1st(1st leg) | AS SONIDEP | - | USM Alger | 1:2 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | USM Alger | - | AS SONIDEP | 3:1 (2:0) | ||
1st(1st leg): 09/08/2019 16:30 | 2nd (2nd leg): 25/08/2019 20:45 | Winner: USM Alger | ||||
1st(1st leg) | JS Kabylie | - | Al Merrikh SC | 1:0 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | Al Merrikh SC | - | JS Kabylie | 3:2 (1:0) | ||
1st(1st leg): 09/08/2019 20:45 | 2nd (2nd leg): 24/08/2019 18:30 | Winner: JS Kabylie | ||||
1st(1st leg) | Fosa Juniors FC | - | Pamplemousses SC | 1:0 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | Pamplemousses SC | - | Fosa Juniors FC | 1:1 (1:0) | ||
1st(1st leg): 10/08/2019 12:30 | 2nd (2nd leg): 25/08/2019 12:00 | Winner: Fosa Juniors FC | ||||
1st(1st leg) | Big Bullets FC | - | FC Platinum | 0:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | FC Platinum | - | Big Bullets FC | 3:2 (2:1) | ||
1st(1st leg): 10/08/2019 13:30 | 2nd (2nd leg): 24/08/2019 14:00 | Winner: FC Platinum | ||||
1st(1st leg) | African Stars | - | KCCA FC | 3:2 (1:1) | ||
2nd (2nd leg) | KCCA FC | - | African Stars | 2:0 (0:0) | ||
1st(1st leg): 10/08/2019 14:00 | 2nd (2nd leg): 23/08/2019 14:00 | Winner: KCCA FC | ||||
1st(1st leg) | Green Eagles Kabwe | - | Orlando Pirates | 1:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | Orlando Pirates | - | Green Eagles Kabwe | 1:1 (0:0) | ||
1st(1st leg): 10/08/2019 14:00 | 2nd (2nd leg): 24/08/2019 20:00 | Winner: Green Eagles Kabwe | ||||
1st(1st leg) | KMKM | - | CD 1º de Agosto | 0:2 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | CD 1º de Agosto | - | KMKM | 2:0 (1:0) | ||
1st(1st leg): 10/08/2019 14:15 | 2nd (2nd leg): 24/08/2019 17:00 | Winner: CD 1º de Agosto | ||||
1st(1st leg) | Kano Pillars | - | Asante Kotoko | 3:2 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | Asante Kotoko | - | Kano Pillars | 2:0 (1:0) | ||
1st(1st leg): 10/08/2019 16:00 | 2nd (2nd leg): 25/08/2019 16:00 | Winner: Asante Kotoko | ||||
1st(1st leg) | Stade Malien | - | Horoya AC | 1:1 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | Horoya AC | - | Stade Malien | 1:0 (1:0) | ||
1st(1st leg): 10/08/2019 17:00 | 2nd (2nd leg): 25/08/2019 17:00 | Winner: Horoya AC | ||||
1st(1st leg) | Rahimo FC | - | Enyimba Aba | 1:0 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | Enyimba Aba | - | Rahimo FC | 5:0 (1:0) | ||
1st(1st leg): 10/08/2019 17:00 | 2nd (2nd leg): 25/08/2019 16:00 | Winner: Enyimba Aba | ||||
1st(1st leg) | Cano Sport Academy | - | Mekelle 70 Enderta | 2:1 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | Mekelle 70 Enderta | - | Cano Sport Academy | 1:1 (1:1) | ||
1st(1st leg): 10/08/2019 17:00 | 2nd (2nd leg): 25/08/2019 14:00 | Winner: Cano Sport Academy | ||||
1st(1st leg) | Green Mamba FC | - | ZESCO United | 0:2 (0:1) | ||
2nd (2nd leg) | ZESCO United | - | Green Mamba FC | 1:0 (1:0) | ||
1st(1st leg): 10/08/2019 17:00 | 2nd (2nd leg): 24/08/2019 14:00 | Winner: ZESCO United | ||||
1st(1st leg) | Young Africans | - | Township Rollers FC | 1:1 (0:1) | ||
2nd (2nd leg) | Township Rollers FC | - | Young Africans | 0:1 (0:1) | ||
1st(1st leg): 10/08/2019 17:00 | 2nd (2nd leg): 24/08/2019 14:30 | Winner: Young Africans | ||||
1st(1st leg) | Brikama United | - | Raja Casablanca | 3:3 (3:2) | ||
2nd (2nd leg) | Raja Casablanca | - | Brikama United | 4:0 (1:0) | ||
1st(1st leg): 10/08/2019 17:30 | 2nd (2nd leg): 24/08/2019 20:00 | Winner: Raja Casablanca | ||||
1st(1st leg) | UD Songo | - | Simba SC | 0:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | Simba SC | - | UD Songo | 1:1 (0:1) | ||
1st(1st leg): 10/08/2019 20:00 | 2nd (2nd leg): 25/08/2019 14:00 | Winner: UD Songo | ||||
1st(1st leg) | Fomboni Club | - | Côte d'Or FC | 2:2 (0:1) | ||
2nd (2nd leg) | Côte d'Or FC | - | Fomboni Club | 1:1 (0:0) | ||
1st(1st leg): 11/08/2019 13:00 | 2nd (2nd leg): 23/08/2019 13:00 | Winner: Côte d'Or FC | ||||
1st(1st leg) | Rayon Sports | - | Al Hilal Omdurman | 1:1 (1:1) | ||
2nd (2nd leg) | Al Hilal Omdurman | - | Rayon Sports | 0:0 (0:0) | ||
1st(1st leg): 11/08/2019 14:00 | 2nd (2nd leg): 25/08/2019 18:30 | Winner: Al Hilal Omdurman | ||||
1st(1st leg) | Aigle Noir FC | - | Gor Mahia FC | 0:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | Gor Mahia FC | - | Aigle Noir FC | 5:1 (3:0) | ||
1st(1st leg): 11/08/2019 14:00 | 2nd (2nd leg): 25/08/2019 14:00 | Winner: Gor Mahia FC | ||||
1st(1st leg) | Matlama | - | Petro Atlético | 0:2 (0:2) | ||
2nd (2nd leg) | Petro Atlético | - | Matlama | 2:0 (1:0) | ||
1st(1st leg): 11/08/2019 14:00 | 2nd (2nd leg): 25/08/2019 16:00 | Winner: Petro Atlético | ||||
1st(1st leg) | AS Tempête Mocaf | - | Al Nasr Benghazi | 1:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | Al Nasr Benghazi | - | AS Tempête Mocaf | 3:1 (1:0) | ||
1st(1st leg): 11/08/2019 15:00 | 2nd (2nd leg): 25/08/2019 19:00 | Winner: Al Nasr Benghazi | ||||
1st(1st leg) | UMS de Loum | - | AS Vita Club | 0:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | AS Vita Club | - | UMS de Loum | 1:0 (0:0) | ||
1st(1st leg): 11/08/2019 15:30 | 2nd (2nd leg): 25/08/2019 15:30 | Winner: AS Vita Club | ||||
1st(1st leg) | AS Otôho | - | Mamelodi Sundowns | 2:1 (2:0) | ||
2nd (2nd leg) | Mamelodi Sundowns | - | AS Otôho | 4:0 (4:0) | ||
1st(1st leg): 11/08/2019 15:30 | 2nd (2nd leg): 24/08/2019 18:00 | Winner: Mamelodi Sundowns | ||||
1st(1st leg) | Cercle Mbéri Sportif | - | Tout-puissant Elect Sports | 0:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | Tout-puissant Elect Sports | - | Cercle Mbéri Sportif | 2:0 (0:0) | ||
1st(1st leg): 11/08/2019 15:30 | 2nd (2nd leg): 25/08/2019 15:30 | Winner: Tout-puissant Elect Sports | ||||
1st(1st leg) | Buffles du Borgou FC | - | ASKO Kara | 1:1 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | ASKO Kara | - | Buffles du Borgou FC | 1:0 (0:0) | ||
1st(1st leg): 11/08/2019 16:30 | 2nd (2nd leg): 25/08/2019 17:00 | Winner: ASKO Kara | ||||
1st(1st leg) | LPRC Oilers | - | AS Génération Foot | 1:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | AS Génération Foot | - | LPRC Oilers | 3:0 (1:0) | ||
1st(1st leg): 11/08/2019 16:30 | 2nd (2nd leg): 24/08/2019 19:00 | Winner: AS Génération Foot | ||||
1st(1st leg) | SOA | - | FC Nouadhibou | 0:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | FC Nouadhibou | - | SOA | 1:0 (0:0) | ||
1st(1st leg): 11/08/2019 16:30 | 2nd (2nd leg): 25/08/2019 18:00 | Winner: FC Nouadhibou | ||||
1st(1st leg) | Hafia FC | - | Étoile du Sahel | 2:1 (1:1) | ||
2nd (2nd leg) | Étoile du Sahel | - | Hafia FC | 7:1 (1:0) | ||
1st(1st leg): 11/08/2019 17:00 | 2nd (2nd leg): 24/08/2019 19:00 | Winner: Étoile du Sahel | ||||
1st(1st leg) | Atlabara FC | - | Al Ahly SC | 0:4 (0:2) | ||
2nd (2nd leg) | Al Ahly SC | - | Atlabara FC | 9:0 (4:0) | ||
1st(1st leg): 11/08/2019 18:00 | 2nd (2nd leg): 23/08/2019 19:00 | Winner: Al Ahly SC | ||||
1st(1st leg) | Dekadaha | - | Zamalek | 0:7 (0:3) | ||
2nd (2nd leg) | Zamalek | - | Dekadaha | 6:0 (1:0) | ||
1st(1st leg): 16/08/2019 20:00 | 2nd (2nd leg): 24/08/2019 20:00 | Winner: Zamalek | ||||