamale City |
1:1 (1:1) |
|
|
Greece > Super League 2022/2023 Meisterschaft
|
|
18:00 |
Olympiakos Piraeus |
- |
Volos NFC |
5:0 (3:0)
|
|
18:00 |
Panathinaikos |
- |
AEK Athen |
0:0 (0:0)
|
|
18:00 |
PAOK Saloniki |
- |
Aris Saloniki |
3:2 (0:1)
|
|
|
Greece > Super League 2 2022/2023 South
|
|
|
Irodotos |
- |
AO Proodeftiki |
0:3 dec. |
|
|
Greece > Super League 2 2022/2023 North
|
|
12:45 |
Niki Volou FC |
- |
Iraklis Larissa |
1:0 (1:0)
|
|
|
Guatemala > Liga Nacional 2022/2023 Clausura
|
|
03:00 |
Xelaju MC |
- |
Comunicaciones |
1:2 (0:1)
|
|
18:00 |
Iztapa |
- |
Santa Lucía |
1:0 (1:0)
|
|
20:30 |
Deportivo Malacateco |
- |
Achuapa |
0:0 (0:0)
|
|
|
Hungary > NB I 2022/2023
|
|
14:30 |
Debreceni VSC |
- |
Fehérvár FC |
2:0 (0:0)
|
|
|
Iraq > Iraq Stars League 2022/2023
|
|
14:00 |
Al Quwa Al Jawiya |
- |
Duhok SC |
0:0 (0:0) |
|
14:00 |
Naft Al Wasat |
- |
Al Naft |
0:0 (0:0) |
|
16:30 |
Naft Al Basra |
- |
Al Hudood |
0:0 (0:0) |
|
16:30 |
Erbil SC |
- |
Al Diwaniya |
3:2 (1:2) |
|
17:45 |
Naft Maysan |
- |
Al Karkh SC |
0:0 (0:0) |
|
19:30 |
Al Talaba |
- |
Al Shorta |
0:3 (0:0) |
|
|
Israel > Ligat ha'Al 2023 Relegation
|
|
17:00 |
Hapoel Hadera |
- |
Hapoel Haifa |
1:2 (1:1)
|
|
18:15 |
Bnei Sachnin FC |
- |
Hapoel Tel Aviv |
0:1 (0:1)
|
|
|
Italy > Serie A 2022/2023
|
|
11:30 |
Inter |
- |
Lazio Roma |
3:1 (0:1)
|
|
14:00 |
Sassuolo Calcio |
- |
Empoli FC |
2:1 (0:1)
|
|
14:00 |
SSC Napoli |
- |
US Salernitana 1919 |
1:1 (0:0)
|
|
14:00 |
US Cremonese |
- |
Hellas Verona |
1:1 (1:0)
|
|
17:00 |
ACF Fiorentina |
- |
Sampdoria |
5:0 (1:0)
|
|
19:45 |
Bologna FC |
- |
Juventus |
1:1 (1:0)
|
|
|
Italy > Serie B 2022/2023
|
|
15:15 |
Cagliari Calcio |
- |
Ternana Calcio |
2:1 (1:1)
|
|
15:15 |
SPAL 2013 Ferrara |
- |
AC Perugia Calcio |
1:1 (0:1)
|
|
|
Italy > Serie D Girone A 2022/2023
|
|
14:00 |
AC Bra |
- |
USD Sestri Levante |
4:3 |
|
14:00 |
ACD Asti |
- |
Vado FC |
1:0 |
|
14:00 |
Borgosesia Calcio |
- |
PDHAE |
3:0 |
|
14:00 |
GS Castanese |
- |
Stresa Sportiva |
1:1 |
|
14:00 |
Castellanzese |
- |
Fossano Calcio |
1:1 |
|
14:00 |
ASD Chisola Calcio |
- |
Casale |
2:1 |
|
14:00 |
Pinerolo |
- |
SC Ligorna 1922 |
0:1 |
|
14:00 |
Derthona FBC |
- |
Calcio Chieri |
0:0 |
|
14:00 |
Legnano |
- |
USD Fezzanese |
1:0 |
|
14:00 |
Sanremese |
- |
Gozzano |
1:2 |
|
|
Italy > Serie D Girone B 2022/2023
|
|
14:00 |
AC Lumezzane |
- |
SC Caronnese |
2:0 |
|
14:00 |
ASC Alcione |
- |
GS Arconatese 1926 |
3:1 |
|
14:00 |
US Ciserano |
- |
Brusaporto |
1:0 |
|
14:00 |
US Folgore Caratese |
- |
AC Pontisola |
2:2 |
|
14:00 |
Franciacorta |
- |
Citta di Varese |
0:0 |
|
14:00 |
Seregno |
- |
US Breno |
0:1 |
|
14:00 |
Sona |
- |
Real Calepina |
1:1 |
|
14:00 |
USD Casatese |
- |
Villa d'Almè |
1:1 |
|
14:00 |
Varesina Calcio |
- |
AC Calvina Sport |
1:2 |
|
|
Italy > Serie D Girone C 2022/2023
|
|
14:00 |
US Adriese |
- |
AC Mestre |
3:2 |
|
14:00 |
Calcio Montebelluna |
- |
AC Este |
1:0 |
|
14:00 |
Luparense |
- |
FC Legnago Salus |
1:0 |
|
14:00 |
UC Montecchio Maggiore |
- |
ASD Cartigliano |
2:0 |
|
14:00 |
Portogruaro Summaga |
- |
Dolomiti Bellunesi |
0:0 |
|
14:00 |
ASD Torviscosa |
- |
Virtus Bolzano |
0:1 |
|
14:00 |
Clodiense SSD |
- |
Caldiero Terme |
0:0 |
|
14:00 |
US Levico Terme |
- |
ASD Cjarlins Muzane |
3:3 |
|
14:00 |
ASD Villafranca |
- |
ASD Campodarsego |
0:2 |
|
|
Italy > Serie D Girone D 2022/2023
|
|
14:00 |
Forlì FC |
- |
Sammaurese Calcio |
3:1 |
|
14:00 |
AC Prato |
- |
Aglianese Calcio |
1:1 |
|
14:00 |
Sant'Angelo |
- |
Correggese |
1:2 |
|
14:00 |
Giana Erminio |
- |
Corticella |
4:0 |
|
14:00 |
Bagnolese |
- |
AC Crema |
2:2 |
|
14:00 |
Lentigione Calcio |
- |
AC Fanfulla 1874 |
2:4 |
|
14:00 |
US Pistoiese |
- |
Ravenna Calcio |
1:1 |
|
14:00 |
Mezzolara Calcio |
- |
Real Forte Querceta |
1:0 |
|
14:00 |
Salsomaggiore |
- |
Scandicci Calcio |
0:4 |
|
14:00 |
AC Carpi |
- |
United Riccione |
0:0 |
|
|
Italy > Serie D Girone E 2022/2023
|
|
14:00 |
AS Livorno |
- |
Orvietana Calcio |
0:2 |
|
14:00 |
AC Città di Castello |
- |
Terranuova Traiana |
0:1 |
|
14:00 |
Montespaccato |
- |
AC Sangiovannese |
2:1 |
|
14:00 |
Ostia Mare |
- |
Follonica Gavorrano |
2:1 |
|
14:00 |
FC Ponsacco |
- |
Virtus Flaminia |
1:1 |
|
14:00 |
Seravezza |
- |
Ghivizzano Borgo |
1:0 |
|
14:00 |
Tau Altopascio |
- |
US Poggibonsi |
1:0 |
|
14:00 |
US Arezzo |
- |
SC Trestina |
0:2 |
|
14:00 |
US Grosseto FC |
- |
US Pianese |
1:1 |
|
|
Italy > Serie D Girone F 2022/2023
|
|
14:00 |
Avezzano Calcio |
- |
ASD Trastevere |
1:2 |
|
14:00 |
Alma Juventus Fano |
- |
Chieti Calcio |
1:0 |
|
14:00 |
Matese |
- |
CynthiAlbalonga |
1:1 |
|
14:00 |
Porto D'Ascoli |
- |
Tolentino |
1:2 |
|
14:00 |
Roma City |
- |
ASD Pineto Calcio |
0:0 |
|
14:00 |
Termoli Calcio |
- |
SN Notaresco |
0:0 |
|
14:00 |
Vastese Calcio |
- |
Team Nuova Florida |
1:0 |
|
14:00 |
Vastogirardi |
- |
Montegiorgio Calcio |
2:0 |
|
14:00 |
US Vigor Senigallia |
- |
Sambenedettese |
5:2 |
|
|
Italy > Serie D Girone G 2022/2023
|
|
13:00 |
USD Palmese |
- |
Atletico Uri |
5:1 |
|
13:00 |
ASD SS Nola 1925 |
- |
Arzachena |
1:2 |
|
13:30 |
Ilvamaddalena |
- |
ASD Vis Artena |
0:0 |
|
14:00 |
Cassino Calcio 1924 |
- |
Real Monterotondo Scalo |
2:2 |
|
14:00 |
FC Aprilia |
- |
Casertana FC |
4:1 |
|
14:00 |
Paganese Calcio |
- |
Pomezia Calcio |
2:0 |
|
14:00 |
Portici 1906 |
- |
Angri Calcio |
3:2 |
|
14:00 |
Sarrabus Ogliastra |
- |
Tivoli |
4:3 |
|
14:00 |
Sorrento Calcio |
- |
Lupa Roma |
2:1 |
|
|
Italy > Serie D Girone H 2022/2023
|
|
14:00 |
Afragolese |
- |
Gladiator |
2:2 |
|
14:00 |
Team Altamura |
- |
Sporting Fulgor Molfetta |
2:1 |
|
14:00 |
ASD Martina Calcio |
- |
FBC Gravina |
0:0 |
|
14:00 |
ASG Nocerina |
- |
US Bitonto |
3:1 |
|
14:00 |
SS Barletta Calcio |
- |
ACD Nardò |
3:2 |
|
14:00 |
Brindisi |
- |
Cavese |
1:0 |
|
14:00 |
Casarano |
- |
FC Francavilla |
1:0 |
|
14:00 |
Lavello |
- |
Puteolana Internapoli |
4:3 |
|
14:00 |
Matera Calcio |
- |
Città di Fasano |
1:1 |
|
|
Italy > Serie D Girone I 2022/2023
|
|
14:00 |
US Castrovillari |
- |
ASD San Luca |
2:2 |
|
14:00 |
Calcio Cittanovese |
- |
Canicattì |
0:2 |
|
14:00 |
Licata |
- |
USD Ragusa |
1:0 |
|
14:00 |
AC Locri 1909 |
- |
Sancataldese Calcio |
0:1 |
|
14:00 |
Mariglianese |
- |
Aversa Normanna |
0:1 |
|
14:00 |
Paternó |
- |
Acireale |
0:1 |
|
14:00 |
Città Di S. Agata |
- |
Lamezia Terme |
3:4 |
|
14:00 |
Vibonese Calcio |
- |
Trapani Calcio |
1:1 |
|
19:00 |
Calcio Catania |
- |
Santa Maria Cilento |
2:0 |
|
|
Italy > Women Serie A 2022/2023 Salvezza
|
|
11:30 |
Parma Calcio 1913 |
- |
Pomigliano CF |
2:2 (0:0)
|
|
|
Italy > Women Serie A 2022/2023 Scudetto
|
|
13:30 |
AC Milan |
- |
Juventus |
3:3 (0:2)
|
|
|
Italy > Women Serie B 2022/2023
|
|
14:00 |
Cesena FC |
- |
Genoa CFC |
2:0 (1:0)
|
|
14:00 |
ASD Apulia Trani |
- |
Hellas Verona |
0:1 (0:1)
|
|
14:00 |
ChievoVerona Valpo |
- |
Ternana Calcio |
0:4 (0:1)
|
|
14:00 |
AS Cittadella |
- |
Ravenna Calcio |
1:0 (1:0)
|
|
14:00 |
UPC Tavagnacco |
- |
US Arezzo |
0:1 (0:0)
|
|
14:00 |
ASD Torres Calcio |
- |
ACF Brescia |
2:0 (0:0)
|
|
14:00 |
Trento Calcio 1921 |
- |
Lazio Roma |
0:5 (0:3)
|
|
|
Italy > Youth Campionato Primavera 1 2022/2023
|
|
10:00 |
Sampdoria |
- |
SSC Napoli |
3:1 (2:1)
|
|
12:00 |
Frosinone Calcio |
- |
Hellas Verona |
1:1 (0:0)
|
|
14:00 |
Udinese Calcio |
- |
Inter |
0:2 (0:2)
|
|
|
Jamaica > National Premier League 2022/2023
|
|
21:00 |
Humble Lions |
- |
Mount Pleasant Academy |
1:1 (1:0) |
|
21:00 |
Tivoli Gardens |
- |
Montego Bay United FC |
5:2 (1:1) |
|
21:00 |
Vere United |
- |
Faulkland SC |
1:1 (1:1) |
|
22:00 |
Portmore United |
- |
Waterhouse FC |
1:1 (0:1) |
|
23:30 |
Chapelton Maroons |
- |
Dunbeholden FC |
1:7 (1:2) |
|
|
Japan > J2 League 2023
|
|
06:00 |
Zweigen Kanazawa |
- |
Fujieda MyFC |
1:1 (1:1)
|
|
|
Japan > J3 League 2023
|
|
05:00 |
Tegevajaro Miyazaki |
- |
FC Gifu |
2:1 (2:0) |
|
05:00 |
Yokohama S&CC |
- |
FC Imabari |
4:2 (1:2) |
|
07:00 |
AC Nagano Parceiro |
- |
Fukushima United |
2:3 (2:0) |
|
|
Japan > Japan Football League 2023
|
|
05:00 |
ReinMeer Aomori |
- |
Briobecca Urayasu |
1:0 (0:0) |
|
05:00 |
Verspah Oita |
- |
Veertien Mie |
0:4 (0:2) |
|
05:00 |
Suzuka Point Getters |
- |
Tokyo Musashino United |
2:0 (1:0) |
|
05:00 |
Kochi United |
- |
Minebea Mitsumi |
0:0 (0:0) |
|
05:00 |
Okinawa SV |
- |
Sony Sendai |
0:1 (0:1) |
|
|
Kazakhstan > Kubok 2023 > Round of 16
|
|
09:00 |
FK Aksu |
- |
Tobyl Kostanay |
2:1 |
|
11:00 |
FK Turan |
- |
Kaspiy Aktau |
2:1 aet |
|
13:00 |
FK Akzhayik |
- |
FK Kairat |
0:0 |
|
15:00 |
Kaysar Kyzylorda |
- |
FK Astana |
0:2 |
|
|
Kosovo > Superliga 2022/2023
|
|
14:00 |
FC Prishtina |
- |
KF Llapi |
0:0 (0:0)
|
|
14:00 |
KF Dukagjini |
- |
KF Ballkani |
1:1 (0:0)
|
|
14:00 |
KF Trepça'89 |
- |
KF Gjilani |
0:0 (0:0)
|
|
|
Kuwait > Premier League 2022/2023 Relegation
|
|
15:30 |
Al Sahel |
- |
Al Nasr SC |
3:0 (3:0) |
|
18:00 |
Al Tadamon |
- |
Al Jahra SC |
2:0 (1:0) |
|
|
Latvia > Virsliga 2023
|
|
15:00 |
Riga FC |
- |
Valmiera FC |
3:0 (2:0)
|
|
|
Latvia > 1. Liga 2023
|
|
11:00 |
Rīgas Futbola skola II |
- |
Beitar Rīga |
5:0 (2:0)
|
|
15:00 |
FK Tukums 2000 II |
- |
Skanstes SK |
1:2 (0:2)
|
|
|
Lithuania > A Lyga 2023
|
|
15:55 |
Banga Gargždai |
- |
FK Žalgiris |
0:2 (0:0)
|
|
|
Luxembourg > Nationaldivision 2022/2023
|
|
15:00 |
CS FOLA Esch |
- |
Progrès Niedercorn |
0:4 (0:3)
|
|
15:00 |
Etzella Ettelbruck |
- |
US Hostert |
1:1 (1:0)
|
|
15:00 |
F91 Dudelange |
- |
UN Käerjéng |
4:0 (1:0)
|
|
15:00 |
FC Differdange 03 |
- |
Jeunesse Esch |
0:2 (0:1)
|
|
15:00 |
Swift Hesperange |
- |
Victoria Rosport |
5:1 (3:1)
|
|
15:00 |
US Mondorf |
- |
FC Wiltz 71 |
3:0 (0:0)
|
|
15:00 |
Union Titus Pétange |
- |
RFCU Luxemburg |
1:1 (1:0)
|
|
|
Mexico > Primera División 2022/2023 Clausura
|
|
00:00 |
Puebla FC |
- |
Club Tijuana |
5:2 (2:1)
|
|
02:00 |
Atlético San Luis |
- |
Atlas Guadalajara |
0:0 (0:0)
|
|
02:05 |
CF Monterrey |
- |
Pumas UNAM |
4:1 (4:1)
|
|
02:05 |
Deportivo Guadalajara |
- |
Mazatlán FC |
4:1 (2:1)
|
|
04:05 |
Cruz Azul |
- |
Santos Laguna |
3:2 (2:0)
|
|
19:00 |
Deportivo Toluca |
- |
Club Necaxa |
3:0 (1:0)
|
|
|
Mexico > LP - Serie A 2022/2023 Clausura Playoffs > Final
|
|
03:00 |
Tampico Madero |
- |
Inter Playa |
4:2 (1:1, 2:2, 2:2) pso
|
|
|
Mexico > Women Liga MX Femenil 2022/2023 Clausura
|
|
19:00 |
Puebla FC |
- |
Atlas Guadalajara |
1:3 (1:1)
|
|
|
Mexico > U20 Fuerzas Basicas 2022/2023 Clausura
|
|
16:00 |
Gallos Blancos |
- |
CF Pachuca |
5:2 (4:1)
|
|
16:00 |
Club León |
- |
UANL Tigres |
2:3 (1:2)
|
|
16:00 |
Deportivo Toluca |
- |
Club Necaxa |
4:1 (2:0)
|
|
|
Mexico > U18 Fuerzas Basicas 2022/2023 Clausura
|
|
18:30 |
Gallos Blancos |
- |
CF Pachuca |
0:0 (0:0)
|
|
18:30 |
Club León |
- |
UANL Tigres |
1:2 (0:1)
|
|
18:30 |
Deportivo Toluca |
- |
Club Necaxa |
1:0 (1:0)
|
|
|
Moldova > Divizia Nationala 2022/2023 Phase II
|
|
13:00 |
FC Zimbru |
- |
FC Milsami |
0:1 (0:0)
|
|
16:00 |
CS Petrocub |
- |
FC Sheriff |
1:1 (1:0)
|
|
|
Netherlands > KNVB beker 2022/2023 > Final
|
|
17:00 |
AFC Ajax |
- |
PSV Eindhoven |
2:3 (1:0, 1:1, 1:1) pso
|
|
|
Netherlands > Women Eredivisie 2022/2023
|
|
13:00 |
SBV Excelsior |
- |
sc Heerenveen |
0:2 (0:1)
|
|
13:00 |
Telstar |
- |
ADO Den Haag |
1:4 (1:1)
|
|
|
Nicaragua > Liga Primera 2022/2023 Clausura Playoffs > Semi-finals
|
|
22:00 |
Matagalpa FC |
- |
Diriangén FC |
0:2 (0:1)
|
|
|
Nigeria > Professional League 2022/2023
|
|
15:00 |
Abia Warriors |
- |
Dakkada FC |
3:0 |
|
16:00 |
Gombe United |
- |
Bendel Insurance |
0:0 |
|
16:00 |
El-Kanemi Warriors |
- |
Enyimba Aba |
0:1 |
|
16:00 |
Remo Stars |
- |
Akwa United |
1:0 |
|
16:00 |
Kwara United |
- |
Plateau United |
1:1 |
|
16:00 |
Bayelsa United |
- |
Sunshine Stars |
2:1 |
|
16:00 |
Lobi Stars |
- |
Niger Tornadoes |
1:0 |
|
16:00 |
Enugu Rangers |
- |
Wikki Tourists |
3:0 |
|
|
North Macedonia > 1. MFL 2022/2023
|
|
15:00 |
FK Bregalnica Štip |
- |
FC Struga |
0:3 (0:2)
|
|
15:00 |
FK Pobeda Junior |
- |
FK Skopje |
0:4 (0:2)
|
|
15:00 |
Sileks Kratovo |
- |
KF Shkupi |
0:2 (0:0)
|
|
15:00 |
GFK Tikvesh |
- |
FK Rabotnički |
1:3 (0:2)
|
|
|
Norway > Eliteserien 2023
|
|
16:00 |
FK Haugesund |
- |
Sarpsborg 08 |
0:0 (0:0)
|
|
16:00 |
Molde FK |
- |
Stabæk IF |
2:3 (1:2)
|
|
16:00 |
Sandefjord Fotball |
- |
Aalesunds FK |
4:0 (2:0)
|
|
16:00 |
Strømsgodset IF |
- |
Tromsø IL |
0:1 (0:0)
|
|
16:00 |
Viking FK |
- |
Hamarkameratene |
7:3 (0:1)
|
|
18:15 |
Odds BK |
- |
Rosenborg BK |
0:0 (0:0)
|
|
|
Norway > 1. Divisjon 2023
|
|
14:00 |
Åsane Fotball |
- |
KFUM Oslo |
1:1 (0:0)
|
|
14:00 |
Fredrikstad FK |
- |
Sandnes Ulf |
0:0 (0:0)
|
|
14:00 |
IK Start |
- |
Raufoss IL |
1:3 (0:0)
|
|
14:00 |
Kongsvinger IL |
- |
IL Hødd |
0:3 (0:2)
|
|
14:00 |
Moss FK |
- |
FK Jerv |
2:1 (1:1)
|
|
|
Norway > 2. Divisjon Avdeling 1 2023
|
|
13:00 |
SK Træff |
- |
Fram Larvik |
2:1 (0:1) |
|
|
Norway > 2. Divisjon Avdeling 2 2023
|
|
13:00 |
Kvik Halden |
- |
Tromsdalen UIL |
3:2 (2:1) |
|
14:00 |
SK Brann II |
- |
Ullensaker/Kisa IL |
0:5 (0:3) |
|
|
Panama > Liga Panameña 2023 Apertura
|
|
01:00 |
UD Universitario |
- |
Independiente de La Chorrera |
1:0 (1:0)
|
|
01:00 |
San Francisco FC |
- |
Atlético Chiriquí |
1:0 (1:0)
|
|
01:00 |
UMECIT |
- |
Herrera FC |
1:0 (0:0)
|
|
|
Peru > Primera División 2023 Apertura
|
|
00:00 |
FBC Melgar |
- |
Academia Cantolao |
5:0 (4:0)
|
|
19:00 |
Deportivo Binacional |
- |
Alianza Atlético |
4:2 (1:2)
|
|
21:00 |
Deportivo Municipal |
- |
Universidad Técnica |
2:0 (0:0)
|
|
21:30 |
AD Tarma |
- |
Cienciano |
3:4 (1:4)
|
|
|
Peru > Segunda División 2023
|
|
21:00 |
Comerciantes FC |
- |
Universidad San Martín |
2:1 (0:1)
|
|
21:30 |
Los Chankas |
- |
Ayacucho FC |
5:1 (2:0)
|
|
21:30 |
Comerciantes Unidos |
- |
Alfonso Ugarte |
2:1 (0:1)
|
|
|
Poland > Ekstraklasa 2022/2023
|
|
11:30 |
Śląsk Wrocław |
- |
Radomiak Radom |
0:1 (0:1)
|
|
14:00 |
FKS Stal Mielec |
- |
Korona Kielce |
2:1 (1:1)
|
|
16:30 |
Lech Poznań |
- |
Górnik Zabrze |
0:1 (0:1)
|
|
|
Poland > I Liga 2022/2023
|
|
11:40 |
Sandecja Nowy Sącz |
- |
Ruch Chorzów |
0:1 (0:1)
|
|
14:00 |
Podbeskidzie Bielsko-Biała |
- |
Bruk-Bet Termalica Nieciecza |
2:2 (1:2)
|
|
17:00 |
Arka Gdynia |
- |
Puszcza Niepołomice |
1:1 (0:1)
|
|
|
Portugal > Primeira Liga 2022/2023
|
|
15:30 |
GD Estoril |
- |
CD Santa Clara |
3:0 (2:0)
|
|
18:00 |
FC Porto |
- |
Boavista |
1:0 (0:0)
|
|
20:30 |
Sporting CP |
- |
FC Famalicão |
2:1 (1:0)
|
|
|
Portugal > Segunda Liga 2022/2023
|
|
11:00 |
B-SAD |
- |
Sporting Covilhã |
0:1 (0:0)
|
|
11:00 |
Leixões SC |
- |
CD Mafra |
0:2 (0:1)
|
|
12:45 |
FC Porto B |
- |
CD Nacional |
1:1 (0:0)
|
|
14:00 |
FC Penafiel |
- |
SL Benfica B |
0:3 (0:2)
|
|
15:30 |
CD Trofense |
- |
Académico de Viseu |
1:0 (0:0)
|
|
|
Romania > Liga 1 2022/2023 Championship
|
|
19:00 |
CS Universitatea Craiova |
- |
FCSB |
1:2 (0:1)
|
|
|
Russia > Premier Liga 2022/2023
|
|
12:00 |
FK Orenburg |
- |
FK Nizhny Novgorod |
1:0 (0:0)
|
|
14:30 |
FK Sochi |
- |
Torpedo Moskva |
3:1 (2:0)
|
|
17:00 |
Lokomotiv Moskva |
- |
FK Khimki |
5:1 (1:0)
|
|
|
Russia > 2. Division Gr.2 (-2023) 2022/2023 Promotion
|
|
10:00 |
Enisey Krasnoyarsk 2 |
- |
Spartak Kostroma |
1:2 (0:0)
|
|
|
Russia > 2. Division Gr.2 (-2023) 2022/2023 Relegation
|
|
12:00 |
FK Electron |
- |
Torpedo Moskva 2 |
2:3 (0:1)
|
|
12:00 |
Zenit St. Petersburg 2 |
- |
FK Tver |
3:1 (1:1)
|
|
|
Russia > 2. Division Gr.2 (-2023) 2022/2023 Promotion
|
|
12:15 |
Zvezda St. Petersburg |
- |
Tekstilshchik Ivanovo |
2:2 (1:0)
|
|
|
Russia > 2. Division Gr.2 (-2023) 2022/2023 Relegation
|
|
13:00 |
FK Yadro |
- |
Dinamo Moskva 2 |
1:0 (1:0)
|
|
13:00 |
Rodina-M Moskva |
- |
FK Znamya Truda |
0:0 (0:0)
|
|
|
Russia > U16 UFL-3 2022/2023
|
|
09:00 |
FK Strogino Moskva |
- |
FK Rostov |
2:2 (2:1)
|
|
|
Russia > Youth UFL-1 2022/2023
|
|
15:00 |
FK Strogino Moskva |
- |
FK Rostov |
2:2 (2:0)
|
|
|
Russia > Youth B UFL-2 2022/2023
|
|
12:00 |
FK Strogino Moskva |
- |
FK Rostov |
0:3 (0:1)
|
|
|
San Marino > Campionato 2022/2023 ECL Playoffs > Quarter-finals
|
|
14:00 |
SS Cosmos |
- |
SC Faetano |
4:1 (2:1)
|
|
14:00 |
SP La Fiorita |
- |
AC Juvenes/Dogana |
2:0 (1:0)
|
|
|
Scotland > FA Cup 2022/2023 > Semi-finals
|
|
13:30 |
Rangers FC |
- |
Celtic FC |
0:1 (0:1)
|
|
|
Serbia > Super Liga 2022/2023 Relegation
|
|
16:00 |
Radnički Niš |
- |
Mladost Lučani |
1:2 (0:0)
|
|
|
Serbia > Super Liga 2022/2023 Championship
|
|
16:00 |
Crvena Zvezda |
- |
FK Čukarički |
4:0 (2:0)
|
|
|
Serbia > Super Liga 2022/2023 Relegation
|
|
18:00 |
FK Napredak |
- |
Radnik Surdulica |
0:1 (0:0)
|
|
|
Slovakia > Super Liga 2022/2023 Meisterschaft
|
|
16:30 |
Železiarne Podbrezová |
- |
FC DAC 1904 |
2:0 (1:0)
|
|
|
Slovenia > PrvaLiga 2022/2023
|
|
14:00 |
NK Tabor Sežana |
- |
NK Radomlje |
1:2 (1:0)
|
|
16:30 |
Olimpija Ljubljana |
- |
FC Koper |
3:2 (2:1)
|
|
|
South Africa > Premier Soccer League 2022/2023
|
|
14:00 |
TS Galaxy |
- |
Orlando Pirates |
1:2 (1:1)
|
|
|
South Korea > K League 1 2023
|
|
06:00 |
Daejeon Hana Citizen |
- |
Jeju United |
0:3 (0:2)
|
|
07:00 |
Pohang Steelers |
- |
Incheon United |
0:2 (0:0)
|
|
08:30 |
Suwon Bluewings |
- |
Daegu FC |
0:1 (0:0)
|
|
11:00 |
Ulsan Hyundai FC |
- |
Gwangju FC |
2:1 (0:0)
|
|
|
South Korea > K League 2 2023
|
|
05:30 |
Gimcheon Sangmu |
- |
Gimpo FC |
0:2 (0:1) |
|
08:00 |
Seoul E-Land FC |
- |
Seongnam FC |
1:2 (0:0) |
|
|
Spain > Primera División 2022/2023
|
|
13:00 |
Cádiz CF |
- |
Valencia CF |
2:1 (1:0)
|
|
15:15 |
Villarreal CF |
- |
RC Celta |
3:1 (2:1)
|
|
17:30 |
Espanyol Barcelona |
- |
Getafe CF |
1:0 (1:0)
|
|
20:00 |
Real Valladolid |
- |
Atlético Madrid |
2:5 (1:3)
|
|
|
Spain > Segunda División 2022/2023
|
|
13:00 |
FC Andorra |
- |
CD Mirandés |
0:1 (0:0)
|
|
15:15 |
Real Oviedo |
- |
SD Ponferradina |
3:2 (0:2)
|
|
17:30 |
Granada CF |
- |
SD Eibar |
1:1 (0:0)
|
|
20:00 |
Real Zaragoza |
- |
UD Las Palmas |
1:1 (0:0)
|
|
|
Spain > Primera RFEF Grupo 1 2022/2023
|
|
11:00 |
AD Ceuta FC |
- |
Unionistas CF |
1:2 (0:1)
|
|
11:00 |
CF Fuenlabrada |
- |
San Fernando CD |
2:1 (1:0)
|
|
11:00 |
CF Talavera |
- |
Real Madrid Castilla |
2:7 (1:3)
|
|
11:00 |
CD Leonesa |
- |
RC Celta B |
1:1 (1:0)
|
|
16:00 |
Pontevedra CF |
- |
UD SS Reyes |
2:1 (1:1)
|
|
19:00 |
Córdoba CF |
- |
Deportivo La Coruña |
1:1 (0:1)
|
|
19:00 |
Linares Deportivo |
- |
CD Badajoz |
2:1 (0:0)
|
|
|
Spain > Primera RFEF Grupo 2 2022/2023
|
|
11:00 |
CD Calahorra |
- |
SD Amorebieta |
0:1 (0:0)
|
|
11:00 |
CD Numancia |
- |
SD Logroñés |
1:3 (0:2)
|
|
11:00 |
CE Sabadell |
- |
Atlético Baleares |
3:1 (1:1)
|
|
15:00 |
Athletic Bilbao B |
- |
CD Castellón |
0:2 (0:0)
|
|
17:00 |
CD Alcoyano |
- |
CF La Nucía |
1:1 (0:1)
|
|
17:00 |
Gimnàstic de Tarragona |
- |
Real Unión |
0:1 (0:1)
|
|
17:00 |
Real Murcia |
- |
CF Intercity |
0:1 (0:1)
|
|
|
Spain > Segunda RFEF Grupo 1 2022/2023
|
|
11:00 |
SD Compostela |
- |
CD Laredo |
1:0 (0:0)
|
|
17:00 |
Coruxo FC |
- |
Real Oviedo B |
1:0 (0:0)
|
|
17:00 |
Marino de Luanco |
- |
Rayo Cantabria |
1:3 (1:0)
|
|
17:00 |
Zamora CF |
- |
CD Arenteiro |
1:0 (1:0)
|
|
|
Spain > Segunda RFEF Grupo 2 2022/2023
|
|
11:00 |
CD Brea |
- |
Utebo FC |
1:1 (0:1)
|
|
11:00 |
CD Alavés B |
- |
SD Gernika |
0:0 (0:0)
|
|
16:30 |
Real Sociedad C |
- |
CD Tudelano |
2:2 (0:1)
|
|
17:00 |
CA Cirbonero |
- |
CD Alfaro |
2:3 (2:0)
|
|
17:30 |
UD Mutilvera |
- |
UD Logroñés Promesas |
0:0 (0:0)
|
|
18:00 |
Sestao River |
- |
SD Beasain |
2:0 (1:0)
|
|
|
Spain > Segunda RFEF Grupo 3 2022/2023
|
|
11:00 |
CD Ebro |
- |
Peña Deportiva |
1:1 (1:1)
|
|
11:00 |
CD Ibiza |
- |
Real Zaragoza B |
3:3 (1:0)
|
|
11:00 |
RCD Mallorca B |
- |
UE Olot |
2:0 (0:0)
|
|
11:00 |
CD Teruel |
- |
SD Formentera |
2:1 (2:1)
|
|
17:00 |
CF Badalona Futur |
- |
Lleida Esportiu |
0:0 (0:0)
|
|
17:00 |
Hércules CF |
- |
UD Alzira |
0:1 (0:1)
|
|
17:00 |
AE Prat |
- |
Terrassa FC |
0:0 (0:0)
|
|
|
Spain > Segunda RFEF Grupo 4 2022/2023
|
|
10:30 |
Sevilla Atlético |
- |
Vélez CF |
2:1 (1:0)
|
|
11:00 |
FC Cartagena B |
- |
UCAM Murcia CF |
1:0 (0:0)
|
|
17:00 |
CD El Ejido 2012 |
- |
CD San Roque |
0:3 (0:2)
|
|
17:00 |
Mar Menor CF |
- |
Atlético Mancha Real |
1:0 (0:0)
|
|
18:00 |
Antequera CF |
- |
Real Betis B |
0:0 (0:0)
|
|
18:00 |
Recreativo Huelva |
- |
Juventud Torremolinos |
3:0 (1:0)
|
|
18:00 |
Xerez DFC |
- |
Utrera CD |
2:1 (1:0)
|
|
|
Spain > Segunda RFEF Grupo 5 2022/2023
|
|
10:00 |
Cerdanyola FC |
- |
CD Atlético Paso |
1:0 (0:0)
|
|
11:00 |
AD Alcorcón B |
- |
UD Melilla |
0:0 (0:0)
|
|
11:00 |
Atlético Madrid B |
- |
Unión Adarve |
2:0 (1:0)
|
|
11:00 |
Don Benito |
- |
CD Diocesano |
0:3 (0:0)
|
|
11:00 |
UD Montijo |
- |
CF Villanovense |
2:1 (0:0)
|
|
11:00 |
CD Estepona |
- |
CD Guadalajara |
1:1 (0:1)
|
|
16:00 |
CDA Navalcarnero |
- |
CD Leganés B |
2:1 (0:0)
|
|
17:00 |
CD Coria |
- |
CP Cacereño |
0:1 (0:0)
|
|
17:00 |
Gimnástica Segoviana |
- |
UD Socuéllamos |
3:2 (0:1)
|
|
|
Spain > Women Primera División 2022/2023
|
|
11:00 |
Real Betis |
- |
Atlético Madrid |
1:1 (0:1)
|
|
11:00 |
Villarreal CF |
- |
Real Sociedad |
0:1 (0:1)
|
|
15:00 |
FC Barcelona |
- |
Sporting de Huelva |
3:0 (1:0)
|
|
17:00 |
Real Madrid |
- |
Madrid CFF |
3:2 (2:2)
|
|
|
Spain > Youth División de Honor Grupo 1 2022/2023
|
|
11:00 |
RC Celta |
- |
Atlético Perines |
5:0 |
|
11:00 |
Racing Santander |
- |
Deportivo La Coruña |
0:2 |
|
11:15 |
CF Bansander |
- |
Gimnástica Torrelavega |
0:1 |
|
16:00 |
CD Covadonga |
- |
SD Compostela |
3:1 |
|
|
Spain > Youth División de Honor Grupo 2 2022/2023
|
|
11:00 |
Tolosa CF |
- |
AD San Juan |
1:0 |
|
11:00 |
UD Logroñés |
- |
Real Sociedad |
0:4 |
|
11:00 |
Athletic Bilbao |
- |
CD Berceo |
12:1 |
|
17:00 |
CF Gazte Berriak |
- |
CD Tudelano |
4:1 |
|
|
Spain > Youth División de Honor Grupo 3 2022/2023
|
|
10:30 |
CD Constància |
- |
RCD Mallorca |
1:1 |
|
10:30 |
SD Huesca |
- |
CD San Francisco |
0:0 |
|
|
Spain > Youth División de Honor Grupo 4 2022/2023
|
|
11:00 |
Algeciras CF |
- |
26 de Febrero |
2:2 |
|
11:00 |
San Roque Balompie |
- |
Calavera CF |
1:3 |
|
11:30 |
Séneca CF |
- |
UD Almería |
2:3 |
|
17:00 |
Cádiz CF |
- |
Málaga CF |
3:2 |
|
17:00 |
Real Betis |
- |
Recreativo Huelva |
2:1 |
|
17:00 |
UD Tomares |
- |
Marbella FC |
1:0 |
|
17:00 |
Vázquez Cultural |
- |
Sevilla FC |
1:2 |
|
|
Spain > Youth División de Honor Grupo 5 2022/2023
|
|
10:00 |
CF Fuenlabrada |
- |
Real Madrid |
0:1 |
|
11:00 |
Internacional de la Amistad |
- |
CD Leonesa |
3:1 |
|
17:00 |
Sporting Hortaleza |
- |
Rayo Majadahonda |
0:1 |
|
|
Spain > Youth División de Honor Grupo 6 2022/2023
|
|
11:00 |
UD Las Palmas |
- |
UD Ibarra |
2:0 |
|
11:00 |
CD Mensajero |
- |
CD Las Longueras |
4:1 |
|
|
Spain > Youth División de Honor Grupo 7 2022/2023
|
|
11:00 |
Levante UD |
- |
UD Alzira |
2:2 |
|
17:00 |
CD San Jose |
- |
CD Castellón |
1:2 |
|
17:00 |
Valencia CF |
- |
Real Murcia |
4:0 |
|
|
Sweden > Allsvenskan 2023
|
|
14:00 |
Malmö FF |
- |
Hammarby IF |
4:2 (3:0)
|
|
14:00 |
Varbergs BoIS |
- |
Kalmar FF |
0:0 (0:0)
|
|
16:30 |
Degerfors IF |
- |
Djurgårdens IF |
2:1 (1:1)
|
|
|
Sweden > Superettan 2023
|
|
12:00 |
Skövde AIK |
- |
IK Brage |
0:0 (0:0)
|
|
14:00 |
Örebro SK |
- |
AFC Eskilstuna |
3:0 (3:0)
|
|
|
Sweden > Ettan Norra 2023
|
|
12:00 |
Stockholm Internazionale |
- |
Bodens BK |
1:2 (1:1)
|
|
|
Sweden > Women Damallsvenskan 2023
|
|
12:00 |
IF Brommapojkarna |
- |
FC Rosengård |
1:3 (0:1)
|
|
14:00 |
IFK Kalmar |
- |
Växjö DFF |
0:1 (0:0)
|
|
14:00 |
Piteå IF |
- |
IK Uppsala |
4:1 (2:1)
|
|
14:00 |
Vittsjö GIK |
- |
KIF Örebro DFF |
2:1 (2:0)
|
|
|
Sweden > Youth Allsvenskan 2023
|
|
12:00 |
IFK Norrköping |
- |
BK Häcken |
1:1 (1:1)
|
|
14:30 |
GAIS Göteborg |
- |
IFK Göteborg |
0:5 (0:4)
|
|
15:00 |
Hammarby IF |
- |
Malmö FF |
1:1 (0:1)
|
|
16:00 |
IF Brommapojkarna |
- |
Halmstads BK |
0:0 (0:0)
|
|
|
Switzerland > Super League 2022/2023
|
|
13:15 |
FC Zürich |
- |
FC Sion |
2:2 (1:2)
|
|
15:30 |
FC Winterthur |
- |
FC Basel |
1:4 (1:2)
|
|
15:30 |
BSC Young Boys |
- |
FC Luzern |
5:1 (3:1)
|
|
|
Switzerland > Challenge League 2022/2023
|
|
13:15 |
AC Bellinzona |
- |
FC Aarau |
0:1 (0:1)
|
|
13:15 |
FC Vaduz |
- |
Yverdon Sport FC |
0:0 (0:0)
|
|
|
Switzerland > Swiss 1.Liga Group 1 2022/2023
|
|
14:00 |
FC Portalban/Gletterens |
- |
FC Coffrane |
4:1 (2:0)
|
|
15:00 |
Servette FC U21 |
- |
FC Naters |
1:1 (0:0)
|
|
|
Switzerland > Swiss 1. Liga Group 2 2022/2023
|
|
15:00 |
FC Black Stars Basel |
- |
FC Langenthal |
3:0 (0:0)
|
|
|
Switzerland > U16 U16 Gruppe B 2022/2023
|
|
12:00 |
Team Basel Concordia |
- |
FCO St. Gallen/Wil II |
4:0 (1:0)
|
|
|
Thailand > Thai League 1 2022/2023
|
|
11:30 |
Buriram United |
- |
Port FC |
2:3 (1:0) |
|
12:00 |
Muangthong United |
- |
Chiangrai United |
1:2 (0:1) |
|
12:30 |
BG Pathum United |
- |
Ratchaburi FC |
4:2 (2:2) |
|
13:00 |
PT Prachuap FC |
- |
Bangkok United |
2:1 (0:0) |
|
|
Tunisia > Ligue 1 2022/2023 Playoff
|
|
16:00 |
Olympique Béja |
- |
US Tataouine |
2:0 (0:0)
|
|
17:00 |
Club Africain |
- |
Étoile du Sahel |
0:1 (0:1)
|
|
|
Tunisia > Ligue 1 2022/2023 Playout
|
|
16:00 |
EO Sidi Bouzid |
- |
CA Bizertin |
0:1 (0:1)
|
|
16:00 |
Stade Tunisien |
- |
AS Slimane |
0:1 (0:0)
|
|
16:00 |
ES Métlaoui |
- |
ES Hammam Sousse |
1:2 (1:1)
|
|
|
Turkey > SüperLig 2022/2023
|
|
17:00 |
Beşiktaş |
- |
Galatasaray |
3:1 (1:1)
|
|
|
Turkey > 1. Lig 2022/2023
|
|
|
Göztepe |
- |
Adanaspor |
3:0 dec. |
|
11:30 |
Boluspor |
- |
Altay Izmir |
0:0 (0:0)
|
|
14:00 |
Altınordu FK |
- |
Bandırmaspor |
3:3 (0:0)
|
|
17:00 |
Denizlispor |
- |
Samsunspor |
1:2 (0:0)
|
|
|
Turkey > 2. Lig Beyaz 2022/2023
|
|
13:00 |
Afjet Afyonspor |
- |
Isparta 32 SK |
1:0 (0:0) |
|
13:00 |
Batman Petrolspor |
- |
Menemen FK |
2:2 (1:0) |
|
13:00 |
Bursaspor |
- |
Arnavutköy Belediye |
4:1 (3:1) |
|
13:00 |
Çorum FK |
- |
Düzcespor |
1:0 (0:0) |
|
13:00 |
Nazilli Belediyespor |
- |
Şanlıurfaspor |
2:0 (0:0) |
|
13:00 |
Sivas Belediyespor |
- |
24 Erzincanspor |
2:7 (1:3) |
|
|
Turkey > 2. Lig Kırmızı 2022/2023
|
|
11:30 |
Kastamonuspor |
- |
Kırklarelispor |
0:0 (0:0) |
|
13:00 |
Balıkesirspor |
- |
1461 Trabzon FK |
1:2 (0:0) |
|
13:00 |
Kırşehir Belediyespor |
- |
Diyarbekirspor |
3:0 dec. |
|
13:00 |
Kocaelispor |
- |
Karacabey Belediyespor |
1:0 (1:0) |
|
13:00 |
Pazarspor |
- |
Fethiyespor |
1:7 (0:2) |
|
13:00 |
Sarıyer SK |
- |
Vanspor FK |
2:3 (0:2) |
|
13:00 |
Uşakspor |
- |
Adıyamanspor |
3:0 dec. |
|
|
Turkey > Youth Elit A Ligi 2022/2023 Playoff > Semi-finals
|
|
13:00 |
Galatasaray |
- |
Altınordu FK |
4:0 (3:0)
|
|
16:00 |
Beşiktaş |
- |
İstanbul Başakşehir |
4:5 (0:0, 0:0) pso
|
|
|
Uruguay > Primera División 2023 Apertura
|
|
14:00 |
River Plate |
- |
Defensor Sporting |
0:4 (0:3)
|
|
22:00 |
Deportivo Maldonado |
- |
Montevideo City Torque |
3:2 (2:1)
|
|
|
USA > Major League Soccer 2023
|
|
00:30 |
Columbus Crew |
- |
Inter Miami CF |
1:2 (1:2)
|
|
00:30 |
D.C. United |
- |
Charlotte FC |
3:0 (1:0)
|
|
00:30 |
New England Revolution |
- |
FC Cincinnati |
1:1 (1:1)
|
|
00:30 |
Orlando City |
- |
Los Angeles Galaxy |
2:0 (1:0)
|
|
00:30 |
Toronto FC |
- |
New York City FC |
1:0 (0:0)
|
|
01:30 |
Austin FC |
- |
San Jose Earthquakes |
2:2 (1:1)
|
|
01:30 |
Chicago Fire |
- |
New York RB |
1:1 (1:0)
|
|
01:30 |
Sporting Kansas City |
- |
CF Montréal |
0:2 (0:2)
|
|
01:30 |
St. Louis City SC |
- |
Portland Timbers |
1:2 (0:0)
|
|
02:30 |
Real Salt Lake |
- |
Seattle Sounders |
0:0 (0:0)
|
|
03:30 |
Vancouver Whitecaps |
- |
Colorado Rapids |
0:0 (0:0)
|
|
|
USA > USL Championship 2023
|
|
00:00 |
Indy Eleven |
- |
Pittsburgh Riverhounds |
1:1 (0:1)
|
|
00:30 |
Charleston Battery |
- |
Colorado Springs Switchbacks |
1:2 (1:2)
|
|
01:00 |
Memphis 901 |
- |
Louisville City FC |
1:1 (0:1)
|
|
01:30 |
San Antonio FC |
- |
Las Vegas Lights FC |
1:1 (1:1)
|
|
02:00 |
New Mexico United |
- |
Orange County SC |
3:1 (1:0)
|
|
03:00 |
Monterey Bay FC |
- |
Rio Grande Valley FC |
0:0 (0:0)
|
|
03:00 |
Oakland Roots |
- |
Miami FC |
0:0 (0:0)
|
|
03:00 |
San Diego Loyal |
- |
El Paso Locomotive |
1:2 (0:1)
|
|
03:30 |
Phoenix Rising |
- |
Loudoun United |
3:1 (2:1)
|
|
22:00 |
Birmingham Legion |
- |
Hartford Athletic |
3:2 (0:1)
|
|
|
USA > MLS Next Pro 2023
|
|
22:00 |
Columbus Crew 2 |
- |
Inter Miami CF 2 |
3:2 |
|
22:00 |
New England Revolution 2 |
- |
FC Cincinnati 2 |
5:4 (3:2, 5:5) pso |
|
23:00 |
Real Monarchs SLC |
- |
Portland Timbers 2 |
5:1 |
|
23:00 |
Atlanta United II |
- |
Philadelphia Union 2 |
1:0 |
|
23:00 |
Chicago Fire 2 |
- |
New York RB II |
0:3 (0:0, 0:0) pso |
|
23:00 |
Colorado Rapids 2 |
- |
North Texas SC |
4:2 |
|
23:00 |
Orlando City B |
- |
Toronto FC 2 |
3:2 |
|
23:00 |
St. Louis City SC 2 |
- |
Vancouver Whitecaps 2 |
2:1 |
|
23:30 |
Los Angeles FC 2 |
- |
The Town FC |
0:1 |
|
|
USA > Women National Women's Soccer League 2023
|
|
00:30 |
Racing Louisville |
- |
OL Reign |
2:2 (2:0)
|
|
01:00 |
Chicago Red Stars |
- |
Washington Spirit |
1:1 (1:1)
|
|
03:00 |
San Diego Wave FC |
- |
Orlando Pride |
1:3 (1:2)
|
|
03:30 |
Portland Thorns |
- |
Angel City FC |
3:3 (1:1)
|
|
23:00 |
Kansas City Current |
- |
NJ/NY Gotham FC |
2:0 (0:0)
|
|
|
Venezuela > Primera División 2023
|
|
00:15 |
Carabobo FC |
- |
Deportivo La Guaira |
3:2 (2:1)
|
|
16:00 |
Estudiantes de Mérida |
- |
Portuguesa FC |
0:1 (0:1)
|
|
21:00 |
Caracas FC |
- |
Angostura FC |
4:1 (2:0)
|
|
23:15 |
Zamora FC |
- |
Universidad Central |
1:0 (0:0)
|
|
|
Wales > Welsh Cup 2022/2023 > Final
|
|
16:45 |
The New Saints |
- |
Bala Town |
6:0 (1:0) |
|