Football matches on » 07/05/2023
|
CAF > U17 Africa Cup 2023 Algeria > Group C
|
|
|
South Sudan |
- |
Mali |
dnp |
|
20:00 |
Burkina Faso |
- |
Cameroon |
2:1 (0:0)
|
|
|
Albania > Kategoria Superiore 2022/2023
|
|
14:00 |
KF Laçi |
- |
Erzeni Shijak |
1:1 (1:0)
|
|
|
Andorra > 1a Divisió 2022/2023
|
|
10:00 |
UE Sant Julià |
- |
Inter Club d'Escaldes |
0:5 (0:1)
|
|
12:30 |
Penya Encarnada |
- |
Atlétic Escaldes |
0:3 (0:1)
|
|
15:00 |
UE Santa Coloma |
- |
FC Santa Coloma |
0:0 (0:0)
|
|
17:30 |
UE Engordany |
- |
FC Ordino |
1:2 (0:2)
|
|
|
Argentina > Primera División 2023
|
|
00:30 |
Argentinos Juniors |
- |
Independiente |
2:2 (0:1)
|
|
18:00 |
Rosario Central |
- |
Platense |
4:0 (2:0)
|
|
21:30 |
River Plate |
- |
Boca Juniors |
1:0 (0:0)
|
|
|
Argentina > Primera B Nacional 2023 Grupo B
|
|
19:00 |
Deportivo Maipú |
- |
Atlético Rafaela |
1:1 (1:0)
|
|
19:30 |
Mitre de SdE |
- |
Quilmes |
1:0 (1:0)
|
|
19:30 |
Chaco For Ever |
- |
Brown de Adrogué |
1:1 (1:1)
|
|
|
Argentina > Primera B Nacional 2023 Grupo A
|
|
19:00 |
Temperley |
- |
Gimnasia de Mendoza |
1:0 (1:0)
|
|
19:00 |
Guillermo Brown |
- |
Defensores Unidos de Zárate |
3:0 (2:0)
|
|
|
Argentina > Primera B Metropolitana 2023 Apertura
|
|
19:30 |
Argentino de Quilmes |
- |
Villa San Carlos |
1:1 (1:1)
|
|
|
Argentina > Torneo Federal A 2023
|
|
00:05 |
Sarmiento de Resistencia |
- |
Juventud Antoniana |
0:1 (0:0)
|
|
15:00 |
Sportivo Las Parejas |
- |
Gimnasia y Esgrima (CdU) |
3:0 (2:0)
|
|
18:15 |
El Linqueño |
- |
Douglas Haig |
0:2 (0:0)
|
|
18:30 |
San Martín de Formosa |
- |
Crucero del Norte |
2:0 (0:0)
|
|
19:00 |
Argentino de Monte Maiz |
- |
Estudiantes de San Luis |
3:0 (1:0)
|
|
19:00 |
Central Norte |
- |
Boca Unidos |
3:0 (2:0)
|
|
19:00 |
Círculo Deportivo |
- |
Ramón Santamarina |
0:1 (0:1)
|
|
19:00 |
Olimpo de Bahía Blanca |
- |
Cipolletti |
1:1 (0:1)
|
|
19:00 |
Defensores de Pronunciamiento |
- |
Unión de Sunchales |
1:0 (1:0)
|
|
19:00 |
Sansinena de Gral. Cerri |
- |
Villa Mitre de Bahía Blanca |
0:2 (0:2)
|
|
19:30 |
9 de Julio de Rafaela |
- |
Sol de América de Formosa |
1:1 (1:1)
|
|
|
Argentina > Reserve League 2023
|
|
15:00 |
Independiente II |
- |
Argentinos Juniors II |
2:0 (2:0)
|
|
15:00 |
Talleres de Córdoba II |
- |
Racing Club II |
1:2 (1:1)
|
|
15:00 |
Platense II |
- |
Rosario Central II |
0:0 (0:0)
|
|
15:00 |
Instituto de Córdoba II |
- |
Barracas Central II |
1:0 (1:0)
|
|
|
Armenia > Premier League 2022/2023
|
|
16:00 |
Pyunik FC |
- |
FK Van |
4:0 (2:0)
|
|
|
Australia > NPL New South Wales 2023
|
|
06:00 |
Rockdale Illinden FC |
- |
Sydney FC Youth |
4:2 (2:0) |
|
|
Australia > NPL Victoria 2023
|
|
06:00 |
St Albans Saints |
- |
Moreland City FC |
3:0 (1:0) |
|
07:00 |
South Melbourne FC |
- |
Avondale FC |
3:0 (1:0) |
|
|
Australia > NPL Queensland 2023
|
|
08:00 |
Gold Coast United |
- |
Sunshine Coast Wanderers |
1:0 (0:0) |
|
|
Australia > NPL Northern NSW 2023
|
|
05:30 |
Weston Workers FC |
- |
New Lambton FC |
5:3 (3:2) |
|
05:30 |
Broadmeadow Magic |
- |
Charlestown Azzurri |
1:3 (1:1) |
|
08:00 |
Newcastle Olympic |
- |
Maitland FC |
3:2 (3:1) |
|
|
Austria > Bundesliga 2022/2023 Meistergruppe
|
|
13:30 |
SK Austria Klagenfurt |
- |
LASK |
1:1 (1:0)
|
|
13:30 |
Austria Wien |
- |
Sturm Graz |
1:2 (0:2)
|
|
16:00 |
RB Salzburg |
- |
Rapid Wien |
2:1 (1:0)
|
|
|
Austria > 2. Liga 2022/2023
|
|
09:30 |
SKN St. Pölten |
- |
Vorwärts Steyr |
1:1 (1:0)
|
|
09:30 |
Sturm Graz (A) |
- |
FC Admira Wacker |
2:5 (2:2)
|
|
|
Austria > Regionalliga Salzburg 2022/2023 Oberes Playoff
|
|
13:00 |
SV Kuchl |
- |
SV Wals-Grünau |
4:1 (3:0) |
|
|
Austria > Regionalliga Tirol 2022/2023 Unteres Playoff
|
|
09:30 |
WSG Tirol (A) |
- |
SV Hall |
5:0 (3:0) |
|
|
Austria > Regionalliga Tirol 2022/2023 Oberes Playoff
|
|
16:00 |
SV Telfs |
- |
SPG Silz/Mötz |
1:2 (0:0) |
|
|
Austria > Eliteliga Vorarlberg 2022/2023 Frühjahr
|
|
09:30 |
Dornbirner SV |
- |
SC Röthis |
2:5 (1:2) |
|
15:00 |
FC Rot-Weiß Rankweil |
- |
SC Göfis |
5:2 (1:0) |
|
|
Austria > Women Bundesliga 2022/2023
|
|
11:30 |
SKN St. Pölten |
- |
SPG Union Kleinmünchen/BW Linz |
3:0 (1:0)
|
|
11:45 |
First Vienna FC |
- |
FFC Vorderland |
3:6 (2:3)
|
|
12:00 |
FC Wacker Innsbruck |
- |
Austria Wien |
2:1 (0:0)
|
|
|
Azerbaijan > Premyer Liqası 2022/2023
|
|
12:00 |
Turan-T İK |
- |
Neftçi PFK |
4:0 (3:0)
|
|
16:00 |
Sumgayit FK |
- |
Səbail FK |
1:3 (1:0)
|
|
|
Belarus > Cempionat 2023
|
|
14:00 |
Dinamo Minsk |
- |
Shakhter Soligorsk |
1:0 (1:0)
|
|
16:00 |
FK Smorgon |
- |
Naftan Novopolotsk |
1:0 (0:0)
|
|
|
Belgium > Eerste klasse A 2022/2023 Europe
|
|
12:30 |
KVC Westerlo |
- |
Cercle Brugge |
3:5 (1:4)
|
|
|
Belgium > Eerste klasse A 2022/2023 Championship
|
|
17:30 |
Royal Antwerp FC |
- |
KRC Genk |
2:1 (1:1)
|
|
|
Belgium > Eerste klasse B 2022/2023 Promotion
|
|
15:00 |
Lierse Kempenzonen |
- |
SK Beveren |
2:3 (1:2)
|
|
|
Bolivia > Liga Profesional 2023
|
|
01:00 |
Royal Pari |
- |
Libertad Gran Mamoré |
2:0 (0:0)
|
|
20:00 |
The Strongest |
- |
Club Aurora |
2:2 (1:0)
|
|
22:30 |
Atlético Palmaflor |
- |
Nacional Potosí |
0:1 (0:0)
|
|
|
Bosnia-Herzegovina > Premier Liga 2022/2023
|
|
14:30 |
Igman Konjic |
- |
Leotar Trebinje |
2:0 (0:0)
|
|
18:30 |
Borac Banja Luka |
- |
FK Sarajevo |
1:0 (0:0)
|
|
18:30 |
Željezničar Sarajevo |
- |
Velež Mostar |
2:1 (1:0)
|
|
|
Brazil > Série A 2023
|
|
01:00 |
Fluminense RJ |
- |
Vasco da Gama - RJ |
1:1 (0:1)
|
|
15:00 |
América - MG |
- |
Cuiabá - MT |
1:2 (1:0)
|
|
20:00 |
Athletico Paranaense |
- |
Flamengo RJ |
2:1 (1:1)
|
|
20:00 |
Bahia - BA |
- |
Coritiba - PR |
3:1 (1:0)
|
|
20:00 |
São Paulo FC |
- |
Internacional |
2:0 (1:0)
|
|
22:30 |
Botafogo - RJ |
- |
Atlético Mineiro |
2:0 (1:0)
|
|
22:30 |
Goiás - GO |
- |
Palmeiras |
0:5 (0:1)
|
|
22:30 |
Grêmio Porto Alegre |
- |
Red Bull Bragantino |
3:3 (1:1)
|
|
|
Brazil > Série B 2023
|
|
00:30 |
Chapecoense |
- |
Grêmio Novorizontino - SP |
1:1 (1:1)
|
|
00:30 |
CR Brasil - AL |
- |
ABC - RN |
1:1 (0:0)
|
|
15:00 |
Ponte Preta |
- |
Ceará - CE |
0:0 (0:0)
|
|
23:00 |
Sport Recife - PE |
- |
Guarani - SP |
2:0 (2:0)
|
|
|
Brazil > Série C 2023
|
|
20:30 |
Operário Ferroviário - PR |
- |
Manaus - AM |
2:0 (1:0)
|
|
20:30 |
Ypiranga - RS |
- |
CSA - AL |
1:1 (0:0)
|
|
23:00 |
Aparecidense - GO |
- |
São Bernardo FC - SP |
1:2 (0:1)
|
|
23:00 |
Remo - PA |
- |
Botafogo - PB |
1:2 (1:1)
|
|
|
Brazil > Série D 2023 > Group A
|
|
20:00 |
Águia de Marabá - PA |
- |
Princesa do Solimões - AM |
3:0 (2:0)
|
|
20:00 |
Nacional - AM |
- |
Humaitá - AC |
3:1 (1:0)
|
|
22:00 |
São Francisco - AC |
- |
São Raimundo - RR |
1:0 (0:0)
|
|
|
Brazil > Série D 2023 > Group B
|
|
19:00 |
Caucaia - CE |
- |
Cordino - MA |
2:2 (1:2)
|
|
20:00 |
Maranhão - MA |
- |
Atlético Cearense - CE |
1:1 (0:1)
|
|
21:00 |
Ferroviário - CE |
- |
Fluminense - PI |
2:0 (0:0)
|
|
21:00 |
Parnahyba - PI |
- |
Tocantinópolis - TO |
1:0 (1:0)
|
|
|
Brazil > Série D 2023 > Group C
|
|
20:00 |
Globo - RN |
- |
Sousa - PB |
2:5 (0:2)
|
|
20:00 |
Nacional - PB |
- |
Potiguar de Mossoró - RN |
2:0 (0:0)
|
|
|
Brazil > Série D 2023 > Group D
|
|
20:00 |
Jacuipense - BA |
- |
ASA - AL |
1:2 (1:2)
|
|
20:00 |
Cruzeiro - AL |
- |
Atlético de Alagoinhas - BA |
1:0 (0:0)
|
|
|
Brazil > Série D 2023 > Group H
|
|
19:00 |
Concórdia - SC |
- |
Brasil de Pelotas - RS |
2:1 (1:0)
|
|
20:00 |
Aimoré - RS |
- |
Hercílio Luz - SC |
0:0 (0:0)
|
|
22:00 |
Novo Hamburgo - RS |
- |
Camboriú - SC |
0:3 (0:2)
|
|
|
Brazil > Women Série A 2023
|
|
15:00 |
São Paulo FC |
- |
Corinthians - SP |
0:3 |
|
19:00 |
Avai Kindermann |
- |
Atlético Mineiro |
3:2 |
|
19:00 |
Real Brasilia - DF |
- |
Ceará - CE |
2:1 |
|
20:00 |
Ferroviária - SP |
- |
Flamengo RJ |
1:2 |
|
22:00 |
Bahia - BA |
- |
Real Ariquemes - RO |
1:3 |
|
|
Bulgaria > Parva Liga 2022/2023
|
|
13:15 |
Septemvri Sofia |
- |
Pirin Blagoevgrad |
0:1 (0:1)
|
|
15:45 |
Cherno More Varna |
- |
Spartak Varna |
3:2 (1:0)
|
|
18:15 |
Botev Plovdiv |
- |
PFC Ludogorets Razgrad |
0:2 (0:2)
|
|
|
Canada > Premier League 2023
|
|
00:00 |
Atlético Ottawa |
- |
Pacific FC |
1:4 (0:3) |
|
|
China > League One 2023
|
|
08:00 |
Guangzhou FC |
- |
Suzhou Dongwu |
0:1 (0:0)
|
|
08:00 |
Liaoning Shenyang Urban FC |
- |
Foshan Nanshi |
3:0 (0:0)
|
|
08:00 |
Wuxi Wugou |
- |
Qingdao West Coast |
0:1 (0:0)
|
|
|
Colombia > Primera A 2023 Apertura
|
|
00:15 |
Deportes Tolima |
- |
Alianza Petrolera |
2:1 (2:1)
|
|
02:25 |
Once Caldas |
- |
Atlético Junior |
2:0 (1:0)
|
|
20:00 |
Deportivo Pereira |
- |
Independiente Medellín |
3:1 (0:1)
|
|
22:10 |
Atlético Nacional |
- |
Boyacá Chicó |
3:1 (2:1)
|
|
|
Costa Rica > Primera División 2022/2023 Clausura
|
|
00:30 |
Municipal Pérez Zeledón |
- |
AD San Carlos |
2:0 (2:0)
|
|
03:15 |
Deportivo Saprissa |
- |
Municipal Grecia |
5:1 (1:1)
|
|
22:00 |
AD Guanacasteca |
- |
Santos de Guápiles |
0:0 (0:0)
|
|
22:00 |
CS Cartaginés |
- |
Sporting FC |
3:2 (1:2)
|
|
22:00 |
Guadalupe |
- |
LD Alajuelense |
3:2 (2:1)
|
|
22:00 |
Puntarenas FC |
- |
CS Herediano |
1:2 (1:0)
|
|
|
Croatia > 1. HNL 2022/2023
|
|
16:00 |
NK Osijek |
- |
Dinamo Zagreb |
0:0 (0:0)
|
|
18:20 |
Lokomotiva Zagreb |
- |
Hajduk Split |
0:3 (0:0)
|
|
|
Croatia > 2. HNL 2022/2023
|
|
16:00 |
NK Croatia Zmijavci |
- |
NK BSK Bijelo Brdo |
2:0 (1:0)
|
|
|
Cyprus > First Division 2022/2023 Championship
|
|
17:00 |
Omonia Nikosia |
- |
Apollon Limassol |
1:2 (1:0)
|
|
|
Cyprus > First Division 2022/2023 Relegation
|
|
17:00 |
Nea Salamina |
- |
Anorthosis Famagusta |
0:2 (0:1)
|
|
|
Czech Republic > 1. fotbalová liga 2022/2023 Championship
|
|
14:00 |
Sigma Olomouc |
- |
AC Sparta Praha |
0:1 (0:1)
|
|
17:00 |
Slavia Praha |
- |
Bohemians Praha 1905 |
6:0 (1:0)
|
|
|
Czech Republic > 1. fotbalová liga 2022/2023 Playoffs > Semi-finals
|
|
14:00 |
Dynamo České Budějovice |
- |
Slovan Liberec |
3:2 (2:2)
|
|
14:00 |
FK Mladá Boleslav |
- |
FC Hradec Králové |
0:0 (0:0)
|
|
|
Czech Republic > 2. fotbalová liga 2022/2023
|
|
16:00 |
FK MAS Táborsko |
- |
FK Dukla Praha |
2:1 (0:1)
|
|
16:00 |
MFK Karviná |
- |
1. SK Prostějov |
5:0 (2:0)
|
|
|
Czech Republic > Women 1. liga žen 2022/2023 Championship
|
|
12:00 |
Slovan Liberec |
- |
AC Sparta Praha |
0:0 (0:0)
|
|
|
Czech Republic > Women 2. liga žen 2022/2023 Promotion
|
|
15:30 |
FC Hradec Králové |
- |
AC Sparta Praha B |
0:0 (0:0)
|
|
16:00 |
FK Pardubice |
- |
SK Líšeň |
1:0 (1:0)
|
|
|
Czech Republic > Youth C ČLŽ 2022/2023
|
|
09:00 |
Bohemians Praha 1905 |
- |
FK Jablonec |
4:2 (2:1)
|
|
12:00 |
Dynamo České Budějovice |
- |
RMSK Nový Bydžov |
3:1 (1:1)
|
|
|
Czech Republic > Youth C ČLŽ (U14) 2022/2023
|
|
11:00 |
Bohemians Praha 1905 II (U14) |
- |
FK Jablonec II (U14) |
7:0 (5:0)
|
|
14:00 |
Dynamo České Budějovice II (U14) |
- |
RMSK Nový Bydžov II (U14) |
4:1 (2:0)
|
|
|
Denmark > Superliga 2022/2023 Relegation
|
|
11:00 |
Aalborg BK |
- |
AC Horsens |
4:0 (1:0)
|
|
13:00 |
Silkeborg IF |
- |
Odense BK |
0:1 (0:1)
|
|
13:00 |
Lyngby BK |
- |
FC Midtjylland |
2:1 (2:1)
|
|
|
Denmark > Superliga 2022/2023 Championship
|
|
15:00 |
Randers FC |
- |
Brøndby IF |
1:3 (0:3)
|
|
17:00 |
Aarhus GF |
- |
Viborg FF |
3:0 (1:0)
|
|
|
Denmark > 1. Division 2022/2023 Promotion
|
|
12:00 |
Næstved BK |
- |
FC Helsingør |
2:1 (1:1)
|
|
|
Denmark > 2. Division 2022/2023 Promotion
|
|
12:00 |
AB Gladsaxe |
- |
B.93 København |
0:3 (0:0) |
|
12:00 |
Thisted FC |
- |
Esbjerg fB |
1:4 (0:1) |
|
|
Denmark > Women Elitedivisionen 2022/2023 Slutspil
|
|
14:00 |
Fortuna Hjørring |
- |
FC Nordsjælland |
2:1 (1:0)
|
|
|
Ecuador > Serie A 2023 Primera Etapa
|
|
00:00 |
Gualaceo SC |
- |
Independiente del Valle |
1:2 (1:0)
|
|
19:00 |
Mushuc Runa |
- |
El Nacional |
0:1 (0:1)
|
|
21:30 |
Cumbayá |
- |
Emelec |
0:0 (0:0)
|
|
|
Ecuador > U19 Campeonato Nacional 2023 Grupo 3
|
|
18:00 |
Búhos ULVR |
- |
Manta FC |
1:2 (1:1)
|
|
|
Ecuador > U19 Campeonato Nacional 2023 Grupo 2
|
|
19:00 |
Aucas |
- |
Macará |
1:1 (1:0)
|
|
|
Ecuador > U17 Campeonato Nacional 2023 Grupo 3
|
|
20:15 |
Búhos ULVR |
- |
Manta FC |
1:1 (0:0)
|
|
|
Ecuador > U17 Campeonato Nacional 2023 Grupo 2
|
|
21:00 |
Aucas |
- |
Macará |
2:2 (1:0)
|
|
|
El Salvador > Primera División 2022/2023 Clausura
|
|
02:00 |
FAS |
- |
Isidro Metapán |
0:3 (0:0)
|
|
22:00 |
Dragón |
- |
Alianza |
1:0 (0:0)
|
|
22:00 |
Atlético Marte |
- |
CD Águila |
1:2 (0:0)
|
|
22:15 |
Luis Ángel Firpo |
- |
Santa Tecla FC |
1:2 (0:2)
|
|
22:30 |
Platense Zacatecoluca |
- |
Once Deportivo |
1:0 (0:0)
|
|
22:30 |
AD Chalatenango |
- |
Jocoro FC |
1:2 (0:2)
|
|
|
England > Premier League 2022/2023
|
|
16:30 |
Newcastle United |
- |
Arsenal FC |
0:2 (0:1)
|
|
19:00 |
West Ham United |
- |
Manchester United |
1:0 (1:0)
|
|
|
England > League One 2022/2023
|
|
12:00 |
Bristol Rovers |
- |
Bolton Wanderers |
2:3 (1:1)
|
|
12:00 |
Burton Albion |
- |
Milton Keynes Dons |
0:0 (0:0)
|
|
12:00 |
Cambridge United |
- |
Forest Green Rovers |
2:0 (2:0)
|
|
12:00 |
Cheltenham Town |
- |
Charlton Athletic |
2:2 (0:1)
|
|
12:00 |
Exeter City |
- |
Morecambe FC |
3:2 (0:0)
|
|
12:00 |
Barnsley FC |
- |
Peterborough United |
0:2 (0:1)
|
|
12:00 |
Fleetwood Town |
- |
Ipswich Town |
2:2 (0:0)
|
|
12:00 |
Lincoln City |
- |
Shrewsbury Town |
1:0 (0:0)
|
|
12:00 |
Oxford United |
- |
Accrington Stanley |
1:2 (1:0)
|
|
12:00 |
Port Vale FC |
- |
Plymouth Argyle |
1:3 (1:2)
|
|
12:00 |
Portsmouth FC |
- |
Wycombe Wanderers |
2:2 (1:1)
|
|
12:00 |
Sheffield Wednesday |
- |
Derby County |
1:0 (1:0)
|
|
|
England > National League North 2022/2023 Playoffs > Semi-finals
|
|
12:30 |
King's Lynn |
- |
Kidderminster Harriers |
1:4 |
|
15:30 |
Chester FC |
- |
Brackley Town |
0:1 |
|
|
England > National League South 2022/2023 Playoffs > Semi-finals
|
|
12:30 |
Dartford FC |
- |
St. Albans City |
3:5 pso |
|
15:30 |
Oxford City |
- |
Worthing FC |
2:0 |
|
|
England > Playoffs 2022/2023 National League > Semi-finals
|
|
12:30 |
Notts County |
- |
Boreham Wood |
3:2 (0:2, 2:2, 3:2) aet
|
|
15:30 |
Chesterfield FC |
- |
Bromley FC |
3:2 (0:1, 2:2, 3:2) aet
|
|
|
England > Premier League 2 2022/2023
|
|
12:00 |
Tottenham Hotspur U23 |
- |
West Ham United U23 |
1:0 (1:0)
|
|
|
England > Women Women's Super League 2022/2023
|
|
12:00 |
Manchester United WFC |
- |
Tottenham Hotspur WFC |
3:0 (2:0)
|
|
14:00 |
Brighton & Hove Albion WFC |
- |
West Ham United WFC |
1:0 (0:0)
|
|
14:00 |
Liverpool FC Women |
- |
Manchester City WFC |
2:1 (1:1)
|
|
14:00 |
Reading WFC |
- |
Aston Villa WFC |
0:5 (0:3)
|
|
18:45 |
Chelsea FC Women |
- |
Everton FC |
7:0 (5:0)
|
|
|
Estonia > Meistriliiga 2023
|
|
10:30 |
FC Kuressaare |
- |
Paide Linnameeskond |
1:4 (0:2)
|
|
12:30 |
FC Flora |
- |
JK Nõmme Kalju |
3:1 (1:1)
|
|
15:00 |
Pärnu JK Vaprus |
- |
JK Narva Trans |
2:0 (2:0)
|
|
17:00 |
JK Tallinna Kalev |
- |
JK Tammeka |
1:1 (0:0)
|
|
|
Finland > Ykkösliigaan 2023
|
|
16:00 |
FF Jaro |
- |
TPS Turku |
3:3 (0:0) |
|
16:00 |
IF Gnistan |
- |
Ekenäs IF |
0:0 (0:0) |
|
|
Finland > Suomen Cup 2023 > 3. Round
|
|
12:30 |
JaPS O35 |
- |
KJP |
5:4 pso |
|
13:00 |
ToBK |
- |
Ponnistajat |
2:4 pso |
|
14:00 |
Fish United |
- |
Sporting Kristina |
0:5 |
|
15:30 |
SJK-j Apollo |
- |
PonPa |
7:1 |
|
16:30 |
Ekenäs IF II |
- |
PP-70 |
3:2 |
|
17:15 |
HooGee |
- |
PPS / Old Stars |
7:4 |
|
17:30 |
NuPS |
- |
EsPa |
2:1 |
|
|
France > Ligue 1 2022/2023
|
|
12:00 |
Angers SCO |
- |
AS Monaco |
1:2 (0:1)
|
|
14:00 |
AC Ajaccio |
- |
Toulouse FC |
0:0 (0:0)
|
|
14:00 |
AJ Auxerre |
- |
Clermont Foot 63 |
1:1 (1:0)
|
|
14:00 |
FC Lorient |
- |
Stade Brestois |
2:1 (1:0)
|
|
14:00 |
FC Nantes |
- |
RC Strasbourg |
0:2 (0:1)
|
|
16:05 |
Olympique Lyon |
- |
Montpellier HSC |
5:4 (1:2)
|
|
19:45 |
ESTAC Troyes |
- |
Paris Saint-Germain |
1:3 (0:1)
|
|
|
France > Women Division 1 2022/2023
|
|
14:00 |
Paris Saint-Germain |
- |
Paris FC |
0:0 (0:0)
|
|
|
France > Youth Championnat National Gr. A 2022/2023
|
|
14:00 |
USM Saran |
- |
JA Drancy |
3:0 (2:0)
|
|
14:00 |
Valenciennes FC |
- |
Paris Saint-Germain |
0:3 (0:2)
|
|
14:00 |
SM Caen |
- |
USL Dunkerque |
2:2 (0:0)
|
|
14:00 |
ESM Gonfreville |
- |
Montfermeil FC |
2:1 (1:0)
|
|
14:00 |
RC Lens |
- |
US Orléans |
5:0 (1:0)
|
|
14:00 |
Lille OSC |
- |
Havre AC |
1:1 (0:0)
|
|
14:00 |
Amiens SC |
- |
Stade Reims |
3:0 (1:0)
|
|
|
France > Youth Championnat National Gr. B 2022/2023
|
|
14:00 |
AJ Auxerre |
- |
FC Metz |
2:1 (1:0)
|
|
14:00 |
ESTAC Troyes |
- |
Clermont Foot 63 |
4:0 (2:0)
|
|
14:00 |
AS Nancy Lorraine |
- |
FC 93 Bobigny |
0:4 (0:0)
|
|
14:00 |
ASPTT Dijon |
- |
Olympique Lyon |
2:8 (0:4)
|
|
14:00 |
Paris FC |
- |
RC Strasbourg |
4:3 (0:2)
|
|
14:00 |
FC Sochaux |
- |
Le Puy Foot 43 |
1:1 (1:0)
|
|
14:00 |
FC Bourg-Péronnas |
- |
US Torcy |
4:2 (3:1)
|
|
|
France > Youth Championnat National Gr. C 2022/2023
|
|
14:00 |
Angers SCO |
- |
FC Lorient |
5:2 (2:2)
|
|
14:00 |
FC Nantes |
- |
US Avranches |
3:1 (2:1)
|
|
14:00 |
Chamois Niortais |
- |
Le Mans FC |
2:0 (0:0)
|
|
14:00 |
La Roche VF |
- |
USSA Vertou |
4:1 (2:0)
|
|
14:00 |
Stade Rennais |
- |
Stade Lavallois |
2:3 (1:1)
|
|
14:00 |
Girondins Bordeaux |
- |
SA Mérignac |
3:2 (2:0)
|
|
14:00 |
Stade Brestois |
- |
EA Guingamp |
2:1 (1:1)
|
|
|
France > Youth Championnat National Gr. D 2022/2023
|
|
14:00 |
AC Ajaccio |
- |
AS Saint-Étienne |
2:1 (0:0)
|
|
14:00 |
AS Béziers |
- |
SC Bastia |
0:0 (0:0)
|
|
14:00 |
Montpellier HSC |
- |
US Colomiers |
5:0 (2:0)
|
|
14:00 |
AS Monaco |
- |
AS Cannes |
2:0 (1:0)
|
|
14:00 |
Olympique Marseille |
- |
SC Air Bel |
3:2 (1:1)
|
|
14:00 |
Blagnac FC |
- |
OGC Nice |
1:0 (0:0)
|
|
14:00 |
FC Istres |
- |
Toulouse FC |
5:2 (1:0)
|
|
|
France > Youth B Championnat National Gr. A 2022/2023
|
|
14:00 |
Paris Saint-Germain |
- |
FC Rouen 1899 |
6:0 (2:0)
|
|
14:00 |
FC Mantois |
- |
US Quevilly-Rouen |
2:2 (1:1)
|
|
14:00 |
Montrouge FC |
- |
CS Brétigny |
4:2 (2:2)
|
|
14:00 |
SM Caen |
- |
LB Châteauroux |
1:1 (0:1)
|
|
14:00 |
Paris FC |
- |
Havre AC |
1:2 (1:2)
|
|
14:00 |
Étoile Bleue St Cyr |
- |
Amiens SC |
2:1 (1:1)
|
|
14:00 |
US Orléans |
- |
Stade Lavallois |
1:2 (0:1)
|
|
|
France > Youth B Championnat National Gr. B 2022/2023
|
|
10:00 |
AJ Auxerre |
- |
US Boulogne |
2:1 (2:0)
|
|
14:00 |
AS Jeunesse Aubervilliers |
- |
Paris 13 Atletico |
2:3 (1:1)
|
|
14:00 |
ESTAC Troyes |
- |
USL Dunkerque |
3:0 (1:0)
|
|
14:00 |
Valenciennes FC |
- |
Montfermeil FC |
3:2 (1:0)
|
|
14:00 |
Red Star FC |
- |
Lille OSC |
1:2 (1:1)
|
|
14:00 |
RC Lens |
- |
Stade Reims |
4:1 (2:1)
|
|
14:00 |
US Torcy |
- |
JA Drancy |
0:2 (0:1)
|
|
|
France > Youth B Championnat National Gr. C 2022/2023
|
|
11:30 |
AS Nancy Lorraine |
- |
FC Bourg-Péronnas |
2:0 (0:0)
|
|
14:00 |
Andrézieux-Bouthéon FC |
- |
FC Lyon |
6:2 (4:1)
|
|
14:00 |
US Thionville-Lusitanos |
- |
FC Annecy |
0:1 (0:1)
|
|
14:00 |
Clermont Foot 63 |
- |
Olympique Lyon |
1:5 (0:3)
|
|
14:00 |
FC Mulhouse |
- |
RC Strasbourg |
1:3 (1:2)
|
|
14:00 |
FC Sochaux |
- |
FC Metz |
2:0 (0:0)
|
|
|
France > Youth B Championnat National Gr. D 2022/2023
|
|
14:00 |
SC Bastia |
- |
AS Saint-Étienne |
0:2 (0:2)
|
|
14:00 |
AC Ajaccio |
- |
AS Monaco |
3:3 (1:2)
|
|
14:00 |
AS Béziers |
- |
Grenoble Foot 38 |
5:4 (3:3)
|
|
14:00 |
Cavigal Nice |
- |
AS Saint-Priest |
2:1 (2:1)
|
|
14:00 |
ASPTT Marseille |
- |
OGC Nice |
0:6 (0:3)
|
|
14:00 |
Olympique de Valence |
- |
Gazélec FC Ajaccio |
2:2 (1:1)
|
|
14:30 |
Lyon-La Duchère |
- |
Castelnau Le Crès FC |
2:0 (1:0)
|
|
|
France > Youth B Championnat National Gr. E 2022/2023
|
|
12:00 |
Olympique Marseille |
- |
SA Mérignac |
1:0 (1:0)
|
|
14:00 |
Marignane Gignac |
- |
Canet Roussillon |
2:1 (1:0)
|
|
14:00 |
Rodez AF |
- |
Balma SC |
3:2 (2:1)
|
|
14:00 |
JE Toulousaine |
- |
FC Marmande 47 |
2:2 (1:0)
|
|
14:00 |
Montpellier HSC |
- |
Nîmes Olympique |
1:1 (1:0)
|
|
14:00 |
Girondins Bordeaux |
- |
Toulouse FC |
0:1 (0:1)
|
|
14:00 |
AC Vedène |
- |
FC Istres |
3:3 (2:1)
|
|
|
France > Youth B Championnat National Gr. F 2022/2023
|
|
14:00 |
US Avranches |
- |
Vannes OC |
5:3 (2:2)
|
|
14:00 |
FC Nantes |
- |
Chamois Niortais |
2:2 (1:0)
|
|
14:00 |
Angers SCO |
- |
Le Mans FC |
4:2
|
|
14:00 |
SO Cholet |
- |
Stade Brestois |
1:6 (1:4)
|
|
14:00 |
USJA Carquefou |
- |
EA Guingamp |
2:0 (1:0)
|
|
|
Germany > Bundesliga 2022/2023
|
|
16:30 |
Borussia Dortmund |
- |
VfL Wolfsburg |
6:0 (3:0)
|
|
|
Germany > 2. Bundesliga 2022/2023
|
|
12:30 |
Eintracht Braunschweig |
- |
SV Sandhausen |
2:1 (0:0)
|
|
12:30 |
1. FC Heidenheim 1846 |
- |
1. FC Magdeburg |
0:0 (0:0)
|
|
12:30 |
1. FC Nürnberg |
- |
1. FC Kaiserslautern |
3:3 (2:1)
|
|
|
Germany > 3. Liga 2022/2023
|
|
12:00 |
VfB Oldenburg |
- |
1. FC Saarbrücken |
0:1 (0:0)
|
|
13:00 |
Viktoria Köln |
- |
Borussia Dortmund II |
1:1 (0:1)
|
|
|
Germany > Regionalliga Nord 2022/2023
|
|
13:00 |
1. FC Phönix Lübeck |
- |
Holstein Kiel II |
1:2 (0:1)
|
|
13:00 |
FC St. Pauli II |
- |
Bremer SV |
2:1 (0:0)
|
|
13:00 |
FC Teutonia 05 |
- |
Eintracht Norderstedt |
0:0 (0:0)
|
|
|
Germany > Regionalliga Nordost 2022/2023
|
|
12:00 |
BFC Dynamo |
- |
BSG Chemie Leipzig |
3:1 (2:0)
|
|
12:00 |
FC Viktoria 1889 Berlin |
- |
SV Lichtenberg 47 |
2:4 (0:2)
|
|
15:00 |
FC Carl Zeiss Jena |
- |
Chemnitzer FC |
1:0 (1:0)
|
|
15:00 |
Germania Halberstadt |
- |
Energie Cottbus |
1:3 (0:3)
|
|
|
Germany > Bayernliga Nord 2022/2023
|
|
14:00 |
DJK Bamberg |
- |
SV Donaustauf |
0:3 (0:1)
|
|
|
Germany > Bayernliga Süd 2022/2023
|
|
14:00 |
VfR Garching |
- |
TSV Schwaben Augsburg |
0:0 (0:0)
|
|
|
Germany > Bremenliga 2022/2023
|
|
10:00 |
ESC Geestemünde |
- |
Blumenthaler SV |
2:2 (1:0)
|
|
14:00 |
Werder Bremen III |
- |
TuS Schwachhausen |
4:4 (1:1)
|
|
14:00 |
Union 60 Bremen |
- |
LTS Bremerhaven |
3:0 (1:0)
|
|
|
Germany > Hessenliga 2022/2023
|
|
14:00 |
SV 1910 Neuhof |
- |
SV Weidenhausen |
2:4 (0:2)
|
|
14:00 |
TSV Steinbach II |
- |
FC Gießen |
2:3 (1:0)
|
|
14:00 |
Rot-Weiß Walldorf |
- |
SV Steinbach |
4:2 (2:1)
|
|
|
Germany > Oberliga Niedersachsen 2022/2023
|
|
14:00 |
U.S.I. Lupo-Martini |
- |
SV Ramlingen/Ehlershausen |
3:2 (1:1)
|
|
14:00 |
HSC Hannover |
- |
Heeslinger SC |
2:1 (2:1)
|
|
14:00 |
SV Ahlerstedt/Ottendorf |
- |
FT Braunschweig |
3:4 (2:3)
|
|
14:00 |
MTV Gifhorn |
- |
Germania Egestorf/Langreder |
1:5 (0:2)
|
|
14:00 |
TuS Bersenbrück |
- |
Blau-Weiß Papenburg |
7:2 (3:2)
|
|
14:00 |
MTV Eintracht Celle |
- |
Rotenburger SV |
2:1 (1:1)
|
|
14:00 |
VfL Oldenburg |
- |
TSV Pattensen |
4:1 (1:1)
|
|
14:00 |
Lüneburger SK Hansa |
- |
SC Spelle-Venhaus |
0:2 (0:0)
|
|
|
Germany > Oberliga Baden-Württemberg 2022/2023
|
|
14:00 |
1. FC Rielasingen-Arlen |
- |
FC Holzhausen |
2:2 (1:1)
|
|
|
Germany > Oberliga Mittelrhein 2022/2023
|
|
14:00 |
SV Bergisch Gladbach 09 |
- |
Viktoria Arnoldsweiler |
1:1 (0:1)
|
|
14:00 |
BC Viktoria Glesch-Paffendorf |
- |
Bonner SC |
1:5 (0:2)
|
|
14:00 |
Borussia Freialdenhoven |
- |
FC Wegberg-Beeck |
0:0 (0:0)
|
|
14:00 |
Siegburger SV 04 |
- |
Eintracht Hohkeppel |
2:1 (1:0)
|
|
14:30 |
Fortuna Köln II |
- |
FC Hennef 05 |
2:3 (1:2)
|
|
14:30 |
VfL 08 Vichttal |
- |
SpVg Frechen 20 |
3:2 (2:0)
|
|
14:30 |
TuS Königsdorf |
- |
FC Pesch 1956 |
2:2 (0:1)
|
|
14:30 |
Blau-Weiß Friesdorf |
- |
FC Hürth |
1:2 (1:2)
|
|
|
Germany > Oberliga Niederrhein 2022/2023
|
|
14:00 |
Cronenberger SC |
- |
SpVg Schonnebeck |
1:2 (0:1)
|
|
14:00 |
Schwarz-Weiß Essen |
- |
VfB Homberg |
2:1 (1:0)
|
|
14:00 |
1. FC Monheim |
- |
SC St. Tönis 11/20 |
0:0 (0:0)
|
|
14:00 |
FC Kray |
- |
SC Union Nettetal |
1:3 (0:1)
|
|
14:00 |
SF Hamborn 07 |
- |
Sportfreunde Baumberg |
4:1 (0:0)
|
|
14:00 |
Germania Ratingen 04/19 |
- |
TVD Velbert |
2:0 (1:0)
|
|
14:30 |
MSV Düsseldorf |
- |
FSV Duisburg |
4:1 (2:0)
|
|
14:30 |
VfB 03 Hilden |
- |
TSV Meerbusch |
3:0 (2:0)
|
|
14:30 |
TuRU Düsseldorf |
- |
SSVg Velbert |
0:1 (0:0)
|
|
|
Germany > Oberliga NOFV-Nord 2022/2023
|
|
11:00 |
TuS Makkabi Berlin |
- |
Union Fürstenwalde |
2:1 (1:0)
|
|
13:00 |
SC Staaken |
- |
CFC Hertha 06 |
1:1 (0:0)
|
|
13:00 |
1. FC Frankfurt (Oder) |
- |
MSV Pampow |
1:3 (1:1)
|
|
13:00 |
MSV 1919 Neuruppin |
- |
Hertha Zehlendorf |
3:2 (1:1)
|
|
|
Germany > Oberliga NOFV-Süd 2022/2023
|
|
13:00 |
FC An der Fahner Höhe |
- |
FSV Budissa Bautzen |
1:6 (0:3)
|
|
13:00 |
SV 1890 Westerhausen |
- |
Blau-Weiß Zorbau |
4:3 (2:0)
|
|
|
Germany > Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar 2022/2023 Meisterrunde
|
|
14:00 |
SV Gonsenheim |
- |
FV 07 Diefflen |
8:0 (2:0)
|
|
|
Germany > Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar 2022/2023 Abstiegsrunde
|
|
14:30 |
TuS Kirchberg |
- |
FC Hertha Wiesbach |
3:4 (2:1)
|
|
|
Germany > Oberliga Westfalen 2022/2023
|
|
14:00 |
SV Schermbeck |
- |
TSG Sprockhövel |
3:3 (1:1)
|
|
14:00 |
Sportfreunde Siegen |
- |
Viktoria Clarholz |
3:2 (2:2)
|
|
14:00 |
Preußen Münster II |
- |
SC Paderborn 07 II |
2:2 (2:0)
|
|
14:00 |
1. FC Gievenbeck |
- |
FCE Rheine |
5:0 (2:0)
|
|
14:00 |
FC Gütersloh |
- |
Sportfreunde Lotte |
2:0 (0:0)
|
|
14:30 |
SG Finnentrop/Bamenohl |
- |
TuS Ennepetal |
2:1 (1:0)
|
|
15:30 |
SpVgg Vreden |
- |
TuS Erndtebrück |
5:2 (2:1)
|
|
|
Germany > Schleswig-Holstein-Liga 2022/2023
|
|
14:00 |
Grün-Weiß Siebenbäumen |
- |
Kilia Kiel |
0:5 (0:3)
|
|
15:00 |
Oldenburger SV |
- |
SV Eichede |
0:3 (0:1)
|
|
|
Germany > Women Bundesliga 2022/2023
|
|
12:00 |
VfL Wolfsburg |
- |
1. FC Köln |
7:1 (4:1)
|
|
12:00 |
SC Freiburg |
- |
Werder Bremen |
1:1 (0:1)
|
|
15:00 |
1899 Hoffenheim |
- |
Turbine Potsdam |
6:1 (3:1)
|
|
15:00 |
SV Meppen |
- |
MSV Duisburg |
0:2 (0:0)
|
|
|
Germany > Women 2. Bundesliga 2022/2023
|
|
10:00 |
Bayern München II |
- |
Turbine Potsdam II |
4:1 (3:0)
|
|
10:00 |
RB Leipzig |
- |
SC Sand |
0:1 (0:0)
|
|
10:00 |
1899 Hoffenheim II |
- |
FSV Gütersloh 2009 |
2:4 (0:1)
|
|
10:00 |
VfL Wolfsburg II |
- |
SC Freiburg II |
1:1 (1:1)
|
|
13:00 |
FC Ingolstadt 04 |
- |
1. FC Nürnberg |
0:2 (0:0)
|
|
13:00 |
SG 99 Andernach |
- |
Eintracht Frankfurt II |
4:4 (2:0)
|
|
|
Germany > Youth Sonderspielrunde 2023 Hauptrunde Liga A > Group A
|
|
10:00 |
Hansa Rostock |
- |
1. FC Köln |
2:3 (2:1)
|
|
10:00 |
MSV Duisburg |
- |
1899 Hoffenheim |
0:3 (0:3)
|
|
|
Germany > Youth Sonderspielrunde 2023 Hauptrunde Liga B > Group A
|
|
10:00 |
Bonner SC |
- |
FC Viktoria 1889 Berlin |
2:3 (1:3)
|
|
|
Germany > Youth Sonderspielrunde 2023 Hauptrunde Liga A > Group C
|
|
12:00 |
Energie Cottbus |
- |
1. FC Union Berlin |
4:1 (3:0)
|
|
|
Germany > Youth Sonderspielrunde 2023 Hauptrunde Liga B > Group C
|
|
12:00 |
SSV Reutlingen |
- |
FC-Astoria Walldorf |
3:2 (1:1)
|
|
14:15 |
Eintracht Trier |
- |
Viktoria Köln |
1:1 (0:0)
|
|
|
Germany > Youth Sonderspielrunde 2023 Hauptrunde Liga A > Group D
|
|
10:00 |
FC Augsburg |
- |
Bor. Mönchengladbach |
0:6 (0:5)
|
|
|
Germany > Youth Sonderspielrunde 2023 Hauptrunde Liga B > Group E
|
|
10:00 |
FC St. Pauli |
- |
SC Freiburg |
0:0 (0:0)
|
|
10:00 |
TSV 1860 München |
- |
Hannover 96 |
0:3 (0:2)
|
|
|
Germany > Youth Sonderspielrunde 2023 Hauptrunde Liga A > Group E
|
|
11:00 |
Hamburger SV |
- |
Borussia Dortmund |
3:2 (0:1)
|
|
|
Germany > Youth B Sonderspielrunde 2023 Hauptrunde Liga A > Group A
|
|
10:00 |
Niendorfer TSV |
- |
VfL Bochum |
3:2 (0:2)
|
|
12:00 |
Preußen Münster |
- |
Hansa Rostock |
2:2 (2:0)
|
|
|
Germany > Youth B Sonderspielrunde 2023 Hauptrunde Liga B > Group B
|
|
13:00 |
Fortuna Köln |
- |
SV Meppen |
0:2 (0:1)
|
|
|
Germany > Youth B Sonderspielrunde 2023 Hauptrunde Liga A > Group C
|
|
10:00 |
1. FSV Mainz 05 |
- |
VfL Wolfsburg |
1:2 (1:1)
|
|
10:00 |
Bayer Leverkusen |
- |
1. FC Nürnberg |
1:4 (0:2)
|
|
|
Germany > Youth B Sonderspielrunde 2023 Hauptrunde Liga A > Group D
|
|
10:00 |
Bayern München |
- |
RB Leipzig |
2:4 (0:3)
|
|
10:00 |
Arminia Bielefeld |
- |
Hannover 96 |
1:2 (0:1)
|
|
|
Germany > Youth B Sonderspielrunde 2023 Hauptrunde Liga B > Group D
|
|
10:00 |
Dynamo Dresden |
- |
1. FC Saarbrücken |
2:2 (0:1)
|
|
10:00 |
Bor. Mönchengladbach |
- |
SC Freiburg |
3:3 (1:0)
|
|
|
Germany > Youth B Sonderspielrunde 2023 Hauptrunde Liga A > Group E
|
|
10:00 |
Eintracht Frankfurt |
- |
Borussia Dortmund |
2:1 (1:1)
|
|
|
Germany > Youth B Sonderspielrunde 2023 Hauptrunde Liga A > Group F
|
|
10:00 |
Chemnitzer FC |
- |
1899 Hoffenheim |
2:1 (0:0)
|
|
13:00 |
Karlsruher SC |
- |
1. FC Köln |
2:1 (2:0)
|
|
|
Ghana > Premier League 2022/2023
|
|
16:00 |
Asante Kotoko |
- |
Bibiani Gold Stars |
1:1 (1:0) |
|
16:00 |
Berekum Chelsea |
- |
Accra Lions |
4:0 (0:0) |
|
16:00 |
Great Olympics |
- |
Kotoku Royals |
2:0 (1:0) |
|
16:00 |
Legon Cities |
- |
Nsoatreman FC |
3:2 (3:2) |
|
16:00 |
Samartex |
- |
Hearts of Oak |
3:2 (1:1) |
|
16:00 |
Real Tamale United |
- |
Dreams FC |
0:0 (0:0) |
|
|
Greece > Super League 2 2022/2023 South
|
|
|
Irodotos |
- |
AE Kifisias |
0:3 dec. |
|
|
Greece > Super League 2 2022/2023 North
|
|
|
Apollon Lárissa |
- |
PAOK Saloniki II |
0:3 dec. |
|
|
Greece > Super League 2 2022/2023 South
|
|
12:45 |
Apollon Smyrnis |
- |
GS Ilioupolis |
2:4 (2:1)
|
|
12:45 |
Panachaiki GE |
- |
AO Proodeftiki |
0:1 (0:0)
|
|
|
Guatemala > Liga Nacional 2022/2023 Clausura
|
|
18:00 |
Antigua GFC |
- |
Deportivo Xinabajul |
1:3 (1:0)
|
|
18:00 |
Cobán Imperial |
- |
Deportivo Malacateco |
2:0 (1:0)
|
|
18:00 |
Comunicaciones |
- |
CSD Municipal |
1:0 (1:0)
|
|
18:00 |
Achuapa |
- |
Iztapa |
5:3 (3:1)
|
|
18:00 |
Deportivo Guastatoya |
- |
Xelaju MC |
0:3 (0:3)
|
|
18:00 |
Santa Lucía |
- |
Deportivo Mixco |
0:0 (0:0)
|
|
|
Honduras > Liga Nacional 2022/2023 Abstieg > Final
|
|
22:00 |
Honduras Progreso |
- |
Real Sociedad |
0:2 (0:0)
|
|
|
Honduras > Liga Nacional 2022/2023 Clausura Playoffs > Repechaje
|
|
22:30 |
Marathón |
- |
Motagua |
0:0 (0:0)
|
|
|
Hong Kong > Premier League 2022/2023
|
|
08:00 |
Hong Kong FC |
- |
Southern District |
2:1 (0:0) |
|
08:00 |
Tai Po FC |
- |
Hong Kong Rangers FC |
1:5 (0:3) |
|
08:00 |
Resources Capital |
- |
HK U23 |
1:0 (1:0) |
|
11:00 |
Kitchee SC |
- |
Lee Man FC |
2:2 (1:1) |
|
|
Hungary > NB I 2022/2023
|
|
14:00 |
Zalaegerszegi TE |
- |
Puskás FC |
2:1 (2:1)
|
|
18:30 |
Fehérvár FC |
- |
Mezőkövesdi SE |
1:1 (1:0)
|
|
|
Iceland > Úrvalsdeild 2023
|
|
18:00 |
HK Kópavogur |
- |
KA Akureyri |
1:2 (1:0)
|
|
20:15 |
Valur Reykjavík |
- |
KR Reykjavík |
5:0 (2:0)
|
|
|
Iraq > Iraq Stars League 2022/2023
|
|
14:30 |
Al Naft |
- |
Erbil SC |
0:2 (0:0) |
|
|
Israel > Ligat ha'Al 2023 Playoffs
|
|
18:15 |
Hapoel Jerusalem |
- |
Maccabi Netanya |
1:4 (1:2)
|
|
|
Italy > Serie A 2022/2023
|
|
11:30 |
Atalanta |
- |
Juventus |
0:2 (0:0)
|
|
14:00 |
Torino FC |
- |
AC Monza |
1:1 (0:0)
|
|
17:00 |
SSC Napoli |
- |
ACF Fiorentina |
1:0 (0:0)
|
|
19:45 |
US Lecce |
- |
Hellas Verona |
0:1 (0:0)
|
|
|
Italy > Serie B 2022/2023
|
|
15:15 |
Parma Calcio 1913 |
- |
Brescia Calcio |
2:0 (2:0)
|
|
|
Italy > Serie D Girone A 2022/2023
|
|
14:00 |
Gozzano |
- |
Legnano |
0:5 |
|
14:00 |
Calcio Chieri |
- |
ASD Chisola Calcio |
1:2 |
|
14:00 |
Casale |
- |
ACD Asti |
1:1 |
|
14:00 |
Vado FC |
- |
Pinerolo |
1:1 |
|
14:00 |
USD Fezzanese |
- |
AC Bra |
0:5 |
|
14:00 |
Fossano Calcio |
- |
Derthona FBC |
3:3 |
|
14:00 |
PDHAE |
- |
Castellanzese |
3:2 |
|
14:00 |
SC Ligorna 1922 |
- |
GS Castanese |
2:1 |
|
14:00 |
Stresa Sportiva |
- |
Sanremese |
0:0 |
|
14:00 |
USD Sestri Levante |
- |
Borgosesia Calcio |
4:2 |
|
|
Italy > Serie D Girone B 2022/2023
|
|
14:00 |
GS Arconatese 1926 |
- |
US Ciserano |
2:2 |
|
14:00 |
US Breno |
- |
USD Casatese |
1:1 |
|
14:00 |
Brusaporto |
- |
Franciacorta |
1:0 |
|
14:00 |
Citta di Varese |
- |
AC Lumezzane |
0:2 |
|
14:00 |
AC Calvina Sport |
- |
Seregno |
5:2 |
|
14:00 |
SC Caronnese |
- |
US Folgore Caratese |
1:3 |
|
14:00 |
AC Pontisola |
- |
Sona |
3:3 |
|
14:00 |
Real Calepina |
- |
Varesina Calcio |
1:0 |
|
14:00 |
Villa d'Almè |
- |
ASC Alcione |
3:2 |
|
|
Italy > Serie D Girone C 2022/2023
|
|
14:00 |
AC Este |
- |
Clodiense SSD |
0:4 |
|
14:00 |
AC Mestre |
- |
Portogruaro Summaga |
0:1 |
|
14:00 |
Caldiero Terme |
- |
Luparense |
1:1 |
|
14:00 |
ASD Campodarsego |
- |
US Adriese |
2:2 |
|
14:00 |
ASD Cartigliano |
- |
ASD Torviscosa |
1:1 |
|
14:00 |
ASD Cjarlins Muzane |
- |
UC Montecchio Maggiore |
1:1 |
|
14:00 |
Dolomiti Bellunesi |
- |
Calcio Montebelluna |
4:1 |
|
14:00 |
FC Legnago Salus |
- |
US Levico Terme |
2:2 |
|
14:00 |
Virtus Bolzano |
- |
ASD Villafranca |
0:0 |
|
|
Italy > Serie D Girone D 2022/2023
|
|
14:00 |
Scandicci Calcio |
- |
AC Prato |
4:3 |
|
14:00 |
Aglianese Calcio |
- |
Giana Erminio |
0:1 |
|
14:00 |
United Riccione |
- |
Mezzolara Calcio |
0:0 |
|
14:00 |
Corticella |
- |
AC Carpi |
2:0 |
|
14:00 |
AC Crema |
- |
Forlì FC |
2:1 |
|
14:00 |
AC Fanfulla 1874 |
- |
Bagnolese |
1:0 |
|
14:00 |
Ravenna Calcio |
- |
Lentigione Calcio |
0:1 |
|
14:00 |
Sammaurese Calcio |
- |
Salsomaggiore |
4:1 |
|
14:00 |
Real Forte Querceta |
- |
Sant'Angelo |
1:0 |
|
14:00 |
Correggese |
- |
US Pistoiese |
3:2 |
|
|
Italy > Serie D Girone E 2022/2023
|
|
14:00 |
Virtus Flaminia |
- |
AC Città di Castello |
4:0 |
|
14:00 |
Follonica Gavorrano |
- |
AS Livorno |
1:2 |
|
14:00 |
Ghivizzano Borgo |
- |
US Grosseto FC |
0:1 |
|
14:00 |
Orvietana Calcio |
- |
Montespaccato |
1:1 |
|
14:00 |
US Pianese |
- |
Tau Altopascio |
2:1 |
|
14:00 |
AC Sangiovannese |
- |
FC Ponsacco |
2:2 |
|
14:00 |
Terranuova Traiana |
- |
Seravezza |
0:1 |
|
14:00 |
SC Trestina |
- |
Ostia Mare |
2:2 |
|
14:00 |
US Poggibonsi |
- |
US Arezzo |
2:2 |
|
|
Italy > Serie D Girone F 2022/2023
|
|
14:00 |
ASD Pineto Calcio |
- |
Vastese Calcio |
2:1 |
|
14:00 |
Chieti Calcio |
- |
Matese |
2:0 |
|
14:00 |
CynthiAlbalonga |
- |
Vastogirardi |
1:0 |
|
14:00 |
Montegiorgio Calcio |
- |
US Vigor Senigallia |
2:1 |
|
14:00 |
Team Nuova Florida |
- |
Termoli Calcio |
0:1 |
|
14:00 |
SN Notaresco |
- |
Alma Juventus Fano |
2:3 |
|
14:00 |
Sambenedettese |
- |
Avezzano Calcio |
2:0 |
|
14:00 |
ASD Trastevere |
- |
Porto D'Ascoli |
1:1 |
|
14:00 |
Tolentino |
- |
Roma City |
1:0 |
|
|
Italy > Serie D Girone G 2022/2023
|
|
14:00 |
Angri Calcio |
- |
Sorrento Calcio |
0:3 |
|
14:00 |
Arzachena |
- |
Ilvamaddalena |
2:1 |
|
14:00 |
Atletico Uri |
- |
Portici 1906 |
1:0 |
|
14:00 |
Casertana FC |
- |
USD Palmese |
2:1 |
|
14:00 |
Lupa Roma |
- |
Cassino Calcio 1924 |
3:1 |
|
14:00 |
Pomezia Calcio |
- |
ASD SS Nola 1925 |
2:5 |
|
14:00 |
Real Monterotondo Scalo |
- |
Sarrabus Ogliastra |
5:2 |
|
14:00 |
Tivoli |
- |
Paganese Calcio |
3:1 |
|
14:00 |
ASD Vis Artena |
- |
FC Aprilia |
2:2 |
|
|
Italy > Serie D Girone H 2022/2023
|
|
14:00 |
ACD Nardò |
- |
Team Altamura |
5:2 |
|
14:00 |
US Bitonto |
- |
Casarano |
2:2 |
|
14:00 |
Cavese |
- |
ASG Nocerina |
6:1 |
|
14:00 |
Città di Fasano |
- |
SS Barletta Calcio |
1:3 |
|
14:00 |
FC Francavilla |
- |
ASD Martina Calcio |
3:3 |
|
14:00 |
Gladiator |
- |
Brindisi |
0:2 |
|
14:00 |
FBC Gravina |
- |
Lavello |
3:1 |
|
14:00 |
Sporting Fulgor Molfetta |
- |
Afragolese |
0:2 |
|
|
Italy > Serie D Girone I 2022/2023
|
|
14:00 |
Acireale |
- |
Città Di S. Agata |
1:1 |
|
14:00 |
Canicattì |
- |
US Castrovillari |
1:1 |
|
14:00 |
Lamezia Terme |
- |
Calcio Cittanovese |
4:1 |
|
14:00 |
Aversa Normanna |
- |
AC Locri 1909 |
2:1 |
|
14:00 |
Sancataldese Calcio |
- |
Paternó |
1:0 |
|
14:00 |
Trapani Calcio |
- |
Calcio Catania |
1:0 |
|
14:00 |
USD Ragusa |
- |
Vibonese Calcio |
3:0 |
|
|
Italy > Women Serie A 2022/2023 Salvezza
|
|
11:30 |
Calcio Como |
- |
UC Sampdoria |
2:1 (1:1)
|
|
|
Italy > Women Serie A 2022/2023 Scudetto
|
|
13:30 |
ACF Fiorentina |
- |
AC Milan |
1:1 (1:0)
|
|
|
Italy > Women Serie B 2022/2023
|
|
11:00 |
Ternana Calcio |
- |
Genoa CFC |
3:1 (2:0)
|
|
14:00 |
ACF Brescia |
- |
ASD Apulia Trani |
2:0 (2:0)
|
|
14:00 |
Lazio Roma |
- |
SSD Napoli |
1:2 (0:2)
|
|
14:00 |
Ravenna Calcio |
- |
ChievoVerona Valpo |
0:0 (0:0)
|
|
14:00 |
San Marino Academy |
- |
Trento Calcio 1921 |
2:1 (0:0)
|
|
14:00 |
ASD Torres Calcio |
- |
Cesena FC |
1:2 (0:2)
|
|
14:00 |
US Arezzo |
- |
AS Cittadella |
0:1 (0:1)
|
|
14:00 |
Hellas Verona |
- |
UPC Tavagnacco |
3:2 (1:2)
|
|
|
Italy > Youth Campionato Primavera 1 2022/2023
|
|
09:30 |
SSC Napoli |
- |
AC Milan |
1:1 (1:0)
|
|
12:00 |
Torino FC |
- |
Frosinone Calcio |
3:0 (1:0)
|
|
14:00 |
AS Roma |
- |
ACF Fiorentina |
2:1 (0:1)
|
|
14:00 |
Atalanta |
- |
Cagliari Calcio |
3:2 (1:1)
|
|
14:00 |
Inter |
- |
Empoli FC |
2:0 (1:0)
|
|
|
Jamaica > National Premier League 2022/2023
|
|
21:00 |
Arnett Gardens |
- |
Tivoli Gardens |
4:1 |
|
21:00 |
Dunbeholden FC |
- |
Mount Pleasant Academy |
3:1 |
|
21:00 |
Faulkland SC |
- |
Chapelton Maroons |
4:4 |
|
21:00 |
Harbour View |
- |
Vere United |
0:0 |
|
21:00 |
Molynes United |
- |
Portmore United |
0:3 |
|
21:00 |
Montego Bay United FC |
- |
Cavalier FC |
1:2 |
|
21:00 |
Waterhouse FC |
- |
Humble Lions |
0:0 |
|
|
Japan > J1 League 2023
|
|
05:00 |
Sanfrecce Hiroshima |
- |
Avispa Fukuoka |
3:1 (0:1)
|
|
06:00 |
Albirex Niigata |
- |
Kashiwa Reysol |
0:0 (0:0)
|
|
06:00 |
Cerezo Osaka |
- |
Kashima Antlers |
0:1 (0:0)
|
|
06:00 |
Vissel Kobe |
- |
Yokohama FC |
3:0 (1:0)
|
|
06:00 |
Yokohama F. Marinos |
- |
Kyoto Sanga FC |
4:1 (1:1)
|
|
07:00 |
Kawasaki Frontale |
- |
Sagan Tosu |
1:0 (0:0)
|
|
|
Japan > J2 League 2023
|
|
05:00 |
Roasso Kumamoto |
- |
Ventforet Kofu |
2:0 (1:0)
|
|
06:00 |
Blaublitz Akita |
- |
Tochigi SC |
2:1 (1:0)
|
|
06:00 |
FC Machida Zelvia |
- |
Fagiano Okayama |
1:1 (0:1)
|
|
06:00 |
Montedio Yamagata |
- |
Fujieda MyFC |
3:2 (0:2)
|
|
06:00 |
Oita Trinita |
- |
Zweigen Kanazawa |
4:3 (3:2)
|
|
06:00 |
Omiya Ardija |
- |
Tokushima Vortis |
1:3 (0:2)
|
|
06:00 |
Shimizu S-Pulse |
- |
Iwaki FC |
9:1 (3:0)
|
|
06:00 |
Thespakusatsu Gunma |
- |
Renofa Yamaguchi |
2:1 (1:0)
|
|
06:00 |
V-Varen Nagasaki |
- |
Tokyo Verdy |
1:2 (0:0)
|
|
07:00 |
Mito HollyHock |
- |
Vegalta Sendai |
1:0 (0:0)
|
|
11:00 |
JEF United Chiba |
- |
Júbilo Iwata |
0:1 (0:0)
|
|
|
Japan > U18 Premier League 2023 East
|
|
03:00 |
Shoshi High School |
- |
Maebashi Ikuei High School |
4:2 (2:1)
|
|
03:00 |
FC Tokyo |
- |
Asahikawa Business High School |
7:0 (4:0)
|
|
03:00 |
Kawasaki Frontale |
- |
Ichiritsu Funabashi High School |
2:2 (1:0)
|
|
03:00 |
Ryutsu Keizai University |
- |
Shohei High School |
2:0 (1:0)
|
|
|
Japan > U18 Premier League 2023 West
|
|
03:00 |
Yonago North High School |
- |
Nagoya Grampus |
3:2 (2:1)
|
|
03:00 |
Sagan Tosu |
- |
Yokohama FC |
2:0 (1:0)
|
|
03:00 |
Otsu High School |
- |
Riseisha High School |
6:3 (3:2)
|
|
03:00 |
Kamimura Gakuen |
- |
Shizuoka Gakuen |
1:3 (0:1)
|
|
|
Japan > U18 Premier League 2023 East
|
|
05:00 |
Omiya Ardija |
- |
Aomori Yamada High School |
1:3 (1:0)
|
|
07:00 |
Kashiwa Reysol |
- |
Yokohama F. Marinos |
0:0 (0:0)
|
|
|
Kazakhstan > Premier Liga 2023
|
|
10:00 |
Zhetysu Taldykorgan |
- |
FK Okzhetpes |
1:0 (0:0)
|
|
12:00 |
Kaspiy Aktau |
- |
FK Atyrau |
1:1 (0:0)
|
|
14:00 |
Shakter Karaganda |
- |
FK Kyzylzhar |
1:0 (0:0)
|
|
|
Kosovo > Superliga 2022/2023
|
|
14:00 |
FC Prishtina |
- |
KF Gjilani |
0:0 (0:0)
|
|
14:00 |
Drita Gjilan |
- |
KF Ballkani |
1:2 (1:1)
|
|
14:00 |
KF Llapi |
- |
KF Ferizaj |
0:0 (0:0)
|
|
|
Kuwait > Premier League 2022/2023 Relegation
|
|
15:40 |
Al Sahel |
- |
Al Tadamon |
3:0 |
|
18:30 |
Al Nasr SC |
- |
Al Jahra SC |
4:1 |
|
|
Latvia > Virsliga 2023
|
|
13:00 |
FK Auda |
- |
FK Liepāja |
0:4 (0:0)
|
|
|
Latvia > 1. Liga 2023
|
|
13:00 |
FK Smiltene |
- |
Saldus SS/Leevon |
0:4 (0:2)
|
|
|
Lithuania > LFF Taurė 2023 > 2. Round
|
|
|
Vova Vilnius |
- |
Marijampolė City |
0:3 dec. |
|
14:00 |
FA Šiauliai |
- |
DFK Dainava |
2:1 (0:1)
|
|
15:00 |
Babrungas Plungė |
- |
Banga Gargždai |
0:3 (0:2)
|
|
16:00 |
Neptūnas Klaipėda |
- |
FK Panevėžys |
3:1 (1:0, 1:1, 1:1) pso
|
|
16:00 |
FK Ataka |
- |
FK Riteriai |
0:9 (0:3)
|
|
16:30 |
AFK Vilnius |
- |
FK Žalgiris |
0:6 (0:6)
|
|
|
Luxembourg > Nationaldivision 2022/2023
|
|
15:00 |
US Hostert |
- |
CS FOLA Esch |
0:1 (0:1)
|
|
15:00 |
UN Käerjéng |
- |
FC Mondercange |
2:2 (0:1)
|
|
15:00 |
RFCU Luxemburg |
- |
Etzella Ettelbruck |
2:2 (1:1)
|
|
15:00 |
UNA Strassen |
- |
Union Titus Pétange |
0:3 (0:3)
|
|
15:00 |
Victoria Rosport |
- |
F91 Dudelange |
2:1 (0:0)
|
|
15:00 |
FC Wiltz 71 |
- |
Swift Hesperange |
0:6 (0:3)
|
|
|
Mexico > Primera División 2022/2023 Clausura Playoffs > Recalificación
|
|
00:00 |
Cruz Azul |
- |
Atlas Guadalajara |
0:1 (0:1)
|
|
02:10 |
CF Pachuca |
- |
Santos Laguna |
4:4 (3:2, 4:4) pso
|
|
|
Mexico > Liga de Expansión 2022/2023 Clausura Playoffs > Quarter-finals
|
|
00:00 |
Tapatío |
- |
Coyotes de Tlaxcala |
1:1 (0:0)
|
|
|
Mexico > LP - Serie A 2022/2023 Gran Final > Final
|
|
03:00 |
Tuzos de la UAZ |
- |
Tampico Madero |
0:0 (0:0)
|
|
|
Mexico > LP - Serie B 2022/2023 Gran Final > Final
|
|
18:30 |
Club Calor |
- |
Alebrijes de Oaxaca II |
2:3 (1:0, 2:0, 4:2) pso
|
|
|
Mexico > U20 Fuerzas Basicas 2022/2023 Clausura Playoffs > Quarter-finals
|
|
15:00 |
Deportivo Toluca |
- |
UANL Tigres |
2:1 (0:0)
|
|
|
Mexico > U18 Fuerzas Basicas 2022/2023 Clausura Playoffs > Quarter-finals
|
|
17:00 |
UANL Tigres |
- |
Deportivo Guadalajara |
1:2 (1:0)
|
|
17:00 |
Club Necaxa |
- |
Deportivo Toluca |
2:1 (0:1)
|
|
|
Moldova > Divizia Nationala 2022/2023 Phase II
|
|
15:00 |
FC Milsami |
- |
FC Sfîntul Gheorghe |
3:0 (2:0)
|
|
17:00 |
FC Bălţi |
- |
CS Petrocub |
0:3 (0:2)
|
|
|
Montenegro > 1. CFL 2022/2023
|
|
15:00 |
FK Rudar Pljevlja |
- |
OFK Petrovac |
4:2 (2:1)
|
|
17:00 |
FK Iskra Danilovgrad |
- |
Jedinstvo Bijelo Polje |
1:1 (0:0)
|
|
17:00 |
FK Budućnost Podgorica |
- |
FK Arsenal |
1:0 (1:0)
|
|
18:00 |
FK Dečić Tuzi |
- |
FK Sutjeska |
0:3 (0:2)
|
|
18:30 |
FK Mornar |
- |
FK Jezero |
1:0 (0:0)
|
|
|
Netherlands > Eredivisie 2022/2023
|
|
11:15 |
FC Emmen |
- |
FC Twente |
0:3 (0:0)
|
|
13:30 |
SBV Excelsior |
- |
Feyenoord |
0:2 (0:1)
|
|
13:30 |
Go Ahead Eagles |
- |
FC Groningen |
1:1 (1:1)
|
|
15:45 |
Fortuna Sittard |
- |
Vitesse |
2:0 (0:0)
|
|
|
Netherlands > Eerste Divisie 2022/2023
|
|
11:15 |
Almere City FC |
- |
NAC Breda |
0:2 (0:2)
|
|
|
Netherlands > Derde Divisie B 2022/2023
|
|
13:00 |
USV Hercules |
- |
Quick Den Haag |
0:0 (0:0)
|
|
13:00 |
VV Gemert |
- |
VV Baronie |
2:0 (1:0)
|
|
13:00 |
SV TOGB |
- |
HSC'21 |
1:1 (1:0)
|
|
13:00 |
ADO '20 |
- |
JOS Watergraafsmeer |
5:0 (2:0)
|
|
13:30 |
RKSV Groene Ster |
- |
UDI'19/Beter Bed |
3:0 (3:0)
|
|
|
Netherlands > Women Eredivisie 2022/2023
|
|
13:30 |
vv Alkmaar |
- |
Fortuna Sittard |
1:1 (0:0)
|
|
13:30 |
ADO Den Haag |
- |
SBV Excelsior |
2:0 (1:0)
|
|
13:30 |
sc Heerenveen |
- |
PSV Eindhoven |
0:2 (0:1)
|
|
13:30 |
PEC Zwolle |
- |
AFC Ajax |
1:6 (0:3)
|
|
13:30 |
FC Twente |
- |
Feyenoord |
2:1 (1:1)
|
|
|
Nicaragua > Liga Primera 2022/2023 Clausura Playoffs > Semi-finals
|
|
02:00 |
Diriangén FC |
- |
Matagalpa FC |
3:0 (1:0)
|
|
|
Nigeria > Professional League 2022/2023
|
|
15:00 |
Enyimba Aba |
- |
Gombe United |
5:0 |
|
16:00 |
Kwara United |
- |
Nasarawa United |
1:0 |
|
16:00 |
Plateau United |
- |
Remo Stars |
1:2 |
|
16:00 |
Akwa United |
- |
El-Kanemi Warriors |
2:0 |
|
16:00 |
Bendel Insurance |
- |
Shooting Stars |
1:1 |
|
16:00 |
Rivers United |
- |
Bayelsa United |
2:1 |
|
16:00 |
Doma United |
- |
Enugu Rangers |
0:0 |
|
16:00 |
Wikki Tourists |
- |
Abia Warriors |
4:0 |
|
16:00 |
Niger Tornadoes |
- |
Sunshine Stars |
0:2 |
|
|
North Macedonia > 1. MFL 2022/2023
|
|
16:00 |
Akademija Pandev |
- |
GFK Tikvesh |
1:4 (0:1)
|
|
16:00 |
FC Struga |
- |
Sileks Kratovo |
3:0 (1:0)
|
|
16:00 |
KF Shkupi |
- |
KF Shkëndija 79 |
2:1 (1:1)
|
|
16:00 |
Makedonija GP |
- |
FK Pobeda Junior |
7:0 (4:0)
|
|
16:00 |
FK Rabotnički |
- |
FK Bregalnica Štip |
5:4 (3:2)
|
|
|
Northern Ireland > Irish Cup 2022/2023 > Final
|
|
14:30 |
Ballymena United |
- |
Crusaders FC |
0:4 (0:1)
|
|
|
Norway > Eliteserien 2023
|
|
16:00 |
Aalesunds FK |
- |
FK Haugesund |
0:0 (0:0)
|
|
16:00 |
Hamarkameratene |
- |
Molde FK |
0:4 (0:1)
|
|
16:00 |
Stabæk IF |
- |
Sarpsborg 08 |
1:1 (0:0)
|
|
16:00 |
Tromsø IL |
- |
Odds BK |
0:1 (0:0)
|
|
16:00 |
Viking FK |
- |
Strømsgodset IF |
1:1 (0:0)
|
|
18:15 |
Lillestrøm SK |
- |
FK Bodø/Glimt |
1:2 (0:0)
|
|
|
Norway > 1. Divisjon 2023
|
|
14:00 |
Fredrikstad FK |
- |
Skeid Fotball |
0:0 (0:0)
|
|
14:00 |
IK Start |
- |
IL Hødd |
4:2 (0:1)
|
|
14:00 |
Kongsvinger IL |
- |
FK Jerv |
2:1 (0:0)
|
|
14:00 |
Moss FK |
- |
Sandnes Ulf |
1:0 (0:0)
|
|
|
Norway > 2. Divisjon Avdeling 1 2023
|
|
12:00 |
SK Vard |
- |
Lyn Oslo |
1:4 (0:2) |
|
13:00 |
Vålerenga IF II |
- |
Brattvåg IL |
1:0 (1:0) |
|
14:00 |
Grorud IL |
- |
FK Ørn-Horten |
0:4 (0:1) |
|
14:00 |
Egersunds IK |
- |
FK Arendal |
3:3 (0:0) |
|
16:15 |
Notodden FK |
- |
SK Træff |
1:2 (1:0) |
|
|
Norway > 2. Divisjon Avdeling 2 2023
|
|
13:30 |
Tromsdalen UIL |
- |
Sotra SK |
2:2 (2:0) |
|
14:00 |
Ullensaker/Kisa IL |
- |
IK Junkeren |
1:1 (1:0) |
|
14:30 |
SK Gjøvik-Lyn |
- |
IL Stjørdals-Blink |
0:0 (0:0) |
|
14:30 |
Levanger FK |
- |
Kvik Halden |
1:0 (1:0) |
|
|
Norway > Women Toppserien 2023
|
|
14:00 |
Rosenborg BK |
- |
Vålerenga IF |
0:0 (0:0)
|
|
|
Panama > Liga Panameña 2023 Apertura Playoffs > Qualifier
|
|
01:00 |
Plaza Amador |
- |
UD Universitario |
6:0 (2:0)
|
|
|
Paraguay > Primera División 2023 Apertura
|
|
00:30 |
Sportivo Trinidense |
- |
General Caballero DJLM |
2:0 (1:0)
|
|
22:00 |
Resistencia SC |
- |
Cerro Porteño |
1:2 (1:2)
|
|
|
Peru > Primera División 2023 Apertura
|
|
01:00 |
Cienciano |
- |
Deportivo Garcilaso |
0:0 (0:0)
|
|
21:15 |
Universidad Técnica |
- |
Sporting Cristal |
1:1 (1:0)
|
|
23:30 |
Universidad Cesar Vallejo |
- |
Sport Boys |
2:0 (1:0)
|
|
|
Peru > Segunda División 2023
|
|
18:30 |
Ayacucho FC |
- |
Alianza Universidad |
1:3 (0:2)
|
|
19:00 |
Santos FC |
- |
Comerciantes Unidos |
3:1 (1:1)
|
|
21:00 |
Llacuabamba |
- |
Deportivo Coopsol |
3:0 (1:0)
|
|
|
Poland > Ekstraklasa 2022/2023
|
|
11:30 |
Wisła Płock |
- |
FKS Stal Mielec |
0:0 (0:0)
|
|
14:00 |
Korona Kielce |
- |
Raków Częstochowa |
1:0 (1:0)
|
|
16:30 |
Pogoń Szczecin |
- |
Legia Warszawa |
2:1 (1:0)
|
|
|
Poland > I Liga 2022/2023
|
|
11:40 |
Stal Rzeszow |
- |
Arka Gdynia |
2:1 (2:1)
|
|
14:00 |
Skra Częstochowa |
- |
GKS Tychy '71 |
0:1 (0:0)
|
|
17:00 |
Chrobry Głogów |
- |
GKS Katowice |
0:0 (0:0)
|
|
|
Portugal > Primeira Liga 2022/2023
|
|
15:30 |
CS Marítimo |
- |
Rio Ave FC |
2:2 (1:2)
|
|
18:00 |
Vitória Guimarães |
- |
FC Vizela |
3:0 (2:0)
|
|
20:30 |
Paços de Ferreira |
- |
Sporting CP |
0:4 (0:2)
|
|
|
Portugal > Segunda Liga 2022/2023
|
|
11:00 |
SL Benfica B |
- |
CD Nacional |
1:2 (1:1)
|
|
11:00 |
União Torreense |
- |
CD Trofense |
0:0 (0:0)
|
|
14:00 |
Académico de Viseu |
- |
FC Penafiel |
0:0 (0:0)
|
|
15:30 |
SC Farense |
- |
FC Porto B |
2:0 (0:0)
|
|
|
Portugal > Youth Júniores 2022/2023 Apuramento Campeão
|
|
11:00 |
Sporting CP |
- |
Sporting Braga |
1:1 (0:0)
|
|
|
Portugal > Youth Júniores 2022/2023 Descida Norte
|
|
17:00 |
Gondomar SC |
- |
Vitória Guimarães |
1:4 (1:2)
|
|
|
Romania > Liga 1 2022/2023 Championship
|
|
19:00 |
CFR Cluj |
- |
CS Universitatea Craiova |
1:1 (0:0)
|
|
|
Russia > Premier Liga 2022/2023
|
|
12:00 |
FK Nizhny Novgorod |
- |
FK Ural |
0:0 (0:0)
|
|
14:30 |
CSKA Moskva |
- |
FK Orenburg |
2:1 (1:0)
|
|
16:00 |
Zenit St. Petersburg |
- |
Spartak Moskva |
3:2 (2:1)
|
|
17:00 |
FK Krasnodar |
- |
Krylia Sovetov |
2:1 (1:1)
|
|
|
Russia > 1. Division 2022/2023
|
|
13:00 |
Rodina Moskva |
- |
FK Ufa |
2:1 (1:0)
|
|
15:00 |
Akron Tolyatti |
- |
Volga Ulyanovsk |
1:0 (1:0)
|
|
|
Russia > 2. Division Gr.1 (-2023) 2022/2023 Promotion
|
|
12:00 |
Rotor Volgograd |
- |
FK Biolog Novokubansk |
3:0 (2:0)
|
|
|
Russia > 2. Division Gr.1 (-2023) 2022/2023 Relegation
|
|
12:00 |
Dinamo Stavropol |
- |
FK Legion Dynamo Makhachkala |
1:5 (1:3)
|
|
13:00 |
FK SKA Rostov |
- |
FK Mashuk KMV |
2:0 (1:0)
|
|
|
Russia > 2. Division Gr.1 (-2023) 2022/2023 Promotion
|
|
14:00 |
FK Chayka |
- |
Forte Taganrog |
0:0 (0:0)
|
|
|
Russia > 2. Division Gr.1 (-2023) 2022/2023 Relegation
|
|
14:00 |
FK Druzhba |
- |
Alania-2 Vladikavkaz |
1:2 (1:0)
|
|
|
Russia > 2. Division Gr.1 (-2023) 2022/2023 Promotion
|
|
16:00 |
Chernomorets Novorossisk |
- |
Kuban-Holding Pavlovskaya |
4:1 (2:1)
|
|
|
Russia > 2. Division Gr.2 (-2023) 2022/2023 Relegation
|
|
12:00 |
FK Tver |
- |
Dinamo St. Petersburg |
1:3 (1:1)
|
|
12:00 |
Khimik Dzerzhinsk |
- |
FK Yadro |
1:1 (0:1)
|
|
12:00 |
Torpedo Moskva 2 |
- |
Zenit St. Petersburg 2 |
1:3 (1:3)
|
|
15:00 |
FK Znamya Truda |
- |
FK Electron |
2:1 (0:1)
|
|
16:00 |
Dinamo Moskva 2 |
- |
Rodina-M Moskva |
1:2 (1:0)
|
|
|
Russia > 2. Division Gr.4 (-2023) 2022/2023 Relegation
|
|
09:00 |
Dinamo Barnaul |
- |
Nosta Novotroitsk |
2:1 (0:1)
|
|
10:00 |
Zenit Izhevsk |
- |
FK Ural 2 |
2:0 (0:0)
|
|
|
Russia > 2. Division Gr.4 (-2023) 2022/2023 Promotion
|
|
12:00 |
Irtysh Omsk |
- |
FK Novosibirsk |
1:0 (0:0)
|
|
12:00 |
FK Amkar Perm |
- |
FK Chelyabinsk |
1:0 (1:0)
|
|
14:00 |
FK Tyumen |
- |
Torpedo Miass |
1:1 (0:1)
|
|
|
Russia > 2. Division Gr.4 (-2023) 2022/2023 Relegation
|
|
14:00 |
FK Orenburg 2 |
- |
Khimik-Avgust |
1:3 (1:1)
|
|
|
Russia > U16 UFL-3 2022/2023
|
|
09:00 |
Uor-5 Egorievsk |
- |
FShM Moskva |
3:1 (2:0)
|
|
|
Russia > Youth UFL-1 2022/2023
|
|
15:00 |
FK Saturn |
- |
FShM Moskva |
0:3 (0:1)
|
|
|
Russia > Youth B UFL-2 2022/2023
|
|
12:00 |
FK Saturn |
- |
FShM Moskva |
1:0 (0:0)
|
|
|
San Marino > Campionato 2022/2023 ECL Playoffs > Semi-finals
|
|
14:00 |
SS Virtus |
- |
SP La Fiorita |
0:0 (0:0)
|
|
|
Scotland > Premiership 2023 Championship
|
|
14:15 |
Heart of Midlothian |
- |
Celtic FC |
0:2 (0:0)
|
|
15:00 |
Rangers FC |
- |
Aberdeen FC |
1:0 (0:0)
|
|
|
Serbia > Super Liga 2022/2023 Relegation
|
|
14:30 |
Mladost GAT |
- |
Spartak Subotica |
1:1 (0:0)
|
|
18:30 |
FK Javor |
- |
FK Kolubara |
2:0 (1:0)
|
|
|
Singapore > Premier League 2023
|
|
11:00 |
DPMM FC |
- |
Tanjong Pagar United |
2:1 (1:0) |
|
11:00 |
Geylang International |
- |
Lion City Sailors |
1:2 (1:0) |
|
|
Slovakia > Super Liga 2022/2023 Meisterschaft
|
|
16:30 |
FC DAC 1904 |
- |
Slovan Bratislava |
2:3 (1:1)
|
|
|
South Korea > K League 2 2023
|
|
05:30 |
Bucheon FC 1995 |
- |
Jeonnam Dragons |
5:2 (2:2) |
|
08:00 |
FC Anyang |
- |
Busan IPark |
0:3 (0:0) |
|
10:30 |
Seongnam FC |
- |
Gimcheon Sangmu |
2:2 (0:1) |
|
|
Spain > Segunda División 2022/2023
|
|
13:00 |
Villarreal CF B |
- |
Sporting Gijón |
2:0 (1:0)
|
|
15:15 |
SD Ponferradina |
- |
Málaga CF |
2:0 (0:0)
|
|
15:15 |
UD Ibiza |
- |
Albacete |
0:5 (0:2)
|
|
17:30 |
CD Lugo |
- |
FC Andorra |
2:2 (1:1)
|
|
17:30 |
Real Oviedo |
- |
Real Zaragoza |
2:1 (1:0)
|
|
20:00 |
FC Cartagena |
- |
Burgos CF |
0:0 (0:0)
|
|
|
Spain > Primera RFEF Grupo 1 2022/2023
|
|
11:00 |
CD Badajoz |
- |
CD Leonesa |
1:0 (0:0)
|
|
11:00 |
CF Talavera |
- |
Pontevedra CF |
4:2 (2:0)
|
|
11:00 |
Real Madrid Castilla |
- |
AD Ceuta FC |
0:3 (0:1)
|
|
11:00 |
San Fernando CD |
- |
Rayo Majadahonda |
0:0 (0:0)
|
|
16:00 |
RC Celta B |
- |
CF Fuenlabrada |
1:0 (0:0)
|
|
17:00 |
RB Linense |
- |
Córdoba CF |
1:0 (1:0)
|
|
17:00 |
Unionistas CF |
- |
Racing Ferrol |
1:1 (1:1)
|
|
|
Spain > Primera RFEF Grupo 2 2022/2023
|
|
11:00 |
Atlético Baleares |
- |
Real Sociedad B |
1:2 (1:1)
|
|
11:00 |
CF Intercity |
- |
CE Sabadell |
1:1 (1:0)
|
|
11:00 |
CF La Nucía |
- |
CD Calahorra |
2:1 (1:1)
|
|
15:00 |
UD Logroñés |
- |
Gimnàstic de Tarragona |
0:1 (0:1)
|
|
17:00 |
CD Castellón |
- |
SD Logroñés |
1:0 (0:0)
|
|
18:00 |
UE Cornellà |
- |
Athletic Bilbao B |
1:0 (1:0)
|
|
|
Spain > Segunda RFEF Grupo 1 2022/2023
|
|
11:00 |
CD Arenteiro |
- |
CD Guijuelo |
5:1 (2:0)
|
|
11:00 |
Bergantiños FC |
- |
Coruxo FC |
1:1 (0:0)
|
|
11:00 |
Marino de Luanco |
- |
Real Oviedo B |
1:0 (0:0)
|
|
11:00 |
CD Cristo Atlético |
- |
UP Langreo |
1:2 (1:0)
|
|
11:00 |
Rayo Cantabria |
- |
SD Compostela |
2:1 (0:1)
|
|
11:00 |
Real Avilés |
- |
Zamora CF |
2:1 (1:0)
|
|
11:00 |
Gimnástica Torrelavega |
- |
CD Lugo B Polvorín |
2:1 (2:0)
|
|
11:00 |
Real Valladolid B |
- |
Ourense CF |
2:2 (2:1)
|
|
|
Spain > Segunda RFEF Grupo 2 2022/2023
|
|
11:00 |
CD Alfaro |
- |
CD Brea |
0:1 (0:1)
|
|
11:00 |
Arenas de Getxo |
- |
UD Mutilvera |
0:0 (0:0)
|
|
11:00 |
CD Alavés B |
- |
SD Beasain |
1:0 (0:0)
|
|
11:00 |
SD Gernika |
- |
AD San Juan |
0:1 (0:0)
|
|
11:00 |
CD Izarra |
- |
Real Sociedad C |
2:1 (1:0)
|
|
11:00 |
SD Tarazona |
- |
Racing Rioja CF |
3:1 (2:0)
|
|
11:00 |
CD Tudelano |
- |
Sestao River |
0:0 (0:0)
|
|
11:00 |
UD Logroñés Promesas |
- |
CA Cirbonero |
1:1 (0:0)
|
|
11:00 |
Utebo FC |
- |
CD Arnedo |
1:0 (1:0)
|
|
|
Spain > Segunda RFEF Grupo 3 2022/2023
|
|
11:00 |
UD Alzira |
- |
CD Ibiza |
3:0 (2:0)
|
|
11:00 |
CE Manresa |
- |
CD Teruel |
3:0 (2:0)
|
|
11:00 |
SD Formentera |
- |
CD Ebro |
3:1 (3:1)
|
|
11:00 |
Hércules CF |
- |
Atlético Saguntino |
2:1 (1:1)
|
|
11:00 |
Lleida Esportiu |
- |
AE Prat |
1:0 (1:0)
|
|
11:00 |
UE Olot |
- |
CF Badalona Futur |
0:1 (0:0)
|
|
11:00 |
Peña Deportiva |
- |
Valencia CF B |
1:0 (0:0)
|
|
11:00 |
Real Zaragoza B |
- |
RCD Mallorca B |
2:1 (0:1)
|
|
11:00 |
Terrassa FC |
- |
Espanyol Barcelona B |
2:1 (1:0)
|
|
|
Spain > Segunda RFEF Grupo 4 2022/2023
|
|
11:00 |
Real Betis B |
- |
CD El Ejido 2012 |
1:2 (0:1)
|
|
11:00 |
Cádiz CF B |
- |
Utrera CD |
2:1 (0:1)
|
|
11:00 |
Atlético Mancha Real |
- |
Recreativo Huelva |
0:1 (0:1)
|
|
11:00 |
CD San Roque |
- |
Recreativo Granada |
1:2 (0:2)
|
|
11:00 |
Atlético Sanluqueño CF |
- |
Antequera CF |
4:2 (1:2)
|
|
11:00 |
Juventud Torremolinos |
- |
Sevilla Atlético |
0:2 (0:2)
|
|
11:00 |
UCAM Murcia CF |
- |
Mar Menor CF |
3:0 (1:0)
|
|
11:00 |
Vélez CF |
- |
Xerez DFC |
1:1 (0:1)
|
|
11:00 |
Yeclano Deportivo |
- |
FC Cartagena B |
0:0 (0:0)
|
|
|
Spain > Segunda RFEF Grupo 5 2022/2023
|
|
11:00 |
CD Atlético Paso |
- |
AD Alcorcón B |
1:1 (0:0)
|
|
11:00 |
Atlético Madrid B |
- |
CD Leganés B |
2:0 (2:0)
|
|
11:00 |
CP Cacereño |
- |
UD Montijo |
2:0 (2:0)
|
|
11:00 |
CD Diocesano |
- |
CD Coria |
0:1 (0:1)
|
|
11:00 |
CD Guadalajara |
- |
Gimnástica Segoviana |
3:1 (2:0)
|
|
11:00 |
UD Melilla |
- |
CDA Navalcarnero |
0:0 (0:0)
|
|
11:00 |
UD Socuéllamos |
- |
Don Benito |
3:2 (1:0)
|
|
11:00 |
CF Villanovense |
- |
Cerdanyola FC |
2:2 (2:0)
|
|
11:00 |
Unión Adarve |
- |
CD Estepona |
2:1 (1:1)
|
|
|
Spain > Women Primera División 2022/2023
|
|
11:00 |
Athletic Bilbao |
- |
Real Betis |
2:0 (1:0)
|
|
11:00 |
Sporting de Huelva |
- |
Villarreal CF |
1:1 (0:0)
|
|
17:00 |
Levante UD |
- |
Valencia CF |
1:1 (1:1)
|
|
|
Spain > Youth División de Honor Grupo 1 2022/2023
|
|
11:00 |
CD Marina Sport |
- |
RC Celta |
1:2 |
|
11:00 |
Gimnástica Torrelavega |
- |
Real Oviedo |
0:2 |
|
11:00 |
SD Compostela |
- |
Coruxo FC |
1:1 |
|
15:30 |
Atlético Perines |
- |
Racing Santander |
0:1 |
|
|
Spain > Youth División de Honor Grupo 2 2022/2023
|
|
11:00 |
AD San Juan |
- |
CF Gazte Berriak |
0:1 |
|
11:00 |
CD Berceo |
- |
Danok Bat |
0:2 |
|
11:00 |
Santutxu FC |
- |
Arenas de Getxo |
5:0 |
|
16:00 |
CD Alavés |
- |
Tolosa CF |
3:1 |
|
17:00 |
Real Sociedad |
- |
CD Vasconia |
5:1 |
|
|
Spain > Youth División de Honor Grupo 3 2022/2023
|
|
11:00 |
RCD Mallorca |
- |
Gimnàstic de Tarragona |
5:0 |
|
11:00 |
Espanyol Barcelona |
- |
CD Constància |
1:2 |
|
11:00 |
UE Cornellà |
- |
Real Zaragoza |
1:1 |
|
11:00 |
CD San Francisco |
- |
FC Barcelona |
2:1 |
|
11:00 |
CE Europa |
- |
SD Huesca |
5:1 |
|
11:00 |
FE Grama |
- |
CF Damm |
1:2 |
|
|
Spain > Youth División de Honor Grupo 4 2022/2023
|
|
|
Recreativo Huelva |
- |
CD Polillas Ceuta |
3:0 dec. |
|
11:00 |
26 de Febrero |
- |
Real Betis |
0:3 |
|
11:00 |
CF Rusadir |
- |
UD Tomares |
3:2 |
|
11:00 |
Sevilla FC |
- |
Séneca CF |
1:0 |
|
11:00 |
UD Almería |
- |
Algeciras CF |
10:0 |
|
11:30 |
Calavera CF |
- |
CD San Félix |
1:3 |
|
15:00 |
Granada CF |
- |
Cádiz CF |
2:2 |
|
|
Spain > Youth División de Honor Grupo 5 2022/2023
|
|
11:00 |
CD Leonesa |
- |
CD Badajoz |
4:0 |
|
13:00 |
Rayo Alcobendas |
- |
Getafe CF |
2:1 |
|
14:30 |
Real Valladolid |
- |
UD La Cruz |
4:1 |
|
16:00 |
CD Diocesano |
- |
Sporting Hortaleza |
3:2 |
|
|
Spain > Youth División de Honor Grupo 6 2022/2023
|
|
11:00 |
UD Ibarra |
- |
CD Maspalomas |
4:2 |
|
11:00 |
SD San José |
- |
UD Las Palmas |
0:1 |
|
11:00 |
CD Las Longueras |
- |
CD Sobradillo |
3:1 |
|
11:00 |
CF Unión Viera |
- |
CD Mensajero |
1:0 |
|
11:00 |
UD San Fernando |
- |
Puerto Cruz CD |
5:0 |
|
11:00 |
AD Huracan |
- |
CD Tenerife |
0:1 |
|
|
Spain > Youth División de Honor Grupo 7 2022/2023
|
|
11:00 |
CD Castellón |
- |
Villarreal CF |
2:2 |
|
11:00 |
Real Murcia |
- |
FC Cartagena |
0:0 |
|
11:00 |
CD Roda |
- |
Valencia CF |
1:0 |
|
11:00 |
Albacete |
- |
Alboraya UD |
1:1 |
|
11:00 |
Hércules CF |
- |
Elche CF |
1:2 |
|
|
Sweden > Allsvenskan 2023
|
|
14:00 |
Malmö FF |
- |
AIK Solna |
3:1 (3:1)
|
|
16:30 |
Halmstads BK |
- |
BK Häcken |
1:0 (1:0)
|
|
|
Sweden > Superettan 2023
|
|
12:00 |
Skövde AIK |
- |
Örebro SK |
1:2 (0:0)
|
|
14:00 |
GAIS Göteborg |
- |
Trelleborgs FF |
2:1 (1:1)
|
|
|
Sweden > Ettan Norra 2023
|
|
13:00 |
Bodens BK |
- |
Örebro Syrianska IF |
0:2 (0:2)
|
|
15:00 |
Sollentuna FK |
- |
Karlstad Fotboll |
1:0 (0:0)
|
|
16:00 |
Sandvikens IF |
- |
Vasalunds IF |
0:2 (0:0)
|
|
|
Sweden > Ettan Södra 2023
|
|
14:00 |
Åtvidabergs FF |
- |
Oskarshamns AIK |
3:0 (2:0)
|
|
15:00 |
Ängelholms FF |
- |
Falkenbergs FF |
0:3 (0:1)
|
|
15:00 |
Ljungskile SK |
- |
FC Trollhättan |
0:4 (0:2)
|
|
|
Sweden > Women Damallsvenskan 2023
|
|
14:00 |
Vittsjö GIK |
- |
IK Uppsala |
1:0 (1:0)
|
|
|
Sweden > Youth Allsvenskan 2023
|
|
13:00 |
BK Häcken |
- |
Örebro SK |
1:3 (1:3)
|
|
13:00 |
Djurgårdens IF |
- |
IFK Norrköping |
0:3 (0:2)
|
|
|
Switzerland > Super League 2022/2023
|
|
13:15 |
FC Luzern |
- |
FC Lugano |
2:2 (2:0)
|
|
15:30 |
FC Basel |
- |
FC Zürich |
0:2 (0:0)
|
|
15:30 |
Grasshopper Club Zürich |
- |
Servette FC |
2:3 (1:1)
|
|
|
Switzerland > Challenge League 2022/2023
|
|
15:30 |
FC Thun Berner Oberland |
- |
FC Vaduz |
3:3 (3:2)
|
|
|
Switzerland > Promotion League 2022/2023
|
|
13:00 |
FC Basel II |
- |
Etoile Carouge FC |
1:1 (1:1)
|
|
|
Switzerland > Swiss 1.Liga Group 1 2022/2023
|
|
14:00 |
FC La Sarraz-Eclépens |
- |
FC Sion II |
0:4 (0:2, 0:4) |
|
15:00 |
Servette FC U21 |
- |
Vevey-Sports |
1:1 (0:1) |
|
|
Switzerland > Swiss 1. Liga Group 2 2022/2023
|
|
13:30 |
FC Münsingen |
- |
FC Black Stars Basel |
3:1 (2:0) |
|
14:00 |
FC Langenthal |
- |
FC Concordia Basel |
1:2 (0:1) |
|
|
Switzerland > Swiss 1.Liga Group 3 2022/2023
|
|
15:00 |
FC Kosova Zürich |
- |
FC Weesen |
2:2 (2:0) |
|
|
Switzerland > U18 U18 Gruppe B 2022/2023
|
|
11:00 |
FC Rapperswil-Jona/GC |
- |
FC Basel |
0:4 (0:3)
|
|
|
Thailand > Thai League 1 2022/2023
|
|
11:30 |
Sukhothai FC |
- |
Lamphun Warriors |
1:2 (1:2) |
|
12:00 |
Port FC |
- |
Chonburi FC |
3:1 (2:1) |
|
12:30 |
Nakhon Ratchasima |
- |
Police Tero FC |
1:3 (1:1) |
|
13:00 |
Ratchaburi FC |
- |
Buriram United |
1:1 (1:1) |
|
|
Tunisia > Ligue 1 2022/2023 Playoff
|
|
16:00 |
Étoile du Sahel |
- |
US Ben Guerdane |
2:0 (0:0)
|
|
17:00 |
Club Africain |
- |
Espérance de Tunis |
1:0 (0:0)
|
|
|
Turkey > SüperLig 2022/2023
|
|
|
Gaziantep FK |
- |
Fatih Karagümrük |
0:3 dec.
|
|
|
Hatayspor |
- |
İstanbulspor AŞ |
0:3 dec.
|
|
11:30 |
Ümraniyespor |
- |
Sivasspor |
4:1 (2:1)
|
|
14:00 |
Konyaspor |
- |
Kayserispor |
2:2 (0:0)
|
|
17:00 |
Giresunspor |
- |
Fenerbahçe |
1:1 (0:1)
|
|
|
Turkey > 1. Lig 2022/2023
|
|
14:00 |
Adanaspor |
- |
Keçiörengücü |
0:3 dec. |
|
14:00 |
Altay Izmir |
- |
Denizlispor |
3:0 (1:0)
|
|
14:00 |
Bandırmaspor |
- |
Boluspor |
2:1 (2:0)
|
|
14:00 |
Bodrumspor |
- |
Altınordu FK |
1:0 (0:0)
|
|
14:00 |
Çaykur Rizespor |
- |
Tuzlaspor |
4:2 (3:0)
|
|
14:00 |
BB Erzurumspor |
- |
Gençlerbirliği |
0:1 (0:1)
|
|
14:00 |
Manisa FK |
- |
Göztepe |
1:1 (0:0)
|
|
14:00 |
Sakaryaspor |
- |
Pendikspor |
3:2 (3:0)
|
|
14:00 |
Yeni Malatyaspor |
- |
Samsunspor |
0:3 dec. |
|
|
Turkey > 2. Lig Beyaz 2022/2023
|
|
13:00 |
24 Erzincanspor |
- |
Amed SK |
1:0 (1:0) |
|
13:00 |
Arnavutköy Belediye |
- |
Afjet Afyonspor |
0:0 (0:0) |
|
13:00 |
Bayburt İl Özel İdare |
- |
Ankaraspor |
0:2 (0:2) |
|
13:00 |
Düzcespor |
- |
Sivas Belediyespor |
5:2 (3:0) |
|
13:00 |
Inegölspor |
- |
Erokspor |
2:1 (0:0) |
|
13:00 |
Isparta 32 SK |
- |
Batman Petrolspor |
1:2 (0:1) |
|
13:00 |
Menemen FK |
- |
Çorum FK |
1:1 (0:1) |
|
13:00 |
Şanlıurfaspor |
- |
Bursaspor |
4:1 (2:1) |
|
13:00 |
Somaspor |
- |
Nazilli Belediyespor |
2:0 (0:0) |
|
|
Turkey > 2. Lig Kırmızı 2022/2023
|
|
13:00 |
Adıyamanspor |
- |
Balıkesirspor |
0:3 dec. |
|
13:00 |
Diyarbekirspor |
- |
Serik Belediyespor |
0:3 dec. |
|
13:00 |
Etimesgut Belediyespor |
- |
Kocaelispor |
0:3 (0:1) |
|
13:00 |
İskenderunspor AŞ |
- |
Sarıyer SK |
4:1 (1:0) |
|
13:00 |
Karacabey Belediyespor |
- |
Kırşehir Belediyespor |
5:0 (2:0) |
|
13:00 |
Kastamonuspor |
- |
Ankara Demirspor |
1:1 (1:1) |
|
13:00 |
Kırklarelispor |
- |
Fethiyespor |
3:4 (1:2) |
|
13:00 |
1461 Trabzon FK |
- |
Pazarspor |
8:0 (5:0) |
|
13:00 |
Vanspor FK |
- |
Bucaspor 1928 |
0:1 (0:0) |
|
13:00 |
Zonguldak Kömürspor |
- |
Uşakspor |
1:1 (1:1) |
|
|
UA Emirates > UAE Arabian Gulf League 2022/2023
|
|
15:15 |
Ittihad Kalba SCC |
- |
Khor Fakkan Club |
1:1 (1:1) |
|
18:00 |
Al Wasl |
- |
Al Ain FC |
2:3 (1:0) |
|
18:00 |
Baniyas SC |
- |
Shabab Al Ahli Club |
1:2 (0:0) |
|
|
Ukraine > Premyer Liga 2022/2023
|
|
11:00 |
Metalist Kharkiv |
- |
FK Lviv |
1:0 (0:0)
|
|
11:00 |
Chernomorets Odessa |
- |
SK Dnipro-1 |
1:2 (0:0)
|
|
13:00 |
FK Oleksandriya |
- |
Shakhtar Donetsk |
1:1 (1:0)
|
|
|
Uruguay > Primera División 2023 Apertura
|
|
14:00 |
Liverpool |
- |
Deportivo Maldonado |
4:2 (3:0)
|
|
19:00 |
La Luz |
- |
Danubio |
3:1 (1:0)
|
|
22:00 |
Defensor Sporting |
- |
Nacional |
2:2 (1:1)
|
|
|
Uruguay > Segunda División 2023 Fase regular
|
|
16:30 |
Rampla Juniors |
- |
Oriental |
1:3 (0:0)
|
|
|
USA > Major League Soccer 2023
|
|
00:30 |
Charlotte FC |
- |
New York City FC |
3:2 (2:1)
|
|
00:30 |
FC Cincinnati |
- |
D.C. United |
2:1 (0:0)
|
|
00:30 |
Inter Miami CF |
- |
Atlanta United FC |
2:1 (0:0)
|
|
00:30 |
CF Montréal |
- |
Orlando City |
2:0 (0:0)
|
|
00:30 |
New York RB |
- |
Philadelphia Union |
0:1 (0:1)
|
|
00:30 |
San Jose Earthquakes |
- |
Los Angeles FC |
2:1 (1:1)
|
|
00:30 |
Toronto FC |
- |
New England Revolution |
0:2 (0:1)
|
|
01:30 |
Houston Dynamo |
- |
Real Salt Lake |
0:0 (0:0)
|
|
01:30 |
Nashville SC |
- |
Chicago Fire |
3:0 (1:0)
|
|
03:30 |
Los Angeles Galaxy |
- |
Colorado Rapids |
1:3 (0:1)
|
|
03:30 |
Portland Timbers |
- |
Austin FC |
2:2 (1:0)
|
|
03:30 |
Vancouver Whitecaps |
- |
Minnesota United FC |
3:2 (1:1)
|
|
21:30 |
Seattle Sounders |
- |
Sporting Kansas City |
1:2 (0:2)
|
|
|
USA > USL Championship 2023
|
|
00:00 |
Hartford Athletic |
- |
Memphis 901 |
0:2 (0:1)
|
|
00:00 |
Loudoun United |
- |
Indy Eleven |
1:2 (1:0)
|
|
00:30 |
Birmingham Legion |
- |
Oakland Roots |
1:4 (0:1)
|
|
00:30 |
Detroit City FC |
- |
FC Tulsa |
1:1 (1:1)
|
|
00:30 |
Tampa Bay Rowdies |
- |
Phoenix Rising |
2:0 (2:0)
|
|
03:00 |
Orange County SC |
- |
San Diego Loyal |
1:2 (0:2)
|
|
23:00 |
Las Vegas Lights FC |
- |
San Antonio FC |
1:2 (1:1)
|
|
|
USA > MLS Next Pro 2023
|
|
23:30 |
Inter Miami CF 2 |
- |
Atlanta United II |
3:2 |
|
|
USA > Women National Women's Soccer League 2023
|
|
00:00 |
NC Courage |
- |
Portland Thorns |
3:3 (2:1)
|
|
00:00 |
Orlando Pride |
- |
Racing Louisville |
1:0 (1:0)
|
|
03:00 |
OL Reign |
- |
Houston Dash |
2:0 (0:0)
|
|
23:00 |
Chicago Red Stars |
- |
NJ/NY Gotham FC |
1:2 (0:2)
|
|
|
Uzbekistan > Super League 2023
|
|
15:00 |
FC Nasaf |
- |
Navbahor Namangan |
0:0 (0:0) |
|
15:00 |
Surkhon Termez FK |
- |
Neftchi Farg'ona |
2:2 (1:1) |
|
|
Venezuela > Primera División 2023
|
|
00:15 |
Mineros de Guayana |
- |
Deportivo Táchira |
0:4 (0:4)
|
|
21:00 |
Angostura FC |
- |
Estudiantes de Mérida |
2:3 (0:1)
|
|
23:15 |
Monagas |
- |
Metropolitanos FC |
0:2 (0:1)
|
|