1st(1st leg) | FK Astana | - | BATE Borisov | 3:0 (2:0) | ||
2nd (2nd leg) | BATE Borisov | - | FK Astana | 2:0 (1:0) | ||
1st(1st leg): 22/08/2019 15:00 | 2nd (2nd leg): 29/08/2019 18:00 | Winner: FK Astana | ||||
1st(1st leg) | FC Ararat-Armenia | - | F91 Dudelange | 2:1 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | F91 Dudelange | - | FC Ararat-Armenia | 5:4 (0:1, 2:1, 2:1) pso | ||
1st(1st leg): 22/08/2019 16:00 | 2nd (2nd leg): 29/08/2019 19:00 | Winner: F91 Dudelange | ||||
1st(1st leg) | FK Sūduva | - | Ferencvárosi TC | 0:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | Ferencvárosi TC | - | FK Sūduva | 4:2 (2:1) | ||
1st(1st leg): 22/08/2019 18:00 | 2nd (2nd leg): 29/08/2019 19:00 | Winner: Ferencvárosi TC | ||||
1st(1st leg) | Malmö FF | - | Bnei Yehuda Tel Aviv | 3:0 (2:0) | ||
2nd (2nd leg) | Bnei Yehuda Tel Aviv | - | Malmö FF | 0:1 (0:1) | ||
1st(1st leg): 22/08/2019 18:00 | 2nd (2nd leg): 29/08/2019 18:00 | Winner: Malmö FF | ||||
1st(1st leg) | PFC Ludogorets Razgrad | - | NK Maribor | 0:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | NK Maribor | - | PFC Ludogorets Razgrad | 2:2 (0:2) | ||
1st(1st leg): 22/08/2019 18:30 | 2nd (2nd leg): 29/08/2019 19:15 | Winner: PFC Ludogorets Razgrad | ||||
1st(1st leg) | Feyenoord | - | Hapoel Be'er Sheva | 3:0 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | Hapoel Be'er Sheva | - | Feyenoord | 0:3 (0:0) | ||
1st(1st leg): 22/08/2019 18:30 | 2nd (2nd leg): 29/08/2019 18:30 | Winner: Feyenoord | ||||
1st(1st leg) | FC København | - | Riga FC | 3:1 (1:1) | ||
2nd (2nd leg) | Riga FC | - | FC København | 1:0 (0:0) | ||
1st(1st leg): 22/08/2019 18:45 | 2nd (2nd leg): 29/08/2019 17:45 | Winner: FC København | ||||
1st(1st leg) | AEK Athen | - | Trabzonspor | 1:3 (1:2) | ||
2nd (2nd leg) | Trabzonspor | - | AEK Athen | 0:2 (0:2) | ||
1st(1st leg): 22/08/2019 19:00 | 2nd (2nd leg): 29/08/2019 18:30 | Winner: Trabzonspor | ||||
1st(1st leg) | Legia Warszawa | - | Rangers FC | 0:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | Rangers FC | - | Legia Warszawa | 1:0 (0:0) | ||
1st(1st leg): 22/08/2019 19:00 | 2nd (2nd leg): 29/08/2019 19:45 | Winner: Rangers FC | ||||
1st(1st leg) | FCSB | - | Vitória Guimarães | 0:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | Vitória Guimarães | - | FCSB | 1:0 (0:0) | ||
1st(1st leg): 22/08/2019 19:30 | 2nd (2nd leg): 29/08/2019 20:00 | Winner: Vitória Guimarães | ||||
1st(1st leg) | KAA Gent | - | HNK Rijeka | 2:1 (0:1) | ||
2nd (2nd leg) | HNK Rijeka | - | KAA Gent | 1:1 (1:1) | ||
1st(1st leg): 22/08/2019 19:30 | 2nd (2nd leg): 29/08/2019 19:00 | Winner: KAA Gent | ||||
1st(1st leg) | PSV Eindhoven | - | Apollon Limassol | 3:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | Apollon Limassol | - | PSV Eindhoven | 0:4 (0:0) | ||
1st(1st leg): 22/08/2019 19:30 | 2nd (2nd leg): 29/08/2019 18:00 | Winner: PSV Eindhoven | ||||
1st(1st leg) | RC Strasbourg | - | Eintracht Frankfurt | 1:0 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | Eintracht Frankfurt | - | RC Strasbourg | 3:0 (1:0) | ||
1st(1st leg): 22/08/2019 19:30 | 2nd (2nd leg): 29/08/2019 19:30 | Winner: Eintracht Frankfurt | ||||
1st(1st leg) | AZ Alkmaar | - | Royal Antwerp FC | 1:1 (0:1) | ||
2nd (2nd leg) | Royal Antwerp FC | - | AZ Alkmaar | 1:4 (0:0, 1:1) aet | ||
1st(1st leg): 22/08/2019 19:30 | 2nd (2nd leg): 29/08/2019 18:30 | Winner: AZ Alkmaar | ||||
1st(1st leg) | Celtic FC | - | AIK Solna | 2:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | AIK Solna | - | Celtic FC | 1:4 (1:2) | ||
1st(1st leg): 22/08/2019 19:45 | 2nd (2nd leg): 29/08/2019 18:00 | Winner: Celtic FC | ||||
1st(1st leg) | Linfield FC | - | Qarabağ FK | 3:2 (2:1) | ||
2nd (2nd leg) | Qarabağ FK | - | Linfield FC | 2:1 (1:0) | ||
1st(1st leg): 22/08/2019 19:45 | 2nd (2nd leg): 29/08/2019 17:00 | Winner: Qarabağ FK | ||||
1st(1st leg) | Sporting Braga | - | Spartak Moskva | 1:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | Spartak Moskva | - | Sporting Braga | 1:2 (0:2) | ||
1st(1st leg): 22/08/2019 19:45 | 2nd (2nd leg): 29/08/2019 18:15 | Winner: Sporting Braga | ||||
1st(1st leg) | Slovan Bratislava | - | PAOK Saloniki | 1:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | PAOK Saloniki | - | Slovan Bratislava | 3:2 (0:1) | ||
1st(1st leg): 22/08/2019 20:00 | 2nd (2nd leg): 29/08/2019 18:00 | Winner: Slovan Bratislava | ||||
1st(1st leg) | Torino FC | - | Wolverhampton Wanderers | 2:3 (0:1) | ||
2nd (2nd leg) | Wolverhampton Wanderers | - | Torino FC | 2:1 (1:0) | ||
1st(1st leg): 22/08/2019 20:00 | 2nd (2nd leg): 29/08/2019 19:45 | Winner: Wolverhampton Wanderers | ||||
1st(1st leg) | Espanyol Barcelona | - | Zorya Lugansk | 3:1 (0:1) | ||
2nd (2nd leg) | Zorya Lugansk | - | Espanyol Barcelona | 2:2 (0:1) | ||
1st(1st leg): 22/08/2019 20:00 | 2nd (2nd leg): 29/08/2019 18:00 | Winner: Espanyol Barcelona | ||||
1st(1st leg) | Partizan | - | Molde FK | 2:1 (1:1) | ||
2nd (2nd leg) | Molde FK | - | Partizan | 1:1 (0:0) | ||
1st(1st leg): 22/08/2019 20:00 | 2nd (2nd leg): 29/08/2019 18:00 | Winner: Partizan | ||||